Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt engedik, hogy...

Szoptatás alatt engedik, hogy vért adjak? Káros hatása van a tejre?

Figyelt kérdés

Igazából csak napi egyszer eszik így, többi rendes étel, vagy tápszer. Én 42 kg vagyok, egészséges.

Van esélyem arra, hogy adhatok vért?



2014. dec. 1. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem adhatsz, mert 50 kg alatt nem lehet.


Úgy gondolom, hogy a szoptatás is kizáró ok, de abban nem vagyok biztos, viszont az 50kg az 100%

2014. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, van ilyen súlyhatár. Nem is engedték soha.

De ma vagy holnap nagyon kellene sajnos, ezért gondoltam hátha önként felajánlva elfogadják...

2014. dec. 1. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Mind a tejet,mind a hiányzó vérmennyiséget kitermelni nagy munka a szervezetnek. Nagy folyadékvesztés a véradás és hosszú hetekbe telik a szervezetnek visszaállni az alaphelyztebe. Hátha még szoptatsz is.
2014. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, csak nekem nagyon ritka vércsoportom van, pont olyan kellene egy nagyon közeli hozzátartozómnak. Végső elkeseredésből jutott eszembe ez, de akkor reménykedek, hátha majd más segíteni tud.

"Csak úgy" nem adnék, de ez személyes és talán ezért fordult meg a fejemben.

2014. dec. 1. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
se szoptatás alatt se 50 kiló alatt nem lehet vért adni. nagyon rendes tőled, hogy így is belemennél, de nagyon megviselné a szervezetedet, a saját egészséged fontosabb. ha annyira fontos lenne, vedd rá a párod, apukád, tesódékat, hátha sikerül :)
2014. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen vércsoportú vér lenne Én is ritka vércsopppú vagyokmeg párom is..) Hátha tud valaki segiteni..
2014. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Úgy tűnik megoldódott, mert 2-3 emberre volt szükség. Ebből egy megfelelt, a másik kettő 0-ást "kórház-közi" cserével oldották meg!
2014. dec. 4. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csak azért mert neked káros.

Ugyanazért amiért nem lehet műtét, tetovalas vagy piercing után.

Ilyen esetekben magas a fehérvérsejtszámod. És ez elrejthet fertőzéseket is.

A te véred most tobzodik a hormonokban. Ez nem biztos, hogy jó annak, akinek adod, bármilyen jó szándék is vezérel.

2014. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!