Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres hozzátáplálás...

Tápszeres hozzátáplálás mellett el fogja még fogadni a cicit? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
Az orvos javasolta, hogy minden második szoptatást váltsak ki tápszerre. DE félek, hogy így szépen lassan elapad a tejem, hiába a homeós bogyók, meg a teák. Vagy lehetséges, hogy nem szokik le a ciciről?
2010. jan. 14. 10:05
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem folyamatosan hagyta el mellette sajnos, így kizárólag anyatejet csak fél évig kapott. Úgy tudom, ha nem nagy lyukú cumival adod a tápszert, akkor elfogadja még utána is. Ha nem dolgozik már az anyatejért, akkor add cumisüvegből, akkor nem apad el olyan hamar neked sem, ő is tovább kapja. Szerintem:)
2010. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokik le ha jól csinálod. Mindenképpen a legkisebb lyuku cumisüveggel kell etetned, hogy dolgozzon meg a tápszerért mint a szopizásnál. Ha ömlik a tej a szájába megtanulja hogy nem kell érte megdolgozni és ezért nem kell neki a cici többé. És mindig előszőr szoptatsd meg és utána jöjjön a tápszer. A tejed nem fog elapadni igy, viszont nem lesz több se, mert nem alkalmazkodik a baba igényeihez.
2010. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy próbáltam eddig, hogy szopi után adom neki a tápit, viszont csak pofákat vág, és egy kortyot sem eszik belőle. Én már abban is kételkedem, hogy kevés lenne neki a tejem. Amúgy egy kiegyensúlyozott, jókedvű babáról van szó. Nem tudom, mit tegyek.
2010. jan. 14. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nálunk volt olyan hogy fél napra otthonhagytam a kislányom az apjára és hagytam neki tápszert. De már a második etetésnél nem akarta elfogadni a tápszert, nyafogott, mert a cicit akarta. Igy muszáj volt hazajönnöm hogy megszoptassam.
2010. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jókedvű, kiegyensúlyozott baba, és nem kell neki szopi után a tápszer, akkor ne erőltesd. Pótolj csak akkor ha kéri. Amúgy nekem három hét volt amíg pótolni kellett, utána visszaállt a rend, azóta is csak szopizik, nem szokott le a ciciről. Pedig teát is szokott inni cumisüvegből.
2010. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem is pótolnom kell, de csak 1x 1 nap. Én olyankor lefejem a cicim,a babának adok tápszert, a tejet elrakom estére. Este kevesebb a tejem, ezért ilyenkor még azt is megeszi cumisüvegből, a mellem után. Már 2. hete és ugyanúgy szopizik is, nem okozott gondot.
2010. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hidd el: a baba jobban tudja, mint a doki, hogy mi a jó neki. A tej amúgy is jobb, mint a tápszer: ha nem kell neki, ne erőltesd.


A WHO ajánlása szerint meg az a jó, ha egy éves koráig kizárólag szopik a baba...

2010. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a baba 6-7 hetes kora körül volt egy kis tejvisszaesés, naponta 1x - 2x adtam 30 ml-t de szigorúan csak SZOPTATÁS UTÁN, és csak akkor, mikor láttam, hogy nem lakott jól. (Ha vigyorgott evés után, akkor nem volt éhes.) Fejtem is rendszeresen, úgyhogy nemsokára már tápszer helyett anyatejet adtam neki, a fejéstől pedig újra visszaállt a normál tejmennyiség. (3 héten belül.) Szerintem hülyeség, hogy ki kellene váltani minden második szoptatást, jól teszed, hogy kételkedsz.


Nem szokott le a ciciről. Cumisüvegből a szélesfejű MAM vált be, 1-es lyukkal. (A mellszívóhoz kaptam Avent cumisüveget is, de miután párszor ebből itattam, csak nagyon nehezen akart a "hagyományos" módon enni, úgyhogy ezt nem ajánlanám, bár lehet, hogy másnál meg ez vált be.) Ja, és a MAM-cumisüvegek ráadásul BPA-mentesek.

2010. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok és nem a MAMot akartam reklámozni. :)

Még csak annyit, hogy először nálunk sem fogadta el a cumisüveget, de aztán, mikor éhes volt, akkor már igen.


Ha van kedved mérni a babát evés előtt-után, akkor látod, kb mennyit szippantott be. A lényeg végül is, hogy ha közvetlenül evés után jókedvű, akkor biztos nem éhes. Nálunk legalábbis ez látszik, nem tudom, a többi anyuka hogy van ezzel.

2010. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
Én is egyetértek, ha nem kéri az üveget, akkor szinte kizárt, hogy nem evett eleget. Ő jobban tudja, mennyit kér enni, mint a dokid... A többit pedig leírták az előző válaszadók. :)
2010. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!