Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valakinek mellgyulladása?

Volt valakinek mellgyulladása?

Figyelt kérdés
Egy hete császároztak, mára belázasodtam. Voltam orvosnál, nőgyógyászatilag minden rendben, az orvos a mellgyulladásra gondolt. Fel is küldött a csecsemős nővérekhez, akik lefejték a cicim, ami amúgy nem is volt annyira csomós, és szerinte nem is attól vagyok lázas. A csomók ki vannak masszírozva, most fejek minden alkalommal. Augmentint kell szednem és lázcsillapítót. Akinek volt hasonló, meddig tartott? Mert úgy érzem megint fel fog menni a lázam. Annak ellenére hogy kimasszírozta megint felmehet a lázam? Aggódom, hogy mi bajom lehet...
2014. okt. 31. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mennyire magas a làzad? Nekem volt már pár mellgyulladásom. Simán lehetsz attól lázas, viszont akkor a cicidnek fájnia kell. Szoptass belőle minél többet, nekem egy nap alatt le szokott zajlani.
2014. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt többször is.

Kb. onnan tudtam és szerintem tudhatod te is, hogy ha a melled miatt lázasodtál be, hogy egy napig tart a láz és nem megy 38 fok fölé. Nekem mindegyik gyulladásnál így alakult, Algoflexet vettem be a szülésznő tanácsára és borogattam+teljesen lefejtem a mellem. Egyszer volt egy féltenyérnyi vörös foltom is, akkor is belázasodtam, izzott a mellem is, az egy hét alatt múlt el, de a láz csak egy napig tartott akkor is.

2014. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Négyszer volt, mindig 39 feletti lázzal, hidegrázással. Nehéz volt ellátni a babát. 2-3 nap alatt teljesen elmúlt, de ehhez minden tejet le kell fejni szoptatások után!

Mondták még a káposztalevél pakolást is, én nem próbáltam.


Próbálj meg csomó helyével ellentétes irányból szoptatni, hogy kiürüljön. Pl. ha a bal mell bal oldalán érzed, akkor a jobb oldaladra fekve eteted a babát, stb.

2014. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt. 3 napon keresztul 40-41 fokos lazam volt. Az ugyelet se tudta levinni a lazam, surgossegire vitt a mento. Antibiotikumot kaptam meg napi 3x kellett Algopyrint szednem. Nekem elapadt a tejem tole 1 het alatt.
2014. okt. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én 4. napon lázasodtam be a kórházban (szintén császár). fogalmuk sem volt róla, hogy mitől. a mellbimbóim kisebesedtek, a gyerek nem szopott rendesen, ezért én és a magánorvosom is mellgyulladásra gyanakodtunk.

A csecsemősök megnézték a mellem, lefejették velem. De a láz nem akart elmúlni (délután és este mindig felszökött 39 fokra).

A főorvos állította hogy nem a mellemtől van, de nem tudta megmondani mitől. kétszer átmosatta a méhemet az orvosommal, mert azt gondolták hogy onnan a gyulladás...

két féle antibiotikumot kaptam, 6 napig tartottak bent pluszban...amikor 24 órája nem volt lázam, az orvosom közben járásával végre hazaengedtek, mivel erősködtem hogy bent napi 1 óra alvással nem tudok meggyógyulni - körülöttem 80 csecsemő ordít, kényelmetlen az ágy stb. szóval kértem hogy a gyógyulásom érdekében engedjenek haza. mivel addigra már amúgy sem volt lázam - hála a két antibiotikumnak - elengedtek a magas gyulladási érték és fehérvérsejt szám ellenére.

ahogy hazaértem, aludtam egy kiadósat, beszedtem a maradék antibiotikumot, elkezdtem rendszeresen fejni és bimbóvédővel szoptatni. érdekes módon abba maradt a láz is, szóval nyilván mégis a mellem volt a gond.

2014. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is fejem rendszeresen most már, remélem holnapra elmúlik, mert megint felment a lázam 38ra. Mennyi Panadolt lehet bevenni szoptatás alatt? Remélem nem fog elapadni a tejem :(
2014. okt. 31. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Szoptatsz is vagy csak fejsz?
2014. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szoptatok persze. Már lement a lázam, csak pénteken volt. Azóta szoptatok, fejek, masszírozom. Bár egyszerre csak egy ciciből szoptatok, mert így is kiszív belőle 90-et, és utána még tudok fejni vagy 20 ml-t.
2014. nov. 2. 13:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Az jo. Probalj meg gyakrabban szoptatni a gyulladt mellbol illetve fektesd hanyatt a babad es emelkedj fole negykezlab ugy add a cicid a szajaba. Ugy nagyon jol kiszivja.
2014. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!