Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van meg remenyem, hogy beindul...

Van meg remenyem, hogy beinduljon a tejem? Nagyon el vagyok keseredve,7 hetes lesz a kisbabam es nem eleg neki az anyatejcsi, estere mindig tap kell az elalvashoz. Addigra mar teljesen ures a cicim,

Figyelt kérdés
Mar kiprobaltam szinte mindent. Azt szeretnem tudni, hogy nincs e tul keso ahhoz, hogy meg beinduljon rendesen a tejem es eleg legyen neki!?
2010. ápr. 23. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
banánturmixot próbáltad már?anyumnak attól lett teje(harmadik babánál.)velem és a nővéremmel nem volt.
2010. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő, próbálj minél többet fejni. Amúgy nekem sem volt elég, én nem szenvedtem vele, 2. hónaptól tiszta tápszeres, most 7 hónapos, nagyon szépen fejlődik, már mászik, nem túl duci, nem túl vékony, és még nem volt beteg hála istennek, szóval én tapasztaltam a tápszernek semmilyen hátrányát.
2010. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy a tejserkentő tea és a sok folyadék is jót tesz.
2010. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Tejelválasztó tea,rengeteget fejjél még ha csak 2 csepp marad azt is facsard ki,sokszor rakd mellre a babát,és igyál rengeteg folyadékot!Ne add fel,ne idegeskedj!

Én feladtam a fiamnál sajnos mert nem volt ki megmondja mit csináljak de a kislányomnál rengeteget gyötörtem a melleimet és nem maradt el az eredmény!:)

2010. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom nektek a gyors valaszokat! a bananturmixot ki is probalom (talan az egyetlen, amit meg nem probaltam :-))

NEM ADOM FEL!!!

2010. ápr. 23. 15:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tapasztaltam, hogy a 6-8 hetes kor egy kicsit nehézkes szoptatás szempontjából: én is és két barátnőm is így járt. Én sajnos feladtam, így fele tápszer, fele szopi lett a vége, de a barátnőm sokat fejt, amikor csak lehetett szoptatott, fejt, ivott sok teát (szoptatósat) és ásványvizet is, evett rendesen, és nagyon sokat pihent. Minden rendbe jött. :)


Soka anyuka (többek közt én is) azzal rontja el, hogy nem pihen eleget, ezért van az, hogy estére nincs teje. Én is úgy éreztem, hogy rengeteg energiám van, de kellett volna a több pihenés. Én meg rohantam takarítani, főzni, mosni. Pedig megvárt volna :( Ha te nem ebbe a kategóriába tartozol, akkor ne vedd magadra, de másnak hasznos lehet: miután letetted este aludni a babát, apukával kettesben (ha napközben nincs más segítséged) bedobjátok a mosást, kiteregettek, egyszerű kaját akkor is lehet összedobni másnapra, de rendelhetsz is olcsón menüt, sok helyről. A porszívózás felmosás nem tart sokáig, nappal 10-20 perc alatt megvan. Csak annyit vasalj, ami éppen elég egy-két napig. Ha ezt ez első 1-2 hónapban így csinálod, minden ok lesz :)


Szorítok, ügyes és kitartó légy.


Még valami: én sem látom a tápszer hátrányát. A kicsim 10 hónapos, nem volt még egy náthája sem. Egyszer nyelt be valami hasmenős vírust, 3 nap alatt túl voltunk rajta, és a lázon, meg a napi 5-6 nyákos, híg kakin kívül mintha nem is lett volna semmi baja :)

2010. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik ismerősöm hasonló helyzetben voltés vett More Milch kapszulát és már másnapra érezhetően több lett a teje.( elmondása szerint) Igaz elég drága ugyhogy nem mindenkinek van rá... De én pl most vettem görögszénamagot, meg ánizstermést meg csalánlevelet és édesköményt. Megcsinálom teának és meglátjuk. Ezek vannak ugyanis a kapszulában is nagyjábol. Ja és ezek összesen kerültek 1000ft-ba. Ha bejön megirom :) És még annyit, hogy a fejéssel tényleg jol lehet szaporitani.
2010. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én teljesen át tudom érezni a problémát, ugyanis sokáig én is hasonló

