Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik leszoktatták babájukat...

Akik leszoktatták babájukat az éjszakai szoptatásról, hogyan csinálták ill. mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13hós és éjszakánként 3x,4x cicik. Volt, amikor csak 1x kelt, de az elmúlt 1hónapban már eljutottunk oda, hogy 4x is kérte. Volt fogzás is közben, de már megvan a 4 örlő, a szopi mégsem csökkent :) közben 16hetes terhes vagyok és pihenni is jó lenne, ezért úgy döntöttünk, hogy éjszaka nincs cici. Délutáni alvásnál és este kap, és van, hogy reggel is kéri, de szeretném ha ez a 3 lenne a maximum.

2napja fogtam hozzá. Első éjszaka hatalamas üvöltés volt, könnyek. Végül már az is elég volt neki, hogy kézbe vettem ringattam, nem tépte a felsőmet. Második este megbeszéltem vele, hogy egyedül alszik, nem lesz cici. Hajnal 3kor kelt csak, összebújtunk a kanapéján és azt hittem el is fogadta, hogy nincs. Betettem a kiságyba de kb 10perc múlva sírdogált. Bementem megsimogattam, ott maradtam amíg el nem aludt, majd ismét 10 perc és sírás (inkább nyüglődés). Ez így ment 2órát,5után végre elaludt.

Lehet nem csinálom jól, mert lefekvéskor összebújunk a kanapén, szopizik aztán félálomba beteszem az ágyába. Eddig ülve szoptattam, de úgy már a pocakom miatt nagyon kényelmetlen. Külön szobában alszik a kezdetektől, mostanában annyi változott, hogy összebújunk délután is és este is.

Ti hogyan csináltátok?

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 24. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ha cicit nem adsz neki, akkor legalább kap cumisüvegből, vagy szabályosan éhezteted? nem értem.


én úgy csinálom, hogy este 8 körül kap tápszert (anno tejet) ügyelek arra, hogy ne egyen kevesebbet a szokásos adagnál és már a kezdetek óta csak hajnal 3-kor kel enni, ami azt jelenti simán van 6 óra egybefüggően.

2014. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod! Két nap alatt ne várj csodát, kell neki néhány nap, amíg megszokja és elfogadja, hogy éjjel nincs cici. Vezess be egy új szokást, tehát ha most úgy van, hogy este összebújtok, utána ha éjjel felkel, akkor az ágya mellé ülsz és simogatod, akkor legyen úgy mindennap, néhány hét alatt Ő is erre fog átállni.
2014. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 hosan szuntettem be az ejszakai szoptatast. Elsonek: Te sem eszel ejszaka, ehezteted magad?!

Modszer: nem adtam oda ejjel tobbet. Elso ket ejjel apa ment csak at, tole nem varta. Harmadik ejjel mar en mentem, de nem adtam. Ettol meg felebred ejjel, cumit kap vagy iszik vizet es alszik tovabb.

Kitartas!

2014. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

harmadikhoz első


nem tudtam, hogy 1 éves kor felett már "felnőtt szokásaik" vannak, hogy huzamban ne egyenek 8-12-vagy több órákat...

2014. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! Egyévesen már nem igazán az éhség miatt szopnak éjszaka!

Kérdező! Szerintem jól csinálod csak tarts ki. A lányom 6 hetesen leállt az éjszakai evészettel, magától. Gondolom a kisfiad is inkább a komfortérzet szopik.

2014. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Első! Ebéd utáni alvás előtt is cicizik, miután megevett egy tál pörköltet mondjuk. Tehát nem éhség miatt kell neki a cici, hanem amolyan komfort. 13hósan szerintem már nem kellene éjszaka ennie, ahogy egy nem szopizó babának sem csinál az anyukája szendvicset éjjel... Nyilván nem éheztetem.

A többieknek köszi! Ma átaludta végre az éjszakát, bár kicsit későn feküdt le, 6kor kelt ugyan, akkor szopizott, összebújtunk a kanapéján és 8ig lustálkodtunk :) hosszú idő után az első éjszakám volt, hogy aludhattam :) és nagyon mosolygósan kelt, hajlandó

Volt reggelizni is végre!

Bár nem hinném, higy 1nap alatt sikerült, gondolom le is fáradt napközben, biztos lesznek még nehéz éjszakáink.

Mit gondoltok arról, hogy összebújunk a kanapén cici helyett? Nem szoktatom rá ezzel arra, hogy "együtt alszunk"?

2014. aug. 25. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!