Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Urtica Urens vagy Ricinus...

Urtica Urens vagy Ricinus communis? Melyik a hatásosabb? SOS! NINCS ELÉG TEJCSIM!

Figyelt kérdés

Nincs elég tejcsim és érdeklődnék hogy nektek bevállt-e(szeretném a tápos kiegészitést elhagyni) ? vagy hogy MENNYIBE KERÜLNEK ezek? és a kettő közül melyiket ajánlanátok?

Attol tartok ha ezek nem segitenek továbbra is tápos kiegészitést kell alkalmaznunk:( amit a babám sokszor kihány pedig a hypoallergén tápot kapja...


2010. jan. 29. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Urtica Urens-re szavazok,nekem ez vélt be...

De van még más megoldás is,pl.szoptatós tea...

Ezeket pár100 forintért be lehet szerezni...

2010. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szoptatás időszakában igen hasznos, tejelválasztást serkentő teakeverékek egész sora kapható gyógyszertárakban, bioboltokban és drogériákban. Hatásosságukat népgyógyászati tapasztalatok igazolják. Az összetevők között szerepel az ánizstermés, az édesköménytermény és a citromfű, melyek az anyatejes táplálás elősegítése, az anyatej mennyiségének növelése mellett a baba-mama emésztési zavarainak enyhítésére, a teltségérzetre, szélgörcsökre is megoldást kínálnak.


Ezekből a gyógynövényekből magad is elkészítheted a teakeveréket. Minden összetevőből vegyél azonos mennyiséget, keverd össze, és jól lezárt fémdobozban vagy üvegben tárold. Napi 2-3 evőkanálnyi keveréket forráz le 1-1,5 liter vízzel, hagyd állni 10 percig, majd szűrd le. Szoptatások között mindig kortyolj el egy-egy csészényi langyos teát.

2010. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, fontos hogy ha gyógynövényből készítesz tát, ne használj hozzá fém edényt, sem fém kanalat.
2010. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szopis tea, alkoholmentes sör, rántott leves, sok folyadék...nekem eddig egyik sem vált be :(
2010. jan. 29. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Urtica Urens szedtem én is, de mivel nem tartottam szünetet egy-egy kúra között, inkább ártott mint használt, de ez az én hülyeségem volt, mert nem néztem utána, hogyan kell szedni. Egyébként az elején több tejem volt tőle. Ismerősöm a Ricinust szedi, azt mondta, hogy neki bevált, de azért ő is kipróbált mást is. Ezek egyébként 500,- forint körül vannak. Én most a More Milk Plust próbálom, eddig bejött, de ennek borsosabb az ára, 60 db-os doboz 6.000,- forint. De legalább a babóm 100 ml-t is le tud szívni egy-egy mellemből, attól függ milyen kedve van. Hány hetes a babád?
2010. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Urtica Urens vált be! Én 550 Ft-ért vettem. Ne használj mindent egyszerre, mert én ebbe a hibába estem és így nem hatottak. Viszont most csak a homeósbogyót szered és egyelőre jó.
2010. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

2 hetes a babám..

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 29. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg az a titok nyitja, hogy légy türelmes és ne szedj be egyszerre sok mindent...én szedtem a more milket, vmt segített, de most pihentetem a dolgot mivel kipattogzódott az arcom (+lehet, hogy a babámnak is). Most, hogy nem szedem, elmúlt. A Ricinust használom, ez jó. A Urnicát is megvettem, de még nem próbáltam. A Karamelz (napi 2 üveg...1üveg kb 200ft a Rossmannban) nevű maláta ital nekem jobban bevált, mint az alkoholmentes sör, ami szinte semmi változást nem hozott.
2010. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoptasd sűrűbben és fejj. És próbálj aludni nappal is. A pihenés is segít, tapasztalat. két babám van.
2010. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!