Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek van teje, de túl híg és ezért nem lakik jól vele a baba?

Figyelt kérdés

Anyu azt mondja, hogy neki anno - közel 30 éve - volt teje, de a tesóm szopi után fél órával már ordított az éhségtől. Védőnő javaslatára lefejte a tejet, és kiderült, hogy a tej nagyon gyenge, sovány, szinte átlátszó, ezért nem lakik vele jól a tesóm, így Anyu áttért a tápszerezésre.

Mindenhol azt olvasom, hogy valakinek vagy van elég teje, vagy nincs, de hogy van, csak "rossz minőségű", ezt máshol még nem hallottam. Tényleg van iyen?


2010. jan. 26. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
szia,bennem mint elsö babás anyuka és sztem sok ilyen anyukában felmerülnek ezek a kérdések hogy vajon jó minőségü e a tejem.Ennek utánajártam és a gyermekorvosom is közölte nincs olyan hogy rossz minőségü tej főleg ha a baba jol gyarapszik.tök mind1 milyen aszine és az állaga.És igaza volt mert a fiam mégcsak 3 hós de már megduplázta a sulyát pedig nekem enyhe fehér sőt inkább szürkés szinü a tejem.
2010. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elmesélem, mert igaz. anyukámnak volt egy gyógyszerész ismije. Terhes lett, megszületett a babája, rengeteg teje volt, a baba evett rendesen, de valamiért nem hízott olyan ütemben és napi sokszori mellretevés után is éheske volt. Egy idő után nem bírta a gyógyszerész hölgy és "bevizsgáltatta" a tejét. Kiderült, hogy hiába sok; alig-alig tápláló. Tehát ritka, DE létezik! A kulcsszó az, hogy fejlődik-e rendesen tőle , illetve hogy mennyi idő alatt lesz éhes 1-1 szoptatás után? mert ha fél vagy 1 óra, valószínűleg lehet ilyen dolog a háttérben. Egyébként azért illik zsírosnak lenni annak a tejnek, hiszen az a táplálék része a babának, a 80% víz.
2010. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Kérdeztem én is Anyut, hogy biztos nem azért sírt a tesóm szopi után, mert fájt a hasa, de azt mondja nem.

Az én kislányom 7 hónapos, 6 hónapos koráig csak szopizott, Anyu az első perctől azon aggódott, hogy legyen tejem (én egy percig sem aggódtam ezen), utána azon aggódott folyamatosan, hogy "elég zsíros legyen". Mondtam neki, hogy biztos jó a tejem, ne aggódjon, de meg van róla győződve, hogy neki rossz volt a teje (az első hónap után tért át tápszerre), és nem hiszi el, hogy nincs olyan, hogy rossz tej. Ma már majdnem összevesztünk ezen, ezért tettem fel a kérdést.

2010. jan. 26. 14:52
 4/7 A kérdező kommentje:
14.51-nek: szóval mégis létezik. Akkor nem vitatkozom tovább. Ki tudja, talán tényleg így volt.
2010. jan. 26. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A tej eleje vizes, szomjoltó, a vége zsírosabb, laktatóbb. Valamint reggel is inkább több, de vizesebb, estére már inkább kevesebb, de zsírosabb az anyatej. Szóval ez egy anyánál is állandóan változik, attól függ, hogy mikor fejte a mintát!

Ha egy baba sokszor kér szopni (1,5-2 óránként) és mindig a teli mellett kapja úgy, hogy előtte a másikat még nem ürítette ki (tökéletesen teljesre persze nem lehet, mert a tej szopi közben is termelődik),akkor valószínüleg mindig csak a szomjoltóbb első tejből kapott, ami nem annyira tápláló. Ilyenkor javasolják a szoptatási tanácsadók, hogy akárhányszor szoptat is egy anya, kb. 3 óránként mindig ugyanazt a mellett kínáljuk a babának, illetve csak akkor váltson mellet (ha két mellből szoptat egy evésnél) ha az elsőt a baba már kiürítette.

Szóval szerintem nincs "rossz" minőségű tej, de azért anyukáddal ne vessz össze!

2010. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Hát, hogy Anyunál hogy volt, az már sose derül ki. Jaja, a "majdnem összevesztünk" erős túlzás volt, csak néha már kicsit sok az aggódása - persze tudom, csupa szeretetből teszi. :-) Most, hogy már a kicsi lányom egyre több szilárd kaját is kap, asszem ez a téma lekerül lassan a napirendről. :-) Majd jön helyette más....
2010. jan. 28. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár élne Anyum még, hogy bármin is összeveszhessünk...becsüld meg az aggodalmát.
2010. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!