Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálás után másnak is...

Hozzátáplálás után másnak is csökkent a tej mennyisége? Amikor már kiváltottatok 1 vagy 2 étkezést, nem volt olyan, hogy estére kevés neki a ciciben lévő anyatej mennyisége?

Figyelt kérdés
Pár napja úgy érzem, hogy nem elég a gyerkőcnek az esti szopikor a tejcsi. Ebédre és uzsira már nem kap cicit, de ezért kevesebb tejem is termelődik és mostanában sírdogál cicizés után. Tegnap adtam neki utána még lefejt tejet, megevett még 80at. Ugye nem fog elapadni a tejem? Meddig kéne még fejnem? Már nem bírom a fejést. 7 hónapos a picúr és gyönyörűen eszik mindent kanállal, ami már adható neki.
2011. jún. 28. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

De csökkent a tejem, de nem apadt el.

Én nem fejtem, mert attól nagyon kikészültek a melleim, türelmem sem volt hozzá.

A szoptatások száma fokozatosan csökkent, ahogy kiváltottunk egy-két-három étkezést. Így a végére már csak esti-reggeli szopi maradt, utána pedig már csak este. Aztán idővel azt is elhagytuk.

Ha minden jól megy, akkor alkalmazkodik ehhez a tejtermelésed is.

Estére igyál esetleg rostos őszibaracklevet, hátha attól több tejed lesz.

Ha pedig más nincs, akkor még pár napig fejj, hátha akkor veszi a lapot a tested.

2011. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mennyi idő alatt váltottatok ki étkezéseket?
2011. jún. 28. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Hamar ment az étkezések kiváltása. Lányomnak jobban bejöttek a kaják, mint a szopizás, így 7 hónaposan még kérte a cicit egy-egy evés után, de utána már fokozatosan elhagyta, és csak "rendes" kajákat evett. Először tízórai után többet szopizott, ebéd után kevesebbet, uzsi után már nem, aztán 1-2 hét múlva már ebéd után sem kérte a cicit, aztán 1-2 hét múlva már a tízórainál sem. Így csak reggel-este maradt a szopi.
2011. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!