Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok elég lehet ez a...

Mit gondoltok elég lehet ez a tej mennyiség?

Figyelt kérdés

Hasfájás miatt azt javasolta az orvos, hogy csak egyik mellből szoptassak és 3 óránként, mert eddig túl sok híg előtejet evett a babám, így viszont biztosan kiüríti a mellet és a hátsó tejből is kap eleget. Hétfőn átálltunk erre a rendre és azóta megszűnt az órákig tartó sírás, hasmenés, szenvedés. Viszont a kicsi azóta csak 6x szopik, hatalmasakat alszik, majnem átalussza az éjszakát és legnagyobb rémületemre a korábbi 7 alkalommal 90-100ml helyett most néha csak 60-70 mlt szopik, azt is nagy kínkeservek árán( cici kiköp, szájban tart, nem szív csak néz stb....). Most 9 hetes és 4 kiló (2500 volt a születési súlya). Felébreszteni nem akarom, ugyanakkor így nincsen meg a napi min. 480 ml sem. Azért gondolom, ha éhes lenne nem aludna 4 és fél órákat és 6 órát éjszaka...Tiszta ideg vagyok, nem tudom, hogy a tej kevés-e neki egy ciciben vagy tényleg nem kér többet vagy egyszerűen csak lusta melózni a tejért..

Ja igen, fejni nem tudok, úgyhogy ez nem opció.

Elég ez a mennyiség szerintetek? Nektek mennyit szopik a babátok és hányszor ezzel a súllyal?


2010. jan. 28. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletesen fejlődik a babád, ne aggódj. A súlya jó, és egyáltalán nem kevés ez a mennyiség, egy gyerekorvos mondta nagyon jól: egyik baba napi 400g tápláléktól gyarapszik, a másik ugyanezt a gyarapodást 1200g-al éri el. Nem egyformák:) Bízd a kicsire, tudja ő mennyire van szüksége. Ha jókedvű, kiegyensúlyozott bab, és van elég pisis pelusa, akkor elég a tej. Az én fiam 6 és fél hónapos, és eddig még soha nem ette meg a tankönyvi mennyiséget anyatejből, mégis gyönyörűen fejlődik. Jó babázást neked, és ne aggódj!
2010. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és azt se felejtsd el, hogy most kiszívja a zsírosabb hátsó tejet is, valószínű ezért elég neki a kevesebb is:)
2010. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig azért evett többet, mert a tej eleje nem tápláló, abból több kell, az utolja zsírosabb, laktatóbb. A könyv szerinti minimumot nem minden baba eszi meg, éjszaka pedig többször felébredne, ha éhes lenne. Ha jól hízik, akkor nincs gond, ebben az időben még heti 150-220 gramm az ideális.
2010. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)!

Igen, eddig jól fejlődött, de két cicivel értük el ezt (sajnos közben majd'beleőrültünk a hasfájásba, hasmenésbe). Hétfőtől van egy cicis verzió, még nem tudom mennyit fog hízni. Ugyanakkor úgy tudom, hogy 5 hónapos korára kell megdupláznia a születési súlyát, ami nálunk 5 kg és Ő már most 4- nél tart.

Reménykedem én is, hogy az a magyarázat, hogy a zsírdúsabb tejből kevesebbel beéri, csak olyan ijesztő, hogy eddig 500-600 között evett egy nap, most meg talán 480 sincsen.

Tényleg olyan jól jött a bíztatás,szinte már rettegek a szoptatások előtt, hogy mennyit fog enni:(

2010. jan. 28. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne rettegj, mert elapad a tejed! Inkább bízz a babádban, mint a mérlegben! Figyeld a jelzéseit, ha látod, hogy jókedvű, nyugodtan alszik, és nem sír ok nélkül, akkor mindegy mit mutat a mérleg! És fél éves korukra dupláznak a babák, nem 5 hónaposan. Szóval ne parázz, én elkövettem ezt a hibát, és ma is bánom, hogy nem hajítottam ki a mérleget, mert az állandó rettegés elvonta a figyelmet a babáról. Szóval nyugi, és ha már tankönyvet akarsz, akkor tessék: a könyvek szerint a babák optimális hízása fél kg havonta. Ti bőven túlszárnyaljátok ezt:)
2010. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hallod ez most nagyon jól esett:) Komolyan. Tudom, hogy iszonyat paramari vagyok és kell néha a józanság:)
2010. jan. 28. 21:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülök:) Én ugyanezt csináltam az elején, azért tudom, hogy milyen rossz. Pedig a gyerekek ilyen pici korban még ösztönből élnek, mindent elvesznek, amire szükségük van, és nagyon reklamálnak, ha nem stimmel valami:) Szóval koncentrálj magatokra, és babázz nagyon jót! És nyomj egy puszit a nevemben a babád pofijára:)
2010. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanígy jártunk! Hasfájás, kórház, ott mondták, csak 3 óránként szoptassak. Most így eszik és az eddigi 130 helyett 70-90 között. A doktornő azt mondta, kéthetente 20 deka gyarapodás lenne jó. Most várunk...

14 hetes

2010. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Miért nem tudok neked privát választ küldeni? Neked ügyesen szopizik a babád?

Közben nálunk folytatódik az "elmebaj" és rájöttem azt hiszem a probléma fő forrására. A babám egészen egyszerűen nem tud/akar hatékonyan szopni. Eddig is úgy szopott, hogy akkor nyelt, amikor jött a tejleadás a szoptatás elején, utána éppen csak szivogat és várja, hogy áttegyem a másik mellre, ahol megint kiváltja néhány szívással a tejleadást és meló nélkül már jól is lakott. Most, hogy dolgozni kellene egyszerűen nem hajlandó rá. Sírt, tépi a mellemet, mert nem jön olyan ütemben a tej, ahogyan az neki kényelmes. Szóval kínkeserv az egész, a fél éjszakát végigkínlódtuk:( Mindketten sírtunk a végén már.

2010. jan. 29. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

szia

Én is hasonlóan jártam, mikor a kisfiam ekkora volt. Előfordult, hogy egy órán keresztül bíztattam, hogy egyen..Nem úgy hízott, ahogyan a többi baba. Volt, hogy havi 30 dkg-t. Semmi gond nem lett. Én fleváltott mellből 2,5 óránként etettem, majd 2 óránként, de előbb soha, mert 2 óra kell, hogy megeméssze az előző szopit. Tarts ki!! Elképzelhető, hogy esetleg menzeszed lesz, és akkor nem akarnak enni...más lesz az íze. Majd belejön...igyál meg napi 3 liter folyadékot, egyél sokat...Nekem már 11 hónapos a baba és még szopik.

2010. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!