Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi 3/4 - 1 liter tej soknak,...

Napi 3/4 - 1 liter tej soknak, átlagosnak, kevésnek számít?

Figyelt kérdés

Ez a mennyiség az össz napi tejtermelés (fejnem kell mindet), átlagban 800-900 ml, hol több hol picit kevesebb, de 800 ml megvan mindig. Kérdésem, hogy ez milyen mennyiségnek számít (nincs összehasonlítási alapom ...)?

Lehetséges hogy ettől fájnak az ízületeim, térdem, lábam, stb ... ? hallottam hogy van akinek elkezd hullani a haja, stb .... (3 hete szültem, császárral)

mivel lehet ezen a szinten fenntartani a mennyiséget? (jó lenne, ha tudnák lefagyasztani sokat későbbre, most még term. elég a picinek, de ki tudja mi lesz később...)


2014. nov. 18. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs védőnőd, vagy gyerekorvos aki tájékoztatna ezekről a dolgokról?
2014. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

a babádtól függ, meg a tej minőségétől. az enyém 4 hónapos, de nem eszik többet napi 600 ml-nél, mégis kiválóan hízik, tehát zsíros a tejem. azt nem tudom hogy az izületeid fájhatnak e tőle, ezen a szinten tartsd, tehát csinálj mindent ugyanúgy ahogy eddig. lefagyasztani ipari mennyiséget nem érdemes, ha tele van vele a mélyhűtő, akkor is max 6-8 liter tejet tudsz biztosítani neki, egy hétre ha elég, nem hiszem hogy ez miatt érdemes bele ölni az energiát..jégkockatartóba fagyassz le kis adagokat a hozzátápláláshoz sűríteni, meg legyen mindig 1-2 liter tartalék, ami 6 hónapnál nem régebbi, ezen felül felesleges fagyasztani.

hajhullás nekem is van sajnos, pedig tucatnyi vitamint szedek.

2014. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
természetesen van védőnő és orvos is - köszönöm a "kedves" hozzászólást és választ :-)) - de most "jobban esik", ha "sorstársakkal" oszthatom meg kérdésemet, ha nem gond ... de ha érdemben nem tudsz választ adni, akkor minek írni bármit is, főleg ilyen kérdést, hogy nincs védődnő és orvos, mikor mindenki tudja, hogy mindenkinek van ... :-) no mindegy, azért köszönöm előre is az érdemi válaszokat :-)
2014. nov. 18. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudnám így megmondani. Annyi a normális, amennyit a babád elfogyaszt. Ez be fog állni. Én onnan tudtam hogy beállt a tejmennyiség, hogy már nem feszült a cicim állandóan és a tej sem folyt össze - vissza. Ha kevés, akkor tedd mellre minél gyakrabban.
2014. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

A mennyiséget sajnos nem tudom megítélni. De úgy tudom, hogy a sok folyadékbevitel jót tesz (ismerős csajszi aki kizárólag szoptatott fél éves korig, és után még 1 éves korig is, azt mondta napi 4-5 liter vizet megivott)

A hajhullással kapcsolatban akarom írni, hogy attól nem kell megijedni, természetes folyamat, azért tűnik csak ijesztően soknak, mert a terhesség alatt ki nem hullott hajszálak egyszerre hullanak ki. Szerintem sokkal rosszabb, mikor kezd újra nőni, és a sok kis babahajak mind az égnek meredeznek, mert nem lehet őket rendesen lefésülni :D

2014. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Az elején azt hittem, ennyi tejet iszol, na mondom az azért soknak számít! :-)


De ha ennyi tejet fejsz 3 hetes babánál, az szuper! Az a lényeg, hogy csak fagyaszd le szépen a felesleget, nagyon jó lesz az későbbre is. Pontosan a "ki tudja mi lesz később" miatt szerintem addig kell fejni ameddig jön és raktározni.


Én nem néztem a mennyiséget, csak fejtem és ittam, majd fejtem és ittam. A mélyhűtő mindhárom polca tele volt már a tejemmel, na akkor kezdtem kicsit lazábbra venni a fejést, a babám 8 hónapos korában nem fejtem. Így is másfél éves koráig szoptattam. Szóval szerintem megérte.

2014. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Attol fugg, hogy hizik a babad, de szerinten eleg. Az izuleted nem hiszem, hogy ettol faj. A hajhullas pedig 3 honap utan indul be, de altalaban visszano.
2014. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem fájtak a váll ízületeim , amíg csak szoptattam. Szerintem jól hangzik ez a mennyiség, az én lányom 3 hetesen biztosan nem evett ennyit. Visszagondolva amire emlékszem, hogy 1 hetesen 70 ml-t evett alkalmanként 2 mellből, és amikor elkezdtük a hozzátáplálást 5,5 hónaposan, majd kiváltottam az ebédet nemsokára, akkor lefejtem az "ebéd" tejet, és a kettőből lett 150 ml. Ez kevésnek tűnik, a lányom heti 15 dkg-ot gyarapodott és elégedett volt a mennyiséggel.
2014. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok még valami. A Védőnőm egyszer mondta valami kapcsán, hogy a tápszeres babák szülei ott "rontják" el, hogy mindig picit többet adnak enni mint kellene, így kitágítják a baba gyomrát és egyre többet kíván. Mivel te csak fejsz, ezért tulajdonképpen nehéz megállapítani, hogy mennyire van szüksége a babádnak.
2014. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!