Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy is van ez a cici kenegeté...

Hogy is van ez a cici kenegetés? Nagyon cici fügö 1 éves babám akár 7-szer is cicizik és 1 pár cicizést jó lenne már elhagyni

Figyelt kérdés
szóval mivel kenyem be a cicit?kérlek ne itéljetek el
2011. ápr. 16. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is most akarom csökkenteni a szopik számát és az én babám még fiatalabb és az enyém is kábé ennyiszer kéri, úgyhogy nem ítéllek el. Az enyém is cicifüggő. Az nem tudom, mivel kéne bekenni, de szerintem valami keserűvel, vagy valamivel, amit útál. De mondjuk ha bekened, akkor valszeg nem az lesz, hogy megszokja, hogy délben keserű a cici, tehát délben nem szopizok, viszont reggel szopizhatok, mert akkor nem keserű. Valószínű, akkor egész napra abba fogja hagyni, ha beválik.
2011. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem kentem semmivel, szerintem ez nagyon drasztikus dolog és tényleg nem lehet úgy csinálni, hogy délben még van cici, aztán bekenem, aztán megint nem. Ha csak néhány szopit akarsz kiváltani, akkor marad a meggyőzés. Próbálj meg helyette tejet, kakaót adni. Nálunk ez vált be. Pl.: délutáni sétából mikor hazajöttünk, a fiamnak az első dolga volt, hogy ahogy leültem, már jött és kérte a cicit. Így elkezdtük, hogy mikor hazaértünk, én egyből adtam neki szívószálas kakaót, vagy tejet (cumisüvegből nem tudott inni). 1-2 hét alatt leszokott a "hazaérkező" ciciről. Aztán ugyanígy a délelőttit is. Nekem a legnehezebb az volt, hogy ő cicin aludt el, na arról borzalom volt a leszoktatás, hetekig sírás, ordítás volt. Akkor nekem is megfordult a fejemben, hogy bekenem, de aztán csak megoldódott.
2011. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Az enyémek egy éves korukig szoptak, és teljesen zökkenőmentesen le is álltak róla. Tejszínhabbal érdemes bekenni, csak akkor ne a gyerek használja. Az én férjem azóta sem tud leszokni róla............
2011. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval, hogy kapj választ a kérdésedre is, én már hallottam ecetről, hogy volt aki azzal kente be, illetve a sógornőm például mustárt tett rá. Viszont neki 2 éves múlt a fia, így már azért meg tudta vele értetni, hogy most "romlott a tejcsi" nem szopizhatsz, csak este elalváskor. Le is szokott neki szépen az éjszakai evésről. Én sem tudom elképzelni még a most 13 hós lányomról, hogy megértse, hogy most lehetne cicizni, de X időben meg nem... Tehát mi cicizünk éjjel - nappal...:)


Ja, és egy kismama mesélte, hogy neki például simán lenyalta az ecetet a cicifüggő lánya és utána szopizott tovább...:)

2011. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a cicikenegetés csak akkor válik be,ha teljesen el akarod választani,mert különben nem fog sikerülni.

éN ezt a módszert akkor alkalmaztam amikor már 20 hós volt.elmondtam neki,hogy megromlott a tejci,és már nem finom.előtte bekentem citrommal és amikor meg akarta kostólni akkor szembesült is vele.így nagyon hamar le szokott.de te ezt még ne alakalmazd.

2011. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem kenném be semmivel. Lehet , ha nem kínálod meg akkor nem is hiányolná.

Az én kislányom is még 8-9 hónaposan is akár 2 óránként is képes volt szopizni, egyszer úgy alakult, h a délelőtti séta pont evésre esett volna, ezért amikor hazaértünk a sétából, gondoltam adok neki joghurtot cici helyett, ezután mindig joghurtot kapott délelőtt és máris kimaradt egy evés.

A délutáni alvásnál is nagyon egyszerűen ment az elválasztás, mert ebéd után már nem kapott cicit, így az is elmaradt. Szóval így szépen fokozatosan, persze itt hetek teltek el az egyes szopik elhagyása között, de sikerült elhagyni a napközbeni és éjszakai evéseket mostmár csak reggel és este cicizik. Soha nem gondoltam arra , h valamivel bekenjem.

Amikor már végleg akarod leszoktatni, akkor is inkább meg kell vele beszélni, h nincs cici,de nem bekenni valamivel.

2011. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a 14:16-nak üzenem,hogy: a kislányom már majdnem 2 volt,és mondhattam én neki akármit nem érdekelte-csak kiabálta,hogy cicit akar és szó szerint tépte le rólam a ruhát. én is a kenegetés ellen voltam,-DE amikor már semmilyen módszer nem vált be,akkor folyamodtam ehez,és csak így tudtam egyiknapról a másikra leszoktani.
2011. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát csajok nem kínálom hanem oda jön hozám és sírva tépi a ruhámat és az a baj h nem csak ithol hanem máshol is

eskü h olyan hisztit kibír csapni a cicijárt h hú

nem tom h fogom elvalasztani

2011. ápr. 16. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudom elképzelni,hogy 1 évesnél bejön a kenegetés.Mindent vagy semmit.Vagy adod amennyit kér,vagy elválasztod teljesen.Az enyém 2 éves volt,mikor megelégeltem a sok nappali cicizést,elkezdtem mondani neki,hogy ha sokat szopizik ,akkor megsavanyodik.Bekentem citrommal,elfogadta.Tudta ha csak elalváskor kéri,akkor helyrejön.
2011. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!