Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer vagy hozzátáplálás?

Tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák!

Első babás anya vagyok és a véleményetekre vagyok kíváncsi.

Kisfiam tegnap volt 4 hónapos és egyre kevesebb a tejem, ezt onnan tudom, hogy az elejétől fogva fejek. Tegnap az egyik etetésre tápszert kellett neki adnom, mert nem volt elég a tej. Sokat olvasok a hozzátáplálásról és nem tudom eldönteni, hogy kezdjek el, vagy pótoljam tápszerrel, ha szükséges (ma például nem kell pótolni) egy egy etetést?

Köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 6. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én adtam tápszert kiegészítésként, mivel mikor elkezded a hozzátáplálást, akkor a baba még nagyon kicsi mennyiségeket eszik, és nincs is olyan nagy vitamintartalma ennek a pár falatnak, mint a tápszernek.

Amúgy miután adtam neki szopizás után tápszert is, pár hét múlva elkezdtem kóstoltatni vele az almát. De ekkor még bőven igényelte a tápszert.

2014. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az emésztőrendszere ettől függetlenül hogy neked nincs tejed, még éretlen, egyértelmű tápszer!
2014. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is tápszer.szimplán kíváncsiságból kérdem,h miért fej?miért nem sikerült a szopi?
2014. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tápszer.

Hozzátáplálást ráérsz elkezdeni 6 hósan.

2014. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hónaposan egyik napról a másikra kezdett fogyni a tejem. 5 hónaposan már csak pár csepp volt. Mi tápszert adtunk neki és kezdtük a hozzátáplálást gyümölcsökkel. Most már csak napi egyszer kap tápot, mert a többi tejalapú étkezést kiváltottuk tejtermékkel és mivel mindjárt egy éves lesz, lassan kezdjük a tejet is adni neki. Én nem bántam meg. Sajnos több hónapos betegség miatt elég sokszor kellett gyógyszert szednem, amikor 1-2 napig nem szoptathattam, így biztos az is közbejátszott, de nem bántam meg. Jól fejlődött tápszerrel is.
2014. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta hogyha fogy a tejem és nem elég neki inkább kezdjem el 4 hónaposan a hozzátáplálást mint hogy tápszert adjak neki! De szerintem te is kérd ki a védőnőd tanácsát!
2014. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!