Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig gondoljátok "normálisnak" a szoptatást?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem, hogy amíg a baba igényli és anyának ez nem okoz gondot. :) Időben meghatározva úgy kb. 2 éves koráig. De ez mindenkinek a saját dolga és senkinek semmi köze hozzá! Persze nem arra az extrém esetre gondolok, mikor a gyerek mindenhol tépi le anyáról a ruhát, hogy szopcsizzon, inkább úgy értem, hogy ha otthon reggel este szopizik, az szerintem teljesen természetes. Így értem azt, hogy amíg anyának nem okoz gondot, mivel ha más előtt sem érti meg, hogy nincs cici és jön a hiszti, ruhatépés, az már szerintem anyának is kínos... Remélem az én kisfiam is sokáig fog szopizni, mert imádom szoptatni. Lassan 10 hós.
2009. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! kívánom, hogy teljesüljön a kívánságod!
2009. jún. 27. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele,ha 6 hónapos kora után elapad a tejem, nem fogok kétségbe esni. Szerintem ekkor más sikeresnek mondható a szoptatás.

Most 4 hónapos.

2009. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4 határvonal van. Az első 6 hósan, majd jön az 1 éves kor, addig napi 3-4szer. 1,5 korig kétszer, majd 2 éves korig este.

Leglábbis én így tervezem, aztán majd látom ő hogyan tervezi:-D

2009. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk 1 évesek és már csak hajnalban és este szopizott. Viszont nem lakott tőle jól, inkább csak nyugtatásra használta és nekem meg mivel sokszor harapott, kellemetlen is volt, úgyhogy szép lassan(bő egy hét) áttértünk a tápszerre. Szerintem ez anya-baba dönti el, sose hallgass másra. Én azt hallottam, hogy 1 éves kor után viszont nehezebb leszoktatni, mert ugye akkor már tudatosabb a baba.
2009. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2009. jún. 27. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha megegyszer szulnek, akkor a baba 1 eves koraban mar szepen lassan leszoktatnam a szopirol.

Majdnem ket eves koraig szoptattam, es nekem nagyon faraszto volt. Rossz evo is volt a gyerek, mert csak szopizni akart. Fejtem is a tejet, lefagyasztottam belole, en megegyszer ilyen sokaig nem csinalnam.

1 evesen mar ehet mindent, ihat tejet is, kakaot is, akkor mar ne kelljen a dudi neki.

Szerintem nemcsak az a fontos hogy mi a jo a babanak, hanem az is, hogy mi a jo a mamanak. Most mar tudom, megtanultam. En mar nem akartam szoptatni oszinten szolva, de keptelen volnam elapasztatni amikor jott, es azt mondta hogy mami dudi! A szivem szakadt meg, hogy mas fizet az anyatejert, en meg elapasztatom, igy maradt 21 honapig a dudi.

De ha megegyet szulnek eros lennek, es 1 evesen mar elvennem tole.

2009. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

21 hónapos koráig szpptattam a fiamat, mellette már régóta evett mindent.

Úgy voltam vele, hogy cicizik, ammeddig akar.

A lányomat sem fogom elválasztani, majd ő eldönti, meddig kell neki.

2009. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiamat 2,5 éves koráig szoptattam, akkor már javában csak este szopizott és egyértelmű volt, hogy csal lelki megnyugtatásként, hiszen mindent evett addigra. 5 hónapos koráig csak anyatejet kapott, akkor vissza kellett mennem dolgozni, 4 órában, odahozta a volt férjem mindig szopizni. Ezt soha többet nem csinálnám, mármint a dolgozást, azóta is lekiismeretfurdalásom van miatta. Valószínűleg a fiam is azért szopizott olyan sokáig. Aztáűn egyik napról a másikra abbahagyta. Most 9,5 hónapos a kislányom, (szerencsére vele maradhatok itthon, a férjem ebben támogat), naponta 8-9 alkalmommal szopizik, bár eszeget mást is. Addig szoptatom, amíg igényli, bár nyilván pl. 3 évesen már valami más van a szopizás mögött, az már nem egészséges szerintem. De a fiam már 11 éves és még soha nem volt komoly beteg, max. néha náthás kicsit.
2009. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam most 7 hónapos,napi 3x-4x még szopizik,

ha 2 éves lesz vissza megyek dolgozni,ezért úgy tervezem,hogy előtte 2-3 hónappal el kezdünk leszokni (persze,ha addig kitart a tejcsim)

Sajnos muszáj,mert éjjel is dolgoznom kell,nem akarom ,hogy a férjemnek sírjon miatta.

Úgy szeretném itthon hagyni őket,hogy minden jól menjen!

2009. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!