Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babánál, kevés tej...

4 hónapos babánál, kevés tej esetén mit javasoltok, tápszer vagy hozzátáplálás elkezdése?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két hétben kislányom 2óránként kér cicit. Még éjjel is, pedig eddig szinte végig aludta az éjszakát. Sokat nyűgösködik. Kevesebbet is cicizik az előírt mennyiségnél, viszont a heti 150g súlygyarapodása így is meg van. Sajnos még mindig hasfájós. A védőnő szerint egészítsem ki a szoptatást 30ml tápszerrel. Nagyon tanácstalan vagyok, hogy ez a jobb vagy ha gyümit adnék neki. Félek, hogy a hasa a tápszertől jobban fájna.
2010. febr. 12. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor már tápszer, csak mondjuk az is "rizikó"; avlakinél a Beba, valakinél a Humana , valakinél egy másik tápi válik be. Viszont ha érzékeny a gyomra, akkor a gyümölcs csak ront rajta, szerintem.
2010. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Napi 30 ml tápszer miatt nem is érdemes "kínlódni".... biztos hogy jó számot írtál? nem hiszem hogy 30 ml megoldaná a problémátokat.

A gyümire szüksége van, de attól nem fog jól lakni én talán a tejpépeket próbálnám ki először, az laktató és minden benne van ami a babádnak kell. De a tápszer is megoldás lehet, természetesen nem 30 ml hanem egy egész cumisüvegnyi lefekvés előtt, az éjszakai felkeléseket biztosan kiváltja és jól is lakok vele a babád.

2010. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy a védőnőd mit mondott neked ebben a témában, de a babák bélrendszerében a védekező képesség csak hathónapos korukra alakul ki. Ezért 6 hónapos kora előtt az lenne a legjobb az összes babának, ha kizárólag anyatejet, vagy táőszert kapna. Ezért én a tápszert javaslom. Ezt viszont ne a védőnővel beszéld meg, hanem a gyerekorvossal. Ő írja majd fel neked receptre a tápszert, ha szükség van rá. Az pedig teljesen változó, hogy a baba mennyi tejet eszik. Te sem eszel mindig ugyanakora adag ételt. Biztos több tejre van szüksége. E több tejet pedig úgy kapjuk, hogy többsör cicizünk és legelább 3 liter vizet megiszunk naponta. Nekem is volt többször is úgy, hogy kevesebb volt a tej és akkor többet ciciztünk. Lett is elég pár nap múlva. Mondjuk én nagyon tápszerellenes vagyok. Ajánlom neked W. Ungváry Renáta: a Kismama babakonyhája című könyvet. Sok hasznos dolog van benne. Szép napot!
2010. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy egészítettem ki, hogy a szopizás után 30 ml tápszert csináltam, ha kellett akkor többet.

Amúgy szerintem is tápszert adj, mert az első évben mindenképpen kell tejalapú folydékot bevinni a babának(később is), szóval ha elapad a tejed akkor is kell tápit adnod minimum este és reggel, ha mellette elkezded a gyümölcsöt és tejpépet stb.

Írass fel tápszert, vagy ha vannak kismama ismerőseid akkor kérj egy-egy adag tápszert, hogy megkóstolja melyik fajta jön be neki. Kis rafináltak ezek a babák, mert nem isszák meg akármelyiket:)

2010. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen 30ml írtam, mert a 7x étkezéshez így 210g plusz lesz, így meg lesz a napi szükség a védőnő szerint. Általában 80-100g eszik egyszerre. Én is nagyon tápszer ellenes vagyok,viszont a gyakori evés miatt keveset alszik a lányom és állandóan fáradt! Viszont,lehet hogy akkor azt próbálom ki, hogy az esti lefekvés előtt adok neki tápszert. Mert ha már este alszik napközben elvagyunk a 2óránkénti evéssel. Sajnos próbáltam többféle tejszaporítást, de a teáktól is fáj a hasa.
2010. febr. 12. 14:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként van tápszerem. Milupa Start. Még a szülés után írta ki a doki, ha esetleg szükség lenne rá, de eddig szerencsére nem kellett.
2010. febr. 12. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is azt csinálta, amit te leírtál. Első perctől átalussza az éjszakát, 2-3 hétig viszont az esti fürdés után is két óránként kelt, és volt, hogy vissza sem aludt a következő evésig. Pedig már szépen beállt a 3-4 óránkénti evésre, most megint 1,5-2 óránként kér. Már nem tudtam, hogy mi lehet a baj, mert evés után mindig elaludt gyorsan. Már a végkimerülés határán voltam. Nekem volt a fagyóban tej, azt adtam neki pár estét és megint végigaludta az éjszakát. Sajnos a fagyóból elfogyott a tartalék, úgyhogy gyorsan elkezdtem az urticát szedni, az most kezd hatni, szerintem. Ma derül ki, hogy igazam van-e, mert ma már nem fog kapni pótlást a fagyasztóból. A teák nekem sem segítettek már. De nekem eszembe sem jutott a tápszer, amíg mindent ki nem próbáltam, hogy legyen több tejem.

Nem azt mondom, hogy te ne add neki, tudom min mész most keresztül, nekem az a 2-3 hét maga volt a pokol, egész nap olyan voltam, mint a zombi. Reggelente, mikor már hallottam, hogy ébredezik, imátkoztam még 10percért. Megváltás lehet a tápszer, de ha ennyire ellene vagy, akkor próbáld még ki a homeós bogyót (na, én abban nem hittem, most úgy néz ki, hogy mégis használ).

4,5 hónapos fiúcska anyukája

2010. febr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápszer mellett maradj, ha szükséges!


kedves utolsó: neked melyik homeos bogyó jött be?

2010. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs szükség egyikre sem. Mellszívóval kell serkenteni a tejtermelést. Lehet próbálni kézivel is, de gépivel jobb. Nálunk ez a módszer bevált, és nem értem, miért nem javasolják a védőnők.
2010. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

17:57es vagyok.

Az utrica urens 5ch-t szedem.

Én próbáltam a fejést, kézzel, kézi-gépi mellszívóval, a tejserkentős teákat, a fiamat 1,5-2 óránként mellre tenni, semmi sem vált be. Azért próbálom most ezt a homeós bogyót, kúra szerűen (2 napig 3x5, 2 napig 2x5, 3 napig 1x5, majd 1 hét szünet és megint). Remélem fog hatni, mintha már egy kis javulást látnék, tegnap már nem kelt éjjel csak 1szer, a 3-4 helyett.

J.

2010. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!