Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van ez? Szerintetek ez...

Miért van ez? Szerintetek ez így normális?

Figyelt kérdés

Csak a lányom ovis csoportjában három kisfiút szoptat még az anyja. Abból az egyikre már rászólt az óvónő, védőnő és a háziorvos is, hogy nem állapot, hogy minden foga lyukas. A másik két fiúnak is feketednek elől a fogai.

Itt gyakorin is legtöbbször fiús anyukáktól olvasom, hogy évekig szoptatják a gyereket. Főleg úgy, hogy már romlik a foguk, vagy anya nem tud aludni mert a kicsifia még éjjel is kéri acicit.


2014. dec. 13. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Miért, az normális amikor az óvodások szájában ott lóg a cumi? Kb. ugyanennyire "normális" ez is.

Én még nem hallottam összefüggést a lyukas fogak és a szoptatás között, annál inkább a cumizással összefüggésben.

2014. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

pedig ez nem jó a fogaknak en is hallottam róla, az anyatej rongalja, azert kell mar a kezdetektol apolni a kibujo fogakat. (a mai cumik már kevesbe artalmasak de az is max bolcsibe hogy ne a koszos kezet szopizza).

a legjobb ha egyiket se csinalja. szerintem ott, ahol egy 1.5 ev feletti kisgyerek szopizik, az anyukanak van baja, szeretet hiany ilyesmi de semmikepp se normalis.

2014. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 3-mas! Köszönöm, hogy belinkelted ezt a cikket, nagyon-nagyon jó!!!

Kedves Kérdező! Remélem megmutatod a háziorvosnak, a védőnőnek és az óvónőnek is!!! Hadd művelődjenek.

2014. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves négyes. Sajna hiába mutatom meg. Ha már szuvas a gyerek összesfoga, mmár nincs mit megelőzni!
2014. dec. 15. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
De azt, hogy nem a szoptatástól lett szuvas. Sajnos kutatók megállapították már, hogy a fogak romlása öröklött tényezőktől függ elsősorban, ha valaki gyatra fogakat örökölt, moshatja reggeltől estig, akkor is hamarabb romlik el, mint annak, akinek a nagyszülei még 90 évesen is saját fogaikkal éltek. És ez a tejfogakra is vonatkozik. Persze attól még ápolni kell, de számomra a cikk lényege az, hogy a hosszú szoptatás nem rontja, hanem javítja a fogak állapotát.
2014. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!