Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel védekeztek szoptatás...

Mivel védekeztek szoptatás alatt? Megszakításos módszerrel becsúszott valakinek a baba?

Figyelt kérdés
3. babám most 6 hónapos, még javában szopizik. Nem szedem a fogamzásgátlót, amit ilyenkor lehet, óvszert használunk. Múltkor viszont elfogyott, így megszakítással védekeztünk, de úgy éreztem mintha nem sikerült volna időben megszakítani. Nem tartom biztonságosnak a módszert. Mit javasoltok, ti mivel védekeztek? Mivel nálunk 3 gyerkőc van és ennyit is terveztünk most azért félek egy újabb terhességtől. A szopi alatti fogamzásgátló mennyire biztonságos? Gondolom jobb, mint a megszakítás.
2010. aug. 27. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Azalia fogamzásgátlót szedek. Nekem a többi módszer nem volt szimpatikus vagy nem tartottam elég biztonságosnak ezért maradt ez. A kislányom 2 éves, még szopik. Eddig bevált ez a gyógyszer. Nekünk 4 gyerekünk an, többet nem szeretnénk, de az elkötés számomra túl radikális megoldás és ugye visszafordíthatatlan...
2010. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen nekem becsúszott és akkor a fiam még szopizott,pedig nálunk nem volt baleset a párom mindig időben "kiszállt"

Most már szerintem gyógyszert fogok szedni,most 4 hetes a picur,de most semmiképpen sem eshetek teherbe!

2010. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is szerintem iratok fogigátlót. 2. válaszolü, te egyébként hogy vetted észre, hogy teherbe estél, helyesebben mikor vetted észre? Én pl. nem menstruálok, akkor honnan venném észre, hogy becsúszott a baba.
2010. aug. 27. 11:18
 4/7 xStefix ***** válasza:
25%

Én 2,5 éve szoptatok és kizárólag megszakítással védekezünk. Eddig még nem volt gubanc, kopkop (mi még szeretnénk majd kistesót). Tabit én nem szedhetek, de már eszembe se jutna, ha tudnék is, a férjem viszont nem szereti/bírja az óvszert. A megszakítás viszont jól működik, apa teljesen kordában tartja magát. Mivel egy ideje végre újra jobban nyomon tudom követni a ciklusom, ezért én TCST-vel egészítem ki a megszakítást. Szerintem így együtt már elég jó a hatásfoka (igaz, mi mindig megszakítunk, nemcsak a fogamzóképes időszakban).

Szerintem hozzánk hasonló esetben így is működhet a dolog, nem feltétlenül kell tablettát szedni. (Bár én újabban nagyon ellene vagyok egyébként is.)

2010. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is úgy védekezünk szoptatás mellett, mit xStefix: megszakítás, a kritikus napokon hüvelykrém is. Mellette követem a ciklusom, hőmérőzök és ovutesztelek. Ovu után szabad a szex, és ha mégis jön a baba, át hadd jöjjön.


Egyelőre bevált. (Az óvszert egyikünk se szereti.)

2010. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

Ovuteszt elég drága, nem?

Ja igen, vannak spermicid krémek, de én pl. azt megint nem bírom.

2010. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok!Én menstruáltam,először úgy vettem észre,hogy a nem jött meg,plusz nem kellett a fiamnak a cici,be is zöldült a tejem,sajnos akkor a baba nem maradt velünk,viszont ismét elfogadta a mellem,majd rá 2 hónapra ugyan ez történt, szóval nálunk kétszer is megtörtént megszakításos módszer mellett,hogy terhes lettem!
2010. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!