Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki lefejt tejet ad a babának...

Aki lefejt tejet ad a babának az mennyit ad neki egy-egy alkalommal? Napok óta fáj a hasa. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem szopizik, csak üvegből kapja a tejet. 6 hetes, alkalmanként 120 ml-t kap, 3 óránként. Napok óta fáj a hasa, és állandóan pukizik, meg tele a pelus. Azt tanácsolták, orvos is, hogy ne adjunk neki annyit, mert megterheli a hasát. Adjunk neki teát, meg vizet. De akkor mit csináljak, ha 100 ml után még üvölt, hogy még éhes. A teát, meg a vizet evés előtt, után, vagy étkezések között adjam? Meg milyen teát lehet adni egy ekkora picinek? Mert próbáltam az édesköményt, de attól meg úgy vettem észre, hogy megy a hasa. Meg egész nap lehet neki adni köményteát? Vagy egyszerre milyen mennyiséget? Teljesen el vagyok keseredve.
2010. jan. 15. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Evés után adj neki teát,pl.Hipp gyermekteát,vagy kamillateát,filteres gyermekteát.
2010. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De azokat nem nagyobb babáknak lehet csak?
2010. jan. 15. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyatej helyett vizet?! Na szép kis orvos! Egyszerűen csak hasfájós mint a gyerekek 90%a, adj neki espumisant v hasonló készítményt. Mivel cumisüveged vszínűleg sok levegőt nyel a kis mohó, angolvíz is nagyon hatásos. Anyatejből nem lehet túl sokat enni! A víztől és a teától csal eltelik, közben a szükséges tápanyagokat nem kapja meg.
2010. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasfájós, ahogy az előttem szóló írta. Próbáld meg tornáztatni, hogy a levegő könnyebben és gyorsan távozzon, ez nagyon hatásos. Ne adj neki cukros löttyöt, és vizet, felesleges, anyatejes babáknak nem KELL!
2010. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha éhes adj Neki anyatejet! A hasfájás ettől független, próbáld az infacolt adni evés előtt, nekünk használt. Mi is hasfájósak voltunk, de szerencsére 6-8 hetesen elmúlt. Tornáztasd, tedd néha hasra.

Kitartás!

Egy szintén anyatejet c.üvegből adó anyuka

2010. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ez volt nálunk is :) mi már 3 hónaposak vagyunk. Espumisan, infacol, gripp woter. Igazán egyik sem volt hatásos, vagy csak kis ideig. Kamilla tea jó volt. Felforralod a 2-3dl vizet, bele teszel forrás közben 2 kávés kanál cukrot. Jól felforralod és a kamillára öntöd.(én rendes kamilla virágot használok, 1 evő kanál)2 perc múlva szűröd, műanyag szűrűn. Ezt itasd két evés között. És még ami most nagyon bevált: SZÉLCSŐ

Ha ezt tudom, hogy ennyire megnyugszik, mert segít távozni a levegőnek, akkor korábban használom. Remélem segítettem.

2010. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Enni pedig 150et evett akkor. :) nyugodtan adj neki, amennyit kér :)
2010. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!