Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes lenne a kórházba...

Érdemes lenne a kórházba bevinni egy mellszívót?

Figyelt kérdés
Azzal nem indulna előbb be a tejtermelés minthogy csak szopizik az újszülött? Természetesen csak szoptatás után használnám, serkentés céljából.
2015. jan. 9. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szerintem totàl felesleges, bàr néha kérik. Àltalàban ilyenkor nem serkentésre kell, hanem pont azért, mert annyira sok lesz a tej, hogy feszül és fàj a mell, a baba pedig még nem szopik annyit, hogy ki tudja szìvni.

Ha mégis kellene, az apuka is be tudja vinni. Főleg hogy a kh-ban hogy sterilizàlsz...

2015. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet vinni, de a legjobb ha a babát használod mellszívónak:)
2015. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nekem majdnem ráment a tejem, belázasodtam a kicsi nem szopott, a kórházi mellszívóér meg úgy kellett könyörögnöm. szerintem jó ha viszel be, esetleg hozzá sterilizáló folyadékot is.
2015. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én vittem és nagyon jól tettem, mert nagyon sok tejem volt, muszáj volt fejnem mert fájt. Este császároztak és reggel már ömlött a tejem.
2015. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Az első gyermekem a János kórházban szültem.

6 ágyas szobák, a látogatók reggel 6-tól este 8-ig szabadon jöttek mentek. Képzeld el magad félmeztelen az ágyon ahogy pumpálod a melled, s jönnek 6-an a szoméd ágyban fekvő szobatárshoz làtogatni!


A másodikat a Margit kórházban szültem, ott is 6-an egy szobában.

Ne volt kellemes látvány ahogy a velem szemben fekvő két nő egész nap félmeztelen volt...

2015. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én nem vittem, és nem bánom. A baba a legjobb mellszívó, amikor meg feszült, akkor lefejtem kézzel. Nem csináltam nagy ügyet ebből a tejserkentés dologból. Inkább pihentem, ha hagyott a fiam, jót tesz a tejtermelésnek az is. Ha mégis kell valamiért, mert ne adja az ég, nem tud pl szopni a baba, akkor beviszia ferjed. Nem kell ennyire rástresszelni előre, hogy LEGYEN tej. Ha valamiért nem lesz, akkor fejen állhat az ember, és tehénszarral is kenheti magát, akkor sem lesz.

De ha téged megnyugtat, akkor vidd.

2015. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem kellett, annyi tejem lett a 2. napra, hogy majd megbolondultam annyira feszult.
2015. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták, ne vigyek, lesz több fajta, amit ki lehet majd próbálni. Aztán persze mire szültem, addigra ellopták őket, csak egy ősrégi kórházi maradt meg, ami kb. szétszedte a mellemet.

Végig természetes szülésre készültem, utolsó pillanatban császároztak, nehezen jött meg a tejem, itthon is csak mellszívóval tudtam fenntartani az elegendő mennyiséget.

Szerintem vigyél és legjobb esetben nem lesz rá szükséged, de megnyugtat a tudat, hogy ott van a táskádban.

2015. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én vittem. Császároztak, így jó szolgálatot tett a tej beindítására. Addig pumpáltam csak a mellem, amíg egy pici tej megjelent, így serkentettem. A picim, amúgy egy kicsit lustán állt az evéshez az elején.

Most már akkor használom, ha túl sok van.

Egyre figyeljél, ha használod. A tej eleje szomjoltásra van. Néhány korty után, jön a zsírosabb, táplálóbb tej. Kell a babáknak a szomjoltás is.

2015. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem szükségem volt rá. Egyszerre beindult a tejem, a babám az egyikből degeszre ette magát, aztán aludt, mint a bunda. A másik mellem meg lilára színeződött és kockára duzzadt. Megváltás volt, mire a férjem behozta.
2015. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!