Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek tápos a babája szinte...

Akinek tápos a babája szinte a kezdetektől hogy éltétek meg lelkileg?

Figyelt kérdés
Nincs elég tejcsim, így már az első héttől tápos kiegészitést alkalmazunk! akik hasonló helyzetben vannak hogy éltétek meg ? nem gondoljátok hogy majd valamilyen hátránya származik ebből a babának? És ti milyen tápot használtok ? 1 hetes baba anyukája
2010. jan. 25. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

soha nem gondoltam, hogy hátránya lesz ebből.

nem vagyok ettől rossz anya, nem érzek bűntudatot, enni adok/adtam neki amit tudtam.

nem lett nagy fejű,szép formás kisfiú, 18hónapos,82cm,1010gr.

milupa tápszert kapott, és kap még mindig este,alvás elött.

2010. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én lelkileg összeomlottam...nem vagyok jó anya és hogy-hogy más tud szoptatni...stb...Ne aggódj.Nyugodj meg!Minden csepp anyatej egy ajándék és a szoptatás is egy bensőséges meghitt pillanat,de hát ez nem mindenkinek adatott meg.Nem szeretnék ítélkezni és szerintem más se tegye,hogy miért adtatok neki már most pótlást??....mert aggódtál,féltetted és egy picit tapasztalatlan voltál....Van egy 9 éves kislányom és egy 4 hónapo.Na gondoltam nem volt tejem...átvészeltem valahogy lelkileg(biztos a császár miatt..gondoltam.Mind a kettőt így szültem)Na majd most!Hát nem ment,pedig mindent megpróbáltam ittam a szereket,fejtem..nem sorolom fel.A keresztanyukám a gyerekorvosunk és elég sok orvos van a családban.Szóval ennyi.Amíg volt akár egy csepp is addig azt odaadtam neki.Most tápszeresek vagyunk és hát Ő is olyan,mint a többi gyerek.Imádnivaló,édes,okos a kis mindenem.Üdv.
2010. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én eggyáltalán nem csináltam belőle lelki problémát,én se sokáig szoptatta 2-hónapos korába már csak tápot evett.De viszont onnantól kezdve nyugodt baba lett elmúlt a hasfájása átaludta az éjjszakát sokkal kevesebbet volt nyűgös.Én nem bánom hogy tápszeres,most 11-hónapos és még nem volt beteg szerintem ez tévhit hogyha anyatejes akkor erősebb az immunredszere.Egy ismerős csajszival szültem egyidősek a gyerekeink és még szoptat de náluk nincs olyan hónap hogy ne lenne beteg a baba.Szerintem enen ne idegeskedj
2010. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pozitív lett a tápszerezés, mert nagyon rágörcsöltem a szoptatásra, és a sok stressz miatt kevés lett a tejem. Amint elfogadtam, hogy tápszeren is ugyanúgy felnő a gyerek, és szép, okos, ügyes baba lesz, megnyugodtam, és visszajött a tejcsi. Három hét tápszeres pótlás után elhagytuk a tápszert, azóta eltelt 4 hónap, és még mindig van tejem. Sajnálom, hogy ennyire elvakult történet lett a szoptatás, én is kaptam hideget-meleget a tápszer miatt, aminek a para és a tejcsökkenés lett az eredménye. Lényeg, hogy ne görcsölj, a tápszeres babák ugyanolyan gyönyörűen fejlődnek, mint az anyatejesek, és bár tény, hogy az anyatej a legjobb, a mai tápszerek annyira jól elkészítettek, hogy szintén nagyon jók a babának! És még a te tejed is visszajöhet, de ha nem az se baj, arra gondolj, hogy a babának enni kell adni, és ha nem lehet ciciből, a legjobb, amit tehetsz, az a tápszer. Jó babázást, és tényleg ne aggódj, gyönyörű babád lesz akkor is, ha csak tápszeren nő fel!
2010. jan. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem volna szoptatni, de a gyerekorvosunk begörcsöltetett a 4napon, hogy ha nem eszik többet a gyerek, másnap beutalja infúzióra a kórházba, így elkezdtem fejni, és üvegből többet is evett. Így persze elment a tejem, már 5naposan kellett neki tápot adni. 4hetes volt, amikor szoptanittal kezdtem pótolni, hátha ügyesebben szopik és visszajön a tejem, meg hát az én lelkemnek nagyon kellet, hogy szopizzon is. Azóta van egy kis tejem, úgyhogy először szopi, aztán cumiból tápi pótlásnak. Most már én is inkább úgy gondolom, hogy mindegy hogyan csak egyen, de az elején sokat sírtam emiatt. Biztos kell egy kis idő hogy az ember feldolgozza a kudarcait. A lényeg hogy szeresd a picurkát, akármit is eszik :-)
2010. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is csatlakozom az elöttem szólókhoz. A kisfiam 3 hetes, nekem sincs sok tejem ép, hogy 20ml. Szóval ő is tápszert kap az első héttől. Én se éltem élem meg valami jól.Mert ugye mindenki mond ezt-azt. Miért tápszeres, miért nem próbálod szoptatni stb. Ilyenkor mindig büntudatom van. Pedig tudom, hogy én mindent megtettem, és még mindig, de egyszerüen nem lesz több. Ő pedig már hála istennek egyre többet eszik. Szóval kell a táp. Nekem az segít, segített, hogy próbálom elfogadni, hogy nincs tejem, tápszeres anyukákkal beszélgetek. És nem olvasok olyanokat ahol arról írnak mennyivel "jobb" a szoptatás mint a tápszer.