cipőben jártam. A kórházban semmi tejem nem volt, egy csepp nem sok,

annyit sem tudtam kifejni a mellemből. Jöttek „fejőgéppel”, jöttek kézi

segítséggel az osztályon, de semmi eredményre nem vezetett… Lehet, hogy ha

nem piszkáltuk volna, csak elég időt hagytunk volna a babámnak, hogy a

saját kis eszközeivel elegendő ingert küldjön a számomra, akkor beindult

volna... Sajnos nem így történt. A csecsemős-nővérek megetették

cumisüvegből tápszerrel…


Végre eljött a nagy nap, amikor hazajöttünk és bíztam benne, hogy majd

itthon minden megváltozik. Nem így történt. Folyton elaludt szopizás

közben, én meg a védőnőm tanácsára finoman ébresztgettem, aggódva, hogy

nehogy éhes maradjon. Ez a módszer sem működött.

Gyakran mérlegre tettem, és állandóan azzal stresszeltem magam, hogy rossz

anya vagyok, csődöt mondtam ebben az új szerepemben, ha nem vagyok képes

táplálni a babám. Jött a gyermekorvos, jött a védőnő és mivel látták, hogy

valóban nincs elég tejem, így a tápszeres kiegészítést ajánlották. Akkor

egy kicsit megnyugodtam. Igaz, hogy nagyon szerettem volna a legjobbat,

anyatejet biztosítani számára, de legalább nem marad éhes…

Mivel nem szoktam semmit könnyen feladni, azért a fejést nem hagytam abba,

gondoltam, hogy legalább azt a kicsit - amire képes vagyok – biztosítom

számára. Aztán megtörtént a csoda… Egyre többet és többet tudtam lefejni.

Volt, hogy napi egy liter is összegyűlt. Már nem stresszeltem, könnyedén

vettem, hogy bár nem a szokványos módon, de mégis hozzájut a számára oly

fontos anyatejhez.

Számomra nagyon fárasztó volt, duplán kellett megdolgoznom, végig kellett

csinálnom a szoptatási procedúrát is (babaszáj helyett fejőgéppel) és a

tápszeres babák cumisüveges maceráját is (fertőtlenítés, speciális

melegítés, stb.), de mégis boldognak és büszkének éreztem magam. (Sajnos

én akkor még a szoptanít-ot nem ismertem, pedig lehet, hogy akkor egy idő

után még a szopizásra is sikerült volna rávennem a kicsilányt…)


Úgy gondolom, hogy 3 titka van a tejtermelés fokozásának. Ebből csak egy

fizikai dolog - a sok mellfejés -, többi viszont fejben dől el. Ahogy nem

stresszeltem, bíztam magamban, rögtön beindult a tejtermelés.

Úgyhogy minden kismamának azt kívánom, hogy (1) ne aggódjanak, (2)

bízzanak magukban és (3) alkalmazzák gyakran a fejést és hamarosan meglesz

az eredmény. Megéri!!!

2010. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én babámon múlt volna, akkor egyáltalán nem lenne tejem, ugyanis nem szopott. Így a harmadik napon elkezdtem fejni. Amennyi volt, annyit, háromóránként, még éjszaka is. Következetes voltam. A negyedik nap estére még csak 30 mili jött le a két ciciből összesen. A 10. napon már le tudtam fagyasztani 150 mili felesleget. Most, egy hónappal később napi másfl, liter tejem van, ez két babára is elég lenne.


Ami nekem bevált: fejni, fejni fejni maximum háromóránként. Minél több inger éri a mellet, annál több tej termelődik benne.


Ezenkívül fontos még a nyugalom, a sok pihenés és a sok folyadék. Előttem is írták, hogy a házimunka megvár!

2010. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom nektek is!

1, igaz sajnos,hogy hazi munka manias vagyok, de mar kezdek leadni belole!

2, napi 7-8 orat is tudok aludni, tehat nem kellene faradtnak lennem!

3, igen, en is ugy erzem, hogy csodott mondtam, mint anya es nem vagyok kepes ellatni a kisbabamat azzal, amire szuksege lenne, gondolom sokan ezt erzik!

- most szopizott tolem, lemertem 2 cicibol 70ml-t evett,( a merleg szerint, ami sokszor becsap), most elaludt es probaltam fejni aventes kezi fejovel, 10 perc alatt 5 ml-t sikerult kinkeservesen! meg jo, hogy el vagyok szomorodva.

deTOVABBRA SEM ADOM FEL!!!

sok boldogsagot nektek a babaitokhoz!

2010. ápr. 23. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!