Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy éltétek meg, hogyan...

Hogy éltétek meg, hogyan fogadtátok el?

Figyelt kérdés
A babám 2,5 hónapos és nem tudom szoptatni,teljesen elapadtam.Nem érzem magam emiatt teljes nőnek,anyának.Hogyan dolgoztátok fel ezt a kudarcot?
2015. márc. 3. 15:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és emiatt utálom magam!!
2015. márc. 3. 15:19
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem meg sem jött,nengem ez nem bàntott, amit tudtam megtettem ès vègül feladva a büszkesègem szereztem neki màstól így 6hónapos koràig napi 4x legalàbb kapott, kellett a pocaknak. Nem ez tesz engem nővè, anyàvà!
2015. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan még szoptatok, de szerintem sem ez tesz anyává, egyáltalán nem kellene ezen rágódnod. A legfontosabb a babád egészsége, és a tápszer, vagy más nő anyateje is sokkal jobb neki mint a semmi. A legjobb az anyatej, persze, de én pl tápszeres baba voltam, most itt vagy 29 évesen és életembe ha 3-szor voltam beteg. Nem számít.
2015. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2-ik babám,az elsőt is 1-1,5 hónapig szoptattam,akkor azt gondoltam ezt meg ezt rontottam el a másik babánál nem lesz ilyen sok tejem lesz erre tessék.Pedig cicijeim azok aztán vannak rendesen csak üresek,díszek sajnos. :(
2015. márc. 3. 15:28
 5/15 anonim ***** válasza:
A mellméret piszkosul nem számít. Én 90 G-s vagyok, mégis csak pár hónapig tudtam szoptatni. A nagylányomat kereken 5 hónapig tápszeres kiegészítéssel, utána nem volt hajlandó tovább, a picit 2 hónapig. Semmi hátrányuk nem lett belőle, a nagy okos, gyönyörű 5,5 éves ovis, a kicsi 2,5 éves cserfes, csodaszép bölcsis. :)
2015. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 11 hetes a kicsim, február 10 óta (szenvedek) a szoptatással. Mindent kipróbáltam már, homeós bogyók, Lactinatal,sör, ilyen-olyan fejési technikák. Még motiliumot is vettem be,de nem mertem kockáztatni így az elmaradt. egyszerűen napi 15-20 ml-él többet nem tudok kisajtolni magamból.. De emiatt nem érzem magam kevésbé anyának,nőnek. Én mindent megpróbáltam,de a többi nem rajtam múlik.. Talán a genetika is közrejátszik, anyumnak sem igen volt,az ő anyjának sem,sőt még a nővéremnek sem,ő 3 hetes koráig szoptatta a kisfiát. Én ugyan még próbálkozok mert úgy vagyok vele,h a 10-20 ml is több a semminél így addig adom neki míg van egy csepp is..

Persze tápszeres táplálás mellett. Egyébként nekem ahogy megjött a menzeszem úgy ment a tejcsim is...:(

2015. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én sose gondoltam hogy ettől leszek anya vagy nő hogy meddig tudok szoptatni... nem a mellméret, hanem a tejmirigyek száma számít :) nekem az volt a fontos hogy a lányom ne éhezzen, hogy ezt tápszerrel értem el, a legkisebb mértékben sem érdekelt :) már 15 éves, nagyon jó a kapcsolatunk (tehát nem lett ettől rosszabb az anya-gyermek kapcsolat) immunrendszere meg... most mondjam azt, hogy évente ha egyszer látja orvos sokat mondok ?:) pont most gondolkodtam, hogy már beadatom neki a bárányhimlő elleni oltást mert nem sikerült még neki elkapnia pedig volt bölcsis is , most meg már jó lenne ha nem kapná el :) (bocsi kicsit elkanyarodtam :D)
2015. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A kérdésedre csak félig válaszoltam.

Tehát nem könnyű,mert minden anya természetesen anyatejjel szeretné táplálni a csemetéjét,nem tápszerrel,de ha te mindent megtettél és még sincs akkor nem kell kudarcnak megélni,nem kell utálnod magad emiatt. Ez így alakult.. Nem ő lesz az egyetlen tápis baba se pedig az utolsó! De az is tök jó hogy majd 3 hónapos koráig tudtad szoptatni! Ezt fogd fel sikernek. Vannak babák akik az első naptól kezdve nem láttak anyatejet!

Csak nyugalom ne utáld magad,nem te vagy az egyetlen!

2015. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a fiamat 3 hónapig tudtam szoptatni, de nem volt elég a tejem így tépszert is kapott mellé.

A lányomat egyáltalán nem tudtam szoptatni, egyszerűen nem volt tejem.

Én nem utálom magam. A tápszertől is szépen fejlődnek, nem éheznek. Nem gyötröm magam, velük foglalkozok :)

Nem emiatt vagy nő és anya. Ne utáld magad!!

2015. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nekem végül lett,bár kínkeservel napi 1 órát szoptattam aztán 1 órát fejtem napi 6-8x 3 héten át. de amíg nem volt,nagyon nehezen :-( emlékszem az első tápszert oda se tudtam adni neki,a férjem kezébe nyomtam az üveget és kimentem a szobából. annyit küszködök így is állandóan, marha rossz éjszaka a fejőgép mellett ülni,miközben a baba boldogan szúnyál reggelig,1 nyamvadt éjszakát nem aludtam át fél éve. a mai napig megteszek mindent,tettem el tartalékot,úgyhogy úgy vagyok vele,ha nem lesz,nem lesz és kész,idegroncs azért nem leszek miatta. tudom,hogy rossz érzés,én is úgy gondoltam milyen már,hogy nem tudom táplálni a babámat,de ettől még anya és nő vagy úgyanúgy el kell fogadni és kész,nem rághatod magad állandóan miatta. a lényeg,hogy teli pocival feküdjön le,ha tápszerrel hát tápszerrel. nekem azt is megette,fél perc alatt látszott,hogy ízlik neki,biztos a tiéd is szereti,az a lényeg.
2015. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!