Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így lehet tárolni a tejet?...

Így lehet tárolni a tejet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mivel a szoptatás bizonyos okokból még nem megoldható, egész nap fejem a mellem. Lehet úgy csinálni, hogy reggel elkezdem fejni egy üvegbe, ha kész berakom a hűtőbe, aztán ugyanabba az üvegbe folytatom amíg meg nem telik és csak miután megtelt fagyasztom le? Remélem érthetően írtam le.

2014. szept. 4. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám h egész nap gyűjtögetem és este lefagyasztanám, feldátumozva.


Napokig ne gyűjtögesd és utána fagyaszd le! Hanem inkább vegyél tejtároló zacsit és abba gyűjtsd reggeltől estig persze mindig hűtőbe tárolva és este rakd be a fagyasztóba.

2014. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24 órán belülieket összeöntheted, csak arra vigyázz, hogy a hűtőben tartsd és a tesmeleg frissen fejtet csak kihűlés öntsd a többihez.
2014. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Meleg tejet csak meleg tejhez, hideget csak hideghez lehet önteni. Gyűjtheted a tejet 3 napig is, amennyiben minden steril. Ahhoz, hogy steril legyen, lobogó vízben kell 30 percig kifőzni a mellszívó szétszedhető részeit, a kezeidet és a körmeidet, mellbimbódat min. fél percig antibakteriális szappannal kell lemosni. Így elvileg nem kerülhet baktérium az anyatejbe, tehát gyűjtheted őket egy szintén steril befőttesüvegbe a hűtőbe (nem a hűtőajtón!), amit majd fagyasztasz, ha megtelik.

Én kis Aventes poharakba fejek, beteszem őket a hűtőbe és ha lehűltek (3 óra elteltével) öntöm a befőttesüvegbe.

2014. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem otthoni körülmények között lehetetlen úgy sterilizálni hogy 3 napig ne legyen baci. Nem is éri meg az energiabefektetést. 24 órán belül bőven elég gyűjteni. (2-es voltam)
2014. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit pontosítanék, hogy hogy gondoltam: aventes kézi fejőgépem van amihez aventes poharat lehet csatlakoztatani. Abba fejek, aztán a poharat (persze lezárva) hűtőbe rakom, és a következő alkalommal is azt a poharat csatlakoztatom. Így fejek egész nap, este pedig lefagyasztom az aznapi adagot. Így lehet?
2014. szept. 5. 08:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvastam már aki csinálta így, én nem tenném. Ahogy előttem is írták, hideg tejhez hideget tegyél. Nem éri meg, hogy bármi baja legyen a babának, legyen az akár "csak" hasfájás.
2014. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: hivatalos anyatejgyűjtő vagyok és mindenki így csinálja, aki az anyatejleadást választja. Gondolod ott nem értenek ahhoz, hogy meddig lehet gyűjteni és milyen tejet lehet adni pl. koraszülött babáknak? Amúgy minden tejemet bakteriológiai vizsgálatnak vetik alá és eddig még nem volt panasz.
2014. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kétlem hogy az általad leírt módszerrel ha mindent sterilizálsz, akkor gyűjthető a tej 3 napig. De aki nem leadó, annek ez nem szükséges és nem is éri meg. Ez persze a magánvéleményem, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. A kérdező pontosításából kiderült hogy a kérdés nem is erre vonatkozott.
2014. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!