Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám a babámat...

Hogyan tudnám a babámat rávenni, hogy visszaszokjon a szopizásra? 2hónapos

Figyelt kérdés
Kislányom nemsokára tölti a 2 hónapot és egyre jobban szokik le a cicről!Bár tudom,hogy ennek a cumisüveg az oka.6 hetes volt mikor begyulladt a mellem akkor kapta cumisüvegből a tejcsit mert a lázas tejet nem akarta elfogadni.Lefejtem,hogy hűljön.Sajnos azóta csak küszködünk nemigazán akarja kiüríteni a mellem azóta pedig tápszerrel kell pótolni.Egyre kevesebbet szopik.Az lenne a kérdésem visszatudom- e még szokatni,hogy csak szopjon vagy már nem?Nagyon szeretném még szoptatni.
2014. aug. 26. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem sikerült, de nem is volt sok tejem. Talán egy szoptatási tanácsadó tudna segíteni.
2014. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen hagyta abba a baba a szopizást?Kapta még utána az anyatejet vagy csak tápszert?
2014. aug. 26. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Valóban profi szoptatási tanácsadót kell választanod, ingyenes. Mindjárt keresek listát. Mert erre a kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Mi ezért nem tudunk neked segíteni. Viszont drukkolni tudunk! :)

[link]

2014. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szopis tanácsadó, de láttam már és olvastam is sok ilyesmi témában, amellett 27 hónapig szoptattam a kislányomat.

A cumisüveget és mindennemű műanyagot, amit a babád szájába tömnél felejtsd el, ha még hajlandó cicizni tedd minél többször mellre és fejd is. Meg fog indulni újra a termelődés. Kicsit lehet, hogy lustika a babád és könnyebb volt az üvegből kicsócsálni a kaját. Bizony a ciciből nagyobb feladat, de ha kitartasz és nem adsz tápszert, üveget,( nem lesz könnyű ), de kitartással, türelemmel hosszú-hosszú ideig szoptathatod. nagyon kicsi még, szüksége van a sok vitaminra, amit tőled kaphat.

2014. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült, sajnos a kórházban ahol szültem, nem nagyon segítettek, nem ment a szoptatás. Viszonylag későn, 10 naposan kerültünk szopt. tanácsadóhoz. Azóta 4 hónapos, a tápszert nem tudtuk elhagyni, de nagyon büszke vagyok magunkra, imád szopizni a baba, abból a ciciből is tud védő nélkül, amire a tanácsadó is azt mondta, hogy inkább védővel próbáljam. Rengeteget küzdöttem, volt nálunk is mellgyulladás, cumizavar, stb.

Ne add fel, kezdjetek minden evést cicivel. A cumi mindenképpen egylyukú legyen. Esetleg ha sír, egyszer-egyszer cicivel is megnyugtathatod, nekünk ez bevált.

2014. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekünk volt egy többhetes cumizavar, sikeesen visszaszokott utána cicire, de hogy hogyn, azt magam sem tudom. Szerintem egyébként azt meg kéne próblnod, h lefejed amit bennehagy, hátha egy nap összejönne annyi, ami egy étkezésre elég neki, és akkor arra az étkezésre nem kéne tápszer. kislányomnak 2 hetes korában 10 napig tápszer kellett, nem volt elég tejem. 10 nap után elhagyhattuk, de a reggeli szoptatás kivételével minden szopőtatás után pótlást adtam neki - lefejt tejet cumisüvegből, így hízta a minimumot. Nyilván ezért is lett cumizavar. A héten 5 hónapos lesz, még mindig csak anyatejes, és már csak lefekvés előtt kap cumisüvegből tejet, illetve, ha megyünk valahová. Szóval hajrá!
2014. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 4hós koráig tudtam szoptatni, de a 3. hónapban már küzdöttünk. Állandóan sírás volt a vége. Kevesebbet is hízott, és így egyre több lett a tápszer. Első voltam.
2014. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is tanácsolta a szopi tanácsadó, hogy felejtsem el a cumisüveget, cumit, hát megmondom őszintén, nem fogom kínozni a kislányomat hogy ordítson a cumi után egy hétig, miután én szoktattam rá. Szóval én ezt csináltam, kb. 4 hónapos volt. Esti szopi után mindig odaadtam neki az előző napi lefejt tejből valamennyit, ettől kezdte elutasítani a mellemet. Ezt látva és a jótanácsot NEM" megfogadva, inkább azt csináltam, hogy nem szopi után, hanem szopi előtt adtam a lefejt tejet, ez ált. 50 ml volt, tehát kevés volt és éhes maradt, így ráfanyalodott a mellemre. :-) Szép lassan lecsökkentettük az 50 ml-t, végül 2-3 hét után már eltettük a cumisüveget. A cumiért cserébe pedig majd kap a Jézuskától vagy a Mikulástól valamit, ha nagyobb lesz. Most egyébként 1 éves, 1 hónapja teljesen elhagytuk a szopit mert állapotos lettem és nem ízlett neki a megváltozott íz. Egy reggel beleszívott párat, rám vigyorgott és ennyi, többet nem kérte a cicit.
2014. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom és most már látom,hogy nem lesz egyszerű feladat vissza szoktatni a szopizásra.Egyenlőre még lehetetlen feladatnak tűnik,de még nem adom fel.Sok a nehézség 3.5 éves kislányom még itthon van Velünk(majd szeptember közepén megy oviba)és persze neki is vannak igényei.Szegény már csak azt látja,hogy szoptatok,fejek,fertőtlenítek,kifőzök.Már meg kérdezte egyszer,hogy"már engem nem is szeretsz?"akkor azt hittem feladom.Mellette még itt van a háztartás férjem reggeltől estig dolgozik csak fürdetésre ér haza nem tud egyáltalán besegíteni.Lassan itt az ovi minden reggel indulás délután menni a nagyért.Próbálkozom,de a minap is órákon keresztül ordított szegény mert kiskanállal adtam neki a pótlást amit persze csak nyomott kifelé nem is tudom mennyit sikerült megetetnem vele.Hozzá teszem születése óta nem sírt ennyit összesen mint azóta mióta próbálom visszaszoktatni a cicire.Nagyon nyugodt baba egyébként.Jó lenne addig valami haladást elérni míg nem kezdődik meg ovi mert aztán már nehezebb lesz mindennap.Néha néha azért már elfogadja a cicit,de csak annyit iszik belőle amennyi könnyen jön aztán már nem kell neki.Igazából nincs is elég tejcsi annyi amennyi elég lenne Neki.Hogyan adjak neki pótlást,hogy ne "kínozzam"meg nagyon olyan rossz hallgatni mikor kifeszülve lila fejjel ordít!Másik dolog amit nem tudom,hogy oldottatok meg,hogy éjszaka ha pótolni kell hogyan?
2014. aug. 28. 13:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Felhívtad már valamelyik szopis tanácsadót? Már csak azért is, mert meg fog nyugtatni.
2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!