Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nincs elég tejem és pótolni...

Ha nincs elég tejem és pótolni kell, meddig szokás mérleggel ellenőrizni, hogy mennyit kell még a babának hozzápótolni? Marad a mérlegezés?

Figyelt kérdés
Kb. fele, háromnegyede van, mint amennyire most szüksége van, változó, most mérlegen nézzük, hogy mennyi tápszer kell még neki. Szeretnénk majd rendszerre beállni és nem óránként etetni. (10 naposak vagyunk, szerintem nem is lesz annyi tejem, hogy neki elég legyen.)
2010. febr. 10. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem a mérlegelés csak stresszelt...Így szopi után (ha nem aludt be cicin), mindig csináltunk -eleinte- 50 ml tápszert és amennyi kellett neki, annyit evett. Szerintem ezt ki kell tapasztalnotok, milyen az étvágya, mikor lakik jól és ehhez felesleges mindig mérni.
2010. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem méregesd, tedd cicire akár óránkéánt.

10 naposan még nagyon pici.

A rednszer majd magától kialakul egy-két hónap múlva.

A pótlással nem fog többb tejed termelődni, inkább kevesebb.

Ez améregetés csak felesleges stresszt okoz. 2 gyereket szoptattam (ok) egyiket majdnem 2 évig, másik jövő hónapban lesz 1 éves.

2010. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elején mi is óránként ciciztünk, a gyerek lusta volt, meg nem volt elég erős szopizni, így óránként megéhezett. 2-3 hét alatt beálltunk rendesen, azóta is elég a tej, még úgy is, hogy hozzátáplálok (7 hónapos). A baj az, hogy ha így állsz hozzá, hogy biztosan nem lesz elég, akkor nem is lesz. Én is elkövettem ezt a hibát, pedig a gyerek nem sírt, szépen gyarapodott, de megszállt a mérlegláz, és elkezdtem őt tömni, mondván, hogy nem eszi meg az előírt mennyiséget, tehát kevés a tej. 3 hét után leálltam a tápszerrel, mert tényleg kevesebb lett egyből a tej, ennyi idő kellett hozzá, hogy visszahozzam. A fiam mai napig sem eszi meg az előírás szerinti mennyiséget (soha nem ette meg), de 7 hónaposan 7800g, és 69cm, gyönyörűen fejlődik.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy ne így állj hozzá, és inkább szoptass óránként, ha szoptatni akarod a kicsit. Persze ha inkább tápszert akarsz neki adni, akkor ne, ez a te dolgod, nem vagyok elvakult szoptatáspárti. Jó babázást!

2010. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy szoptatni akarom, de zéró alvással én sem bírom. Most éjjel is fent voltunk kb. 4 órát, nem volt álmos. Kezd fent lenni egyre többet. Nem szeretném óránként szopiztatni, hogy hátha beindul, az jobban stresszelne. De így is napról napra több tejem van, talán erősödik a babám és jobban ki tudja szívni.
2010. febr. 10. 14:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként próbáltam 2 ciciből, de akkor a következős szopira nem volt még annyi sem, akkor meg több pótlás kellett neki, akkor meg ugyan ott vagyunk.
2010. febr. 10. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy erősödik és sikerül! Nekem egy hét volt az átállás a két cicire, addig így alakult: 100, majd kettőből 70, majd 50, végül 30. Azt hittem ez a vég:) Két napig óránként szoptattam, és este pótoltam, majd egyre többet tudott szopizni. Fokozatosan ráállt a cici a szükségletekre, és a mai napig is remek. Próbáld úgy, hogy napközben szoptatod két ciciből, ahányszor csak kéri, és estére pótolsz tápszerrel, hogy tudj te is aludni. Kitartás, biztosan sikerülni fog. Amit írtam, hogy ha szoptatni akarod.., azzal nem bántani akartalak, tényleg! Drukkolok, hogy legyen minél több tejed!
2010. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! Megpróbáljuk mi is így, mint amit az utolsó válaszoló javasolt.
2010. febr. 10. 18:56
 8/8 xStefix ***** válasza:

Kontra: ha este megtömöd a pocakját, akkor ugyan tudtok majd aludni, viszont a tejed lassaban fog nőni (ha fog). Éjjel termelődik ugyanis a legtöbb prolaktin, ami a tejtermelődésért felelős hormon. Ha tehát éjjel nem szoptatsz, visszaveted a serkentés gyorsaságát..

De egyébként is lenne még pár észrevételem a kérdésedhez. Ha gondolod, szívesen átküldök neked egy néhány oldalas listát a tejtermelés fokozásához. Én állítottam össze a Liga elvei és a saját tapasztalataim alapján. Nemcsak tippek, hanem magyarázatok is vannak benne, hogy miért úgy érdemes csinálni, ahogyan a szakemberek ajánlják. Picik vagytok még, szerintem fontos és hasznos lenne, hogy próbálkozzatok!

2010. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!