Szerintem Te se aggódj. Tudom nehéz. De tényleg észrevenni a babán ha stresszeled magad. Már én is észrevettem. Nem érdemes. Elkell fogadni ez van.

És ha valaki kérdezi tőlem szoptatok-e azt mondom igen. Már nem magyarázkodom. : )Én tudom, hogy a babám igy is egészséges lesz!

2010. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 hetes korától tápszerezem kiegészítésként. Kb. fele tej, fele tápszer. Nagyon rosszul éltem meg, még most is bánt (1 hónapos a baba). Valószínűleg azért, mert még terhesen jártam egy kismamacsoportba, ahol több előadást is tartottak a szoptatásról, és azt gondoltam, hogy nagyon felkészült vagyok, nálam nem lesz semmi hiba. Azóta is folyamatosan próbálom növelni a tej mennyiségét, itt az oldalon is kaptam sok olyan tanácsot, amit már vagy kipróbáltam, vagy nem tudom alkalmazni, de egyiket se használt. Próbálok beletörődni. Azzal vigasztalom magam, hogy annak idején én is kaptam tápszert, meg sok ismerősöm is gyerekként (mostanában ez a vezető beszélgetési témám...), mégis normális ember lett belőlünk. 3 friss kismama ismerősöm mindegyike tápszerezte a gyerekét, mert kevés volt a teje, úgyhogy sokan vagyunk így.
2010. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintén valahol örültem neki mert a szoptatástól kész voltam idegileg. Nekem áldás volt.
2010. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen összeomlottam. Mind a családban (anyós és nővérei közöttük eü dolgozók) mind a csecsemősök, mind a gyerekorvos és a védőnő szó szerint naponta csesztettek. Elmondtak mindennek, meg hogy biztos nem akarok szoptatni.


Nálam hormonális probléma miatt alig alig volt tej. (Napi 20-30 ml) Aztán az a sok stressz ami ért teljesen elvitte.

Mindent kipróbáltam...tejserkentő teák, porok, bogyók, sör, kaja, fejés.


Aztán egy nap miután jól kibőgtem magam, hogy a gyerek megint ordít úgy döntöttem lesz@rom. Kell a tápszer, és ha emiatt