Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kérlek minnél többen írjatok!...

Kérlek minnél többen írjatok! 3 hónapos kislányom alig akar szopiizni, a védőnőnk szerint azért mert nekem meg fog jönni és így más az íze. Veletek volt ilyen hogyan éltétek túl? Van valami praktikátok?

Figyelt kérdés
Cicire teszem eszik majd üvöltve elengedi és sír nagy nehezen elfogadja megint vagy már csak a másikból hajlandó enni. Vagy eszik elengedi mikor vissza tennèm a szájába fintorog rá 30 perc - 1 óra és sírva üvölt... Kérlek írjátok le ti hogyan éltétek ezt túl ?

#Mentsuácio #nem akar cicizni #nem akar szopizni
2013. márc. 12. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tejed van bőven?
2013. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen van èn is azt hittem hogy megy el a tejem de van nem az a baj hanem hogy nem ízlik neki...
2013. márc. 12. 08:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

próbáltad már üvegből adni neki a lefejt tejet?

Esetleg nem lehet, hogy az a gond, hogy túl kemény a cicid, mikor a szájába teszed? Van olyan baba is, aki csak az egyik mellet fogadja el.

2013. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Akkor is ezt csinálja, ha lefejt tejet adsz? Lehet, hogy csak maga a cici nem tetszik neki- nem első ilyen eset lenne.

Ha pedig azért, mert esetleg megváltozott az íze, mert meg fog jönni, ez nehezebb. Enyémnek sosem volt semmi panasza rá, hiába jött a mikulás.

Ezt mióta csinálja? Ha csak 1- 2 napja, akkor ez még változhat. Így is hozzájut elég tejhez, és pár nap után "megszokja", majd neked megjön, elmúlik... Fontos, hogy, ha van tejed, ne akarj neki mást adni, hogy egyen ( ha bele gondolsz, egy felnőtt ember, ha éhes akkor bármit megeszik, még ha utálja is ). Nem könnyű hallgatni, tudom, de hosszútávon ez jobb neki ( egyébként mi a bizonyíték, hogy esetlegesen tápszer után nem üvöltene? próbáltad? ha igen, akkor más miatt is üvölthet... )

2013. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
80%

Nem alkalmazol semmi olyan eszközt, módszert, ami megzavarhatja őt a szopiban? Cumi, üveg, bimbóvédő, időhöz kötött szoptatás, időhúzás, sírni hagyás? Nem túl erős a tejleadó reflexed, nem kínlódik a sok tejtől? Vagy bármi más, ami esetleg befolyásolhatja őt?

Illetve ebben a korban kezd kinyílni az érdeklődésük a külvilág iránt is, elforognak, nézelődnek, ami miatt eleinte bemérgelhetik magukat, hiszen nem lehet egyszerre enni és játszani is. :)

A visszatérő mesi is okozhat ilyen sztrájkos tüneteket, igen, de a fentiek általában gyakrabban fordulnak elő, ezért kérdeztem rá.

2013. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, azért sír mert fáj a hasa? Nekem csinált ilyet a babám evés közben párszor, főleg, ha gyakrabban evett. Közben nem tekereg?
2013. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Pár napja csinálja csak nem adok neki csak cicit valamint teát mert két evés között sokszor szomjas és jót tesz a székletének is. Tàpszert nem adok neki még van tejem, nem hasfàjós naponta kakál és bőven pukizik is. Köszönöm mindenki válaszát mégegyszer !
2013. márc. 12. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól még lehet hasfájós... Ha nem ízlene neki, akkor sztem csak elfordulna, nem sírna, legalábbis nekem nem sírt, csak ha közbe kakilt.. vagy ha netán nem volt elég neki, bár rengeteg tejem volt, de menzi előtt volt, hogy 1-2 napig kevés volt...lehet kevesli ő is.
2013. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dorka6 ***** válasza:
Több gyerekemnél is előfordult ilyesmi és lehet, hogy néhány napon belül meg is fog oldódni. Elképzelhető, hogy nemsokára áttör egy fogacska, vagy valami fáj a szájában. Érdemes lenne belenézni. Talán a tea helyett meg lehetne többször kínálni cicivel és nagyon sokat ringatni, ölelgetni.
2013. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dorka6 ***** válasza:
Talán hűtött rágókával vagy az ujjadra tett pelenkával meg lehetne masszírozni az ínyét. Ha a fogzás okozná a problémát, akkor ez segíthet.
2013. márc. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!