Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálás mellett hatásos...

Hozzátáplálás mellett hatásos még a Carezette?

Figyelt kérdés
Kislányom napi négyszer eszik már kanalasat. Ilyenkor elég keveset szopik. Igaz éjjel legalább négyszer kelek hozzá szoptatni, nappal is szopizik még ötször. Meddig hatásos a Carezette. Sajnos a nőgyógyász nem beszélt a gyógyszerről túl sokat, a leírásban sem írnak róla.
2011. okt. 12. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát elvileg akkor is hatnia kell, de saját élmény: a lányom 12 hós volt mikor már csak 2szer szopott, reggel meg este és terhes lettem mellette.....

mikor visszamentem a dokihoz hogy ez mégis hogy van akkor azt mondta hogy ha már ilyen keveset szoptatok (napi 1-2) akkor csak 70-75%ban nyújt védelmet...

Köszi, mondhatta volna előbb is mondjuk...azóta beszéltem másokkal is és más is ezt mondta hogy napi 1 szopi mellett már nem biztonságos.

Ti még nem ezek az esetek vagytok, de jobb az óvatosság hacsak nem szeretnél újra babázni.

2011. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cerazette nem azért hat mert szoptatsz....


A cerazettet (éy az azáliát is) betegségek mellé fejlesztették ki!Pl vérzékenységben szenvedők szedhetik (mivel nincsa szünet így nincs menstruáció sem)vagy akiknek egyéb műtétek miatt vérhígítót kell szedni....


Az más hogy ezt a két gyógyszert lehet alkalmazni a szoptatás alatt is a nagyon alacsony hormontartalma miatt is!Szóval a védettségnek semmi köze a szopik számához!


Az a lényag a szedésnél, hogy mindig DE mindig ugyanabban az időpontban kell bevenni, mert alacsony a hormontartalma!


Nekem azt mondta annó az orvosom, hogy ha befejezzük a szopit és még marad 1-2 levél nyugodtan beszedhetem, de nem illkik tovább szedni, mert célszerű ha visszaáll a hormonrendszer minél hamarabb!és akkor váltsunk!


DE én fél év után abbahygtam a gyógyszert viszont még 22 hó után is szoptatok! :)


22 hós kislány és 10 hetes pocakbabai anyuja

2011. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt én is így tudom...tehát nem attól hat ez a gyógyszer mert szoptatsz.

A különbség a többi fogamzásgátlóval(amit nem lehet szedni szoptatás alatt) szemben az, hogy nem tartalmaz ösztrogént csak progeszteront(gátolja a hím ivarsejtek méhbe jutását), vagyis a petesejt érését nem minden esetben gátolja meg (de ha valaki szoptat akkor-elméletileg-kisebb az ovuláció lehetősége). Ezért szokták javasolni a szoptatás abbahagyása után a kombinált fog.gátlókra való visszatérést, mert egyrészt a peteérés előbb-utóbb visszatér, és akkor (szoptatás nélkül) már nem olyan hatásos mint a kombinált készítmények(amik ugye két fronton hatnak)

2011. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!