Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Tapasztaltatok olyat,...

SOS! Tapasztaltatok olyat, hogy a babátok nem akart enni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos, eleinte jól hízott, kellett pótlás is tápszerrel, de egy ideje már csak szoptattam.

Az elmúlt hetekben keveset hízott 100-120g-ot, ezen a héten, csütörtök óta mindössze 25g-ot! Az orvosnak múlt héten említettem a 100-120g-os hízást, javasolta, hogy tápszerrel pótoljak, DE rájöttem, hogy nem az a gond, hogy nincs tejem, hanem, hogy nem akar enni és sokat alszik.

Ma direkt mértem és írtam, 7:15-7:45 160-180g, illetve elalvás előtt 9 körül még 15g. Aludt 3 órát! 12:15 105g nagy nehezen, nem akart többet enni. 13-14 között még 75g és elaludt. 16:15-kor én ébresztettem, hogy egyen már, de nagy küszködés árán 1 óra alatt sikerült 75g-ot enni. A küszködés azért van, mert nem akar szopizni. Azóta még szopott kb 20g-ot és beletuszkoltam, mert ilyenkorra már kevesebb a tejem, 80g tápszert. Elaludt fél 9-kor és van rá esély, hogy fel sem kel reggelig.

Nagyjából eddig is ez volt a menetrend, csak nem mértem, hogy mennyit eszik illetve este általában órákig cicizett és csak 11-kor aludt el. Ennyire még sosem kellett erőltetni az evést, illetve, azt hittem, hogy eleget eszik, de ez a mai kb 440g írtó kevés, az lenne a csoda, ha hízni.

Valakinek van valami ötlete, hogy mit tehetnék? Holnap felhívom a dokit is. Bocs, hogy hosszú lett, de nagyon aggódom. Fura, eleinte meg túl sokat evett.


2014. szept. 23. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a foga? Nem nyalzik meg rag? Az en lanyom 2 hos koratol kezdte es 4,5 hosan jott ki a foga. Sok baba ilyenkor etvagytalan, vagy faj az inye azert nem eszik.
2014. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felhívtad a dokit? Lehet, hogy vmi betegség bujkál benne.
2014. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni a dolgot. Úgy látom, hogy amikor kevés a tejem, akkor nyüglődik, mert nem jön elég. A tápszert meg látszólag nem kéri, mert nem nagyon megy a cumisüvegből ivás, de ha ráérez, akkor eszi lelkesen. Szóval, amire azt hittem, hogy nem kéri, nem éhes, mégis az lehetett, csak nem tudta, hogy egyen belőle, mert már jó ideje, nem kellett tápszer.Remélhetőleg csak ez a gond. Most még figyelgetetem pár napig (ma 575g-ot evett), de remélem ez a gond. 8-kor simán ma is elaludt, nem vergődött 11-ig. Amíg hízott, nem gondoltam, hogy ez a gond, de most úgy tűnik, hogy mégis. Jövő héten megyünk oltásra, addigra remélem javul a helyzet. Csak az nem világos, hogy éjjel mitől aludt ilyen jól.
2014. szept. 24. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem megoldas a tapszer. Akkor nem.lesz eleg tejed mert nem all be a kereslet kinalat es meg cumizavara is lehet. A foga is lehet enyemnek 4 hosan kijott 2. Neki ennyi igenyenvan. En ibclc szoptatasi tanacsadot hivnek fel a helyedben!
2014. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

NE meregesd. A legnagyobb stresszforras, ami letezik. Eszik, amennyit akar. Majd a vedono megmeri alkalmankent, amig nem all le a novekedese, addig jol van a baba. Es az eves miatt soha ne keltsd fel. Majd kel, ha ehes. Az en babam 7 hetesen 5 orat aludt ejjel, felkeltettem, majd leszurt a vedono, hogy hagyjam aludni, szol majd, ha ehes... 9 hetes kora ota 10-12 orakat alszik ejjel... (nem vicc,az LLL szoptatasi tanacsadok ugralnak oromukben, hogy itt a bizonyitek, hogy nem kell aggodni, meg orat nezni es meregetni.) vizet, potlast, sosem kapott es 7,2kg 5 honaposan.

Ne aggodj.

2014. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az első kislányomnál még ennyire sem tudtam szoptatni, ott hamar szinte csak tápszer lett. Engem nem zavar, ha tápszeres lesz. Örülök, hogy most sikeresebben szoptatok, mint az elsőnél. Igazából csak reggel van igazán teli a mellem, utána a nap folyamán szinte teljesen puha és a tejleadó reflex este már egyáltalán nincs. Hiába volt este akár 3-4 órát is mellen nem nőtt a tej mennyisége, sőt egyre kevesebb. Kb. 5-6 hete nem kap pótlást, ebből az utolsó 3 hétben nem nőtt a súlya megfelelően, most már csak 60g-ot hízott egy héten. Szóval nem hízik megfelelően. Ahogy elnézem hosszra se igen nőtt, de az majd hétfőn a védőnőnél kiderül. Úgyhogy én inkább adok neki tápszert és fejlődjön, minthogy próbálkozom, hogy majd lesz tejem és közben a gyerek nem fejlődik. Ráadásul nem bánom, ha nincs egész du. fenn, mint az utóbbi időben. Gondolom annyit evett, hogy éhes nem volt, de jól teljesen nem tudott lakni. Ma már sokkal jobban evett, remélem haladni fogunk.
2014. szept. 26. 17:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Éjszaka eszemben nincs felkelteni, csak max nappal, mert így kb 4 max 5 alkalommal eszik egy nap. Az marha kevés, főleg, ha akkor is keveset eszik. 5 hetes kora óta kb 5-6 alkalomtól eltekintve átalussza az éjszakát és eszemben sem volt keltegetni. A nagy is 7 hetes kora óta átaludta az éjszakát és azóta sem volt soha gond, most lassan 2,5 éves. Mázlista vagyok ebben a tekintetben. :-)
2014. szept. 26. 17:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Továbbra is gondban vagyok ezzel a nem evéssel. 2-3 napja még kevesebbet eszik, gyakorlatilag 300-400g-ot. Ez egy 5kg körüli babának nagyon kevés. A védőnő és az orvos is azt mondta, hogy van ilyen. A héten hízott elvileg eleget, de ha így folytatjuk nem tudom mi lesz. Nem sír, jókedvű, jól alszik és alig eszik. Most is kb fél órája próbálom cicire tenni, de nem akar. Most feladtam. Ma eddig 2X evett, 7-8:30 között kb 180g-ot, aztán 11-12:30 között kb 135g-ot. 13:30-kor elaludt, 16:15 körül kelt és azóta, ha két kortyot sikerül belediktálnom sokat mondok. Ma így csak eleve 4X fog enni, hacsak nem kel fel éjszaka, ami nem valószínű. Mit csináljak, mi lehet a gond? Tapasztalt valaki ilyet?
2014. okt. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!