Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-3 napja észrevettem, hogy...

2-3 napja észrevettem, hogy este kevesebb tejem van mint egyébként és a 8 hetes babámnak nem elég. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Napközben és éjjel is van bőven, de 6 után egyre kevesebb termelődik és majd csak éjjel 3 körül dagad újra a cicim. Egyenlőre szeretnék csak szoptatni...Hogyan kerülhetem el a tápszerezést?
2008. aug. 20. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az természetes, hogy este kevesebb van, mindenkinek úgy van. Csak ilyenkor laktatóbb a babának. Úgyhogy ez még önmagában nem gond. Miből gondolod, hogy nem elég neki? Ha tényleg nem elég, akkor szoptasd még többször, és minden szoptatás után fejjél is.
2008. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nempihensz eleget azért fogy ki estére,és azért lesz éjjel több,mert pihensz.Ihatsz hipp natal tejszaporítót,esetleg alkoholmentes sört,de a pihenést nem pótolja.
2008. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is voltam ebben a helyzetben,úgyhogy megértelek.Egy éjszakán keresztül tápszereztem,mert azt hittem ,hogy nem elég a kislányomnak a tej. Ő most 5 hónapos és 8.5 kg,amit csak szoptatással értünk el. Előszőr is,ne aggódj ezen annyit,ha már 8 hetes és csak anyatajes,akkor hidd el,hogy semmi gond. Estére általában kevesebb lesz a tej,de sokkal laktatóbb. Az,hogy nem keményedik meg a melled,nem jelenti azt,hogy nincs benne elég tej. A tej egész nap,folyamatosan termelődik,sosem "ürül" ki teljes. Tényleg jó lenne,ha sokat pihennél,bár tudom,hogy nem könnyű. Én bevezettem egy délutáni együttalvást a kislányommal. Próbáld meg te is,nagyon jó neked is és a babának is. Lehet serkenteni is a tejtermelést..naturland anyatejserkentő teát iszom és naponta egy ü. alkoholmentes sört. Ne aggódj! Az nem tesz jót,sem neked,sem a babának!:)

2008. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!