Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hos babám miért kapkod a...

4 hos babám miért kapkod a mellemen?

Figyelt kérdés
1-2 napja adok neki tápszert,de csak este,mert ugy vettem észre nem nagyon elég a tejem,nem telnek meg a melleim.és ha van is bennuk,2 szív és sír,és ez így megy kb 2 hete.Eddig ezt nem csinálta,ma meg már nem is akarta szívni,deha uveget adok neki,akkor meg nyugodtan kiszívja,kisem engedi huzni a szájábol a cumit.Fejni nem szeretnék,mert még kevesebb lesz a tejem.
2010. jan. 17. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy cumizavaros lett a babád. Erről itt olvashatsz.

[link]

Egyébként az, hogy este nem telnek meg a melleid, természetes jelenség, nem jelenti azt, hogy nincs elég tejed...

Nekem akkor szokott ez előfordulni (szintén inkább este felé), amikor nagyon éhes, és nem váltódik ki számára elég hamar a tejadó reflex. Ilyenkor idegesen kapkod az enyém is addig, amíg ez meg nem történik.

Továbbá fogzáskor is előfordulhat, ha fáj az ínye...

Kicsit próbálkoznod kell ezzel azzal, és biztosan rájössz.

Ami szerintem a legvalószínűbb:

a cumisüvegből könnyebben jön neki, ezért nem akar szopizni. Ez is visszafordítható, de ehhez le kell állnotok az üveggel, és ha tényleg muszáj a pótlás, akkor azt valamilyen más módon kell adni neki...

Egyébként a fejéstől gyarapszik a tejed, ez biztos, de ha mégsem akarsz fejni, tedd egy napig (24 óráig) két óránként mellre, akkor biztos gyarapodni fog a tejed. (És persze igyál hozzá elegendő folyadékot...)

2010. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tápot,inkább szopi után még egy kis teát,hátha több lesz a tejed.Ilyen sokáig tudtál szoptatni,akkor az nem lehet kevés.
2010. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!