Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kizárólag anyatejes babának...

Kizárólag anyatejes babának adtatok cumit?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért és mikor? Ha nem , miért nem?
2015. jan. 29. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én adtam, azzal altattam el 2. héttől. NApközben kiköpte sajnos, úgyhogy a rágás ellen már nem jött be később, de altatásnál megnyugodott úgy 5 hónapig, utána már elaludt nélküle is simán.
2015. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen, hiszen nem lehetett a cicimen minig! Kb 4 honapos koratol fogva eldobta! Miert? Egyesek szerint jot tesz masok szerint nem valo! Ez a szulo dontese! A vedono szo szerint kitepte a kezembol es eldobta a foldre, mikor szeme lattara a szajaba tettem a 3 napos babamnak! Fertotlenitettem es visszaadtam! A cumi arra van, hogy a baba erezze az anyukat akkor is ha eppen nem szopizik, megnyugtatja, hiszen a mehben ezt gyakorolta, erdekes szamara a kulvilag, tehat lefoglalja.Kizarola jo minosegut adtam es fogszabajzosat! A foga amikor nott nem vettem eszre ( csak amikor mar kinnt volt belole pici! Mert nem sirt, nem lazalt, Lehet segitett a cumi , lehet nem! De mar a nagy fiam 2 eves, es termeszetesen nem cumizik! Max poenbol , amin o is nevet egy jot!
2015. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem éhes, csak cumizna és attól megnyugszik, akkor adj neki. Ha nem igényli, akkor felesleges a szájába tenni. Annó a fiam elalváshoz igényelte. A lányom egyáltalán nem fogadta el. Mindkettő anyatejes volt.
2015. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyereknél megpróbáltam kínomban akkor, amikor már annyit evett csak a cicin cumizás közben, hogy jött visszafelé, de csak cicin nyugodott meg, aludt el. Féltem, hogy nagyon meg fog fájdulni a hasa, ezért megpróbáltam cumit adni neki.

Közben rettegtem, nehogy cumizavaros legyen tőle, de egyik sem fogadta el.

Megmondom őszintén, megkönnyebbültem még így is, hogy nem kellett neki, de ha szívesen elfogadta volna, akkor adtam volna.

Nagyon cicifüggő volt a kisfiam. Most a kislányom 3 hónapos, nála is megpróbáltam ugyanezért, de ő sem kérte, bár ő nem függő.

Tiszta hülye vagyok, de furdalt volna a lelkiismeret, ha elfogadták volna, valahogy úgy éreztem, hogy magam helyett adom nekik.

Még kérdést is írtam ki róla, ha jól rémlik.

Nagyon ambivalens érzéseim voltak a cumival kapcsolatban.

2015. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Adtam, de nem szerette egyik se. A nagyobbik egyáltalán nem, a kicsinél is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fogadta el. Köpték ki egyből.
2015. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Adtam neki! Napkozben nem is igenyli, csak ritkan, azzal nyugtatja magat! Ejszaka is egyre kevesebbet cumizik
2015. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

persze hogy adhatsz...én is próbáltam, sétához, altatáshoz, de nem kellett neki, naná, ujjszopós lett :( szerencsére a 6. hónap környékén átszokott a cumira.

szerintem tartsd mindig a keze ügyében, valamivel úgyis nyugtatni fogja magát, ha a cicid nincs kéznél, vagy cumi vagy az ujja. és a cumit lényegesen egyszerűbb tőle elvenni ha nagyobb lesz+tisztán tartani is könnyebb.

2015. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, és elalváshoz használja! Adj neki nyugodtan ha elfogadja. Én is az elején még paráztam emiatt, de semmi baja nem lesz a cumizástól, hamarabb elalszik, megnyugszik. 8 hónapja szoptatok.
2015. jan. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!