Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik fejik/fejték a babájuknak...

Akik fejik/fejték a babájuknak a tejet, hogyan tudtok/tudtatok kimozdulni egész napos programokra (kirándulás például)? Hogyan és hol oldottátok meg a fejést?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Elején nagyon nehéz volt, mert mire lefejtem neki 80-100 ml-t, addigra felébredt. Az egész egy örök körforgás volt.

Mondjuk az én lányom elég "trükkös" volt, mert akkor volt hajlandó csak szopni, amikor kómás volt. [Kora reggel és éjszaka 1×]

Kb. 6 hetes lehetett, amikor már 20-30 perc alatt felejtem 150-200 ml-t és tudtunk menni bárhová.

Ha volt felesleges időm, akkor mindig fejtem. Még akkor is, amikor volt elég utánpótlás a lányomnak.

4 hónapos volt, amikor már csökkent a tejem és az esti lefekvéshez már tápszert kellett teljes mértékben adni.

Végül 6 hónaposan abbahagytam, mert csak kínlódás volt részemről az egész. Arról nem beszélve, hogy akkor már 1 - 1,5 óra alatt 10-20 ml jött csak ki.

A második lányomnál meg 2 hétig volt tejem. Csinálhattam bármit, nem jött a "csoda".


Tehát, lényegében mind a két lányom tápszeres nőtt fel, amit nem bánok, hiszen, ugyan úgy élnek és egészségesek, mint az anyatejet gyerekek. :)

2015. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
milyen mellszívód van? a gépi a legjobbde pl. egy elektromos ami használható elemmel,megoldja a problémát. vihetsz hűtőtáskát,pl. a medelának van, meg most amúgy is elég hűvős van a tejnek kinnt.
2015. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
sehogy. Négy hónapig tudtam fejni, gyakorlatilag az egész nap ebből meg az etetésből állt. Akkor nem tudtunk egész napos programokat csinálni.
2015. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
madela swing mellszívóm van van.
2015. febr. 16. 08:57
 5/6 Ágica260 válasza:
Kedves kèrdező,vagy rászánod az időt ès energiàt vagy nem.Nekem attol apadt a tejem ,hogy ha már egy ètkezés kimaradt és fejni sem tudtam,pl ha kimozdultunk egy kicsit,bevásárlás stb...a baba evett tápszert én meg aggòdtam,hogy màr megint nem ürìtem ki.Aztan 3 hònap utan egy csomo stressz után abbamaradt abbahagytam a szoptatás.Nem tudom hogy csinàlják akik vagy èvig szoptatnak.Nem mennek sehova:)Azota nyugi van ès,viszem magammal minden hová csavarogni,nekem is jobb lett.De nehéz volt az elválás(nekem).
2015. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a swing tökéletes erre a célra :-) azért mert fejsz,élvezheted az életet :-) igaz,én szoptatok de azt is meg kell oldani valahol,akkor meg olyan mindegy már. simán lefejed valahol, bele egy hűtőtáskába aztán kész. veszel egy avent melegítős termoszt, vagy egy medela yoomi melegítős üveget, és 1-3 perc alatt meleg is neki. vagy odaadod úgy langyosan fejés után. nem kell leondanod semmiről azért mert fejsz,hacsak nem az a helyzet,hogy 3 fejés mire lejön az adagja. ha ezzel nincs gond,nyugodtan menj,csak a tárolást kell megoldani :-) meg vigyél pótelemeket a swinghez

2-es

2015. febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!