Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha elkezdtem bevezetni a...

Ha elkezdtem bevezetni a gyümölcsöt 4,5 hónapos babámnál, akkor egy anyatejes étkezést arra kell lecserélni?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor az mikor legyen? Délelőtt vagy este? És mekkora mennyiséget egyen egy alkalommal? Ti hogy csináltátok?
2008. aug. 21. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy 6 hónapig CSAK anyatejet kapott a kislányom, majd fokozatosan kóstoltattam, 4 napig csak ugyanazt. 4-5 hét, mire annyit feg enni, hogy az lecseréljen egy szopizást.

Hidd el, felesleges fél éves koráig lemosni az anyatejes bélflórát. Az immunrenszerét alapozod most meg. A gyümölcsben lévő vitaminok közel nem hasznosulnak olyan jól, mint az anyatejben lévők.

2008. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyömölccsel nem váltunk ki étkezést, legalább is egyenlőre. Az még csak köztes kóstolgatás, desszert. Majd ha már főzeléket is kap, akkor főzelékkel lehet étkezést kiváltani. Később, amikor már két étkezést váltasz ki, akkor lehet gyümölcs pl. a tízórai. Én elsőnek az ebédet váltottam ki főzelékkel.
2008. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyümölcsöt azért kezdtük el, mert nem elég a tejem, és a gyerekorvos nem javasolta a tápszert. Azt mondta először gyümölcsöt, majd főzelékeket próbálgassak, és eleinte mindig csak kis adagokat. De meddig emelhetem az adagot? Őszibarackkal kezdtünk.
2008. aug. 21. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
szia mi banánt eszünk, 5 hósak vagyunk, de az nagyon fontos hogy előtte mindig kínáld meg cicivel, az én babámon onnan veszem észre h már nem kér többet, hogy sóhajt egy nagyot, és hallani a sóhajon hogy jól van lakva. biztos tapasztaltad már te is cici után! na akkor nem kell neki több:)
2008. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, én délben kezdtem. Eloszor szoptattam,de ugy, hogy ne lakjon teljesen jol, aztan kostolgattunk kevés gyumolcsot, répát, majd kb. 4hét után maradt már csak a fozelék.A gyumolcssel magában szerintem nem lakik jol a baba, ugyhogy az csak desszert, esetleg lehet osszeturmixolni kevés tejjel.
2008. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!