Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozáson mi a jellemző...

Terhesgondozáson mi a jellemző, minden alkalommal kell és szoktak-e méhszáj, illetve uh vizsgálatot? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Első babámmal magánrendelésre jártunk, ott mindig volt mindkettő, gondolom részben azért is, hogy "kapjak valamit a pénzemért", akármilyen csúnyán is hangzik. Ott viszont sosem ellenőrizték a vizeletet, vérnyomást, a védőnő hiányolta is, mondjuk nem volt gond, mert ő megcsinálta helyettük is. A kötelező nagy uh vizsgálatokra, laborokra pedig beutalót kaptam a kórházba. A végén pedig én szóltam, hogy talán csinálhatnánk egy váladéktenyésztést, nehogy abból derüljön ki, hogy a baba elkapott vmit...


Most a második bébivel másik kórházba és másik dokihoz járunk, nem magánrendelésre. Eddig 3x voltam, és csak a legelső alkalommal volt egy alapos vizsgálat (cyto, hüvelyváladék, uh). A kötelező uh-kat ugyanúgy beutalóval csinálták, viszont minden alkalommal van vizelet és vérnyomás ellenőrzés, de a laborokat meg itt a kerületi sztk-ban intézem.

A kérdésem lényege igazából az, hogy ennyire érvényes az ahány ház annyi szokás vagy egyszerűen magánpraxis vs kórházi rendelés? Kicsit fura, mert ez a nem magánrendelős megoldás az előzővel összehasonlítva nekem alaposabbnak tűnik, viszont értelemszerűen nincs "babamozi" meg bájvigyor (nem is hiányzik...:))), a doki bácsi alapvetően szimpatikus és udvarias, ez bőven elég.


Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra ilyen téren, köszönöm!


2011. nov. 4. 07:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem ez az 1. terhességem, és sztk-s rendelésre járok. A legelső alkalommal a nőgyógyászom megállapította a terhességet, megvizsgált, mivel volt friss cytológiám, ezért azt nem vett le, meg tenyésztést se, azt mondta ilyen korai terhességet nem szívesen "piszkálgatna". Ennek kifejezetten örültem. Ha megyek terhestanácsadásra, akkor előtte a mellette levő ajtón a védőnőhöz megyek, aki vérnyomást és testsúlyt mér minden alkalommal, utzána megyek át a dokihoz. Ő kikérdez, hogy minden rendben van-e, nincs-e panaszom, kiírják az aktuális laborvizsgálatot, de vizeletet nem minden alkalommal. Nálunk a vizeletvizsgálatot is a labor csinálja, nem lakmusszal a védőnő. UH-ok csak a kötelezők vannak, oda is beutalót ad, és másik épületbe megyek. Volt már olyan is, hogy nem volt a doki, mert dolga volt(pl szülés), így az asszisztensnő adott ki minden beutalót. 18 hetes vagyok.
2011. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!