Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza lehet szoktatni a...

Vissza lehet szoktatni a szopizásra?

Figyelt kérdés
10 hónapos babám nem akar szopizni. Csak beveszi a szájába, tartja ott 1-2 másodpercig, majd kiköpi. Olyan, mintha nem tudná, hogy mit kell vele csinálni. A másik variáció az, hogy ráharap. Nem szeretném, ha elválasztaná magát.
2011. márc. 1. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű,hogy 10 hónaposan már nem elég tápláló neki az anyatej. Ebben a korban már nem baj,ha abbahagyja a szopást.
2011. márc. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem elég tápláló az anyatej, legfeljebb olyan van, hogy a kicsi szívesen eszik mást is. Hadd mondjam el, hogy a nagyobbom még egyévesen is szinte kizárólag szopizott (figyelj, első, az enyém is szopizik!!), ettől még gyönyörűen fejlődött. A kicsi most 7 hós és ő viszont - bár rengeteg tejem van, a nagyobb is cicizik még este elalvás előtt (most két és fél éves) - imád enni, napi 3 szilárd kaját kikövetel.

Kedves kérdező, ha a baba nem akar szopizni, annak több oka is lehet. A legbanálisabb, ha egyszerűen annyira szívesen eszik, hogy nem gondol annyit a cicizésre. De az ilyen szopisztrájkokat sok minden okozhatja, pl. fogzás, amikor nagyon kellemetlen, akár fájdalmas lehet neki a vákuum képzése, ami ugye a szopihoz kell. Talán a harapás is emiatt van. Próbálkozz kitartóan, esetleg félálomban szoptasd, az segíthet.

Ezen kívül ajánlom figyelmedbe a la leche ligát (www.lll.hu) ahol rengeteg jótanácsot kaphatsz, minden bizonnyal a te problémádra is vannak alternatív megoldásaik.

Minden jót nektek!

2011. márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, kitörölték az első hozzászólót, ezért bocsánat attól, aki most az első, hiszen nem neki szól, amit írtam a szövegben!
2011. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 hónaposan már semmi gond nincs abból, ha nem akar szopizni. Egyszeűen most választja el magát, ne erőltess semmit, mert úgysem mész vele semmire.

Én ekkor babánál már nem bajlódnék az elfogult, elvakult és frusztráló lll-esekkel.

2011. márc. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most jön a felső két szemfoga. Félálomban sem akar cumizni. Egyébként nagyon szívesen eszik, szerencsére nem válogatós és jó étvágya van. De akkor éjszaka mit adjak neki?
2011. márc. 1. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoptasd éjjel,csak adj neki előtte valamit, amitől kevésbé fáj a fogacskája.

Ha kedveled a természetes módszereket, akkor próbálkozhatsz a foreveres foggéllel - ez ugyanaz, amit fogmosásra ajánlanak, de az aloe tartalma nagyon jól nyugtatja az ínyt, az én fiam ezt kapja, ha szükséges. Vannak homeopátiás szerek, a lányomnál még azt használtam, a Viburcol kúp nekünk sokat segített.

Vagy vannak gyógyszertári készítmények, ha azokat jobban preferálod.

2011. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!