Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normálisnak tekinthető ha az...

Normálisnak tekinthető ha az egyik mellemben mindig több a tej mint a másikban? Illetve az egyik fejés során a bal mellemből a tej olyan halvány rózsaszínes árnyalatú volt. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
A jobb mellemből fehér jött. Lehet valami probléma, betegség jele is? Tegnap vérzett a seb, de ma nem láttam hogy vérezne. (még nem tudunk tökéletesen szopizni és ráharap a bimbóra, ezért a seb)
2010. jan. 13. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkét jelenség normális.

AZ egyik melledben valószínűleg több a kivezető járat, ezért abból könnyebben jön a babádnak, így jobban stimulálja, és több jön ki belőle. (Bár én sose mértem, tehát számszerűleg nem tudom, viszont fejéskor nekem is jobban jön az egyikből.)

Azért rózsaszínes, mert elpattan beül egy ér, picit keveredik vérrel. Ez majd idővel elmúlik. (Nekem is volt, csak barna volt a tej)

A babád nyugodtan megeheti, semmi baja nem lesz, arra kell csak figyelni, hogy ha ilyen tejet fejsz le, akkor lefejt állapotában már ne add a babának oda, és ne is tedd el, mert levegővel érintkezve már átalakul, és úgy már nem ok... Nekem ezt még a kórházban mondták.


A bimbóseb úgy gyógyul a leggyorsabban, ha szopi után hagyod megszáradni rajta a bab nyálát és a kicsöpögött tejet. Megelőzni úgy tudjátok, hogy ha érzed, hogy rosszul kapta be a bimbót a baba, ne engedd szopizni, hanem vedd le, és kezdjétek újra.


És ne aggódj, ezek a dolgok normálisak, belejöttök majd mindketten hamarosan!


Jó szopizást és babázást!


2év 3 hó és 4,5 hós baba anyukája

2010. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is és még számos barátnőmnek is a bal mellünkből jobban jön a tej. Nekem a fiam (első baba) köszönte, le is szokott a jobb ciciről 2 hósan.

Most a lányomat szoptatom, ő kicsit nyugisabb is meg nem is hagyom rá hogy mindig a balból egyen, így ő a jobbat is "használja" 3 és fél hós.

Ez teljesen normális, az ember két oldala semmilyen értelemben nem egyforma:) Max.nem vesszük észre:)

2010. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is a bal a favorit, abból percek alatt jól lakik a kis 1hós, a másikkal pedig észrevehően keményen kell dolgoznia, szerintem sokszor nem is lakik jól vele, mert feladja (fejni mindig tudok belőle szopi után). Sőt azt mintha nem is tudná olyan jól bekapni, még mindig sebes 1 picit.
2010. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!