Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Át lehet szoktatni egy 20...

Át lehet szoktatni egy 20 hónapos "babát", hogy ne elalváshoz kérje a cicit, hanem ébredés után?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos és mióta megszületett cicin aludt el. Sajnos ez mára már odaáig fajult, hogy szinte egész éjszaka a cicimen alszik és ha nem szopizhat ébred és sír. Ez viszont már nekem nagyon fárasztó és valamit tenni akarok... Teljesen elválasztani semmiképpen sem, csak a szopikat máskorra időzíteni. Van rá esélyem?
2010. jan. 26. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! 20 hósan elég nagy már, hogy megmagyarázd neki, hogy mi a helyzet, vagy csináld amit én: bekentem reggel gulyáskrémmel, és azt mondtam, bibis, és megsajnált és soha többet nem kért cicit.

Igaz, Ő 26 hós volt és gyógyszerszedés miatt muszáj voltam leszoktatni. Ezt a módszert nyilván csak akkor alkalmazd, ha nem gond, hogy teljesen letegye a cicit. Szerintem már elég nagy hozzá.

2 lányom van, három és fél éves és 4 hós!

2010. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Igen én is próbálkozom a megmagyarázással, mert elég okos kislány hozzá. És meg is érti, egészen addig nincs gond (elmondom neki, hogy alváshoz nincs, de mikor felébred adok és mondja hogy jó és bólogat hozzá) míg ágyba nem keveredik, mert akkor aztán mondhatok bármit, ő kéri a cicit és ordít.... De talán kitartással összejön.
2010. jan. 26. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehezen fog menni nagyon nehezen de légy határozott.
2010. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az én babám is sokáig cicin aludt el. Másfél évesen döntöttem az elválasztás mellett. Ekkor már csak este kapott. Hogy azért a szopi ne maradjon el drasztikusan, altatás előtt, bevezettem a következőt: világos szobában cicizett, aztán képeskönyvet nézegettünk, utána együtt lekapcsoltuk a villanyt, énekeltem neki, közben ringattam a vállamon, jóéjt puszi, aztán irány az ágy. Nekem bejött. Egy ideje már nem cicizik, de a rituálé megmaradt. Egy hang nélkül elalszik, és végigalussza az éjszakát.

Ha napközben nincs gondotok az egyedül elalvással, próbáld meg, ha van, kezdd azzal, hogy megtanitod rá!

2010. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! ez nem lesz gyenge meccs...12 menetesnek néz ki :) de ne keseredj el...sok erő, határozottság, és menni fog. tudom, hogy utólag könnyű okosnak lenni, de nem szabadott volna megszoknia, hogy rajtad alszik...de ez most már mindegy is...a célt nézd, és ne remegjen a kezed :) ha sír, sírjon...nem aludhat Veled menyasszony koráig, előbb-utóbb külön ágyba kell szokni, mert ez így elhiszem, hogy nagyon kényelmetlen lehet.
2010. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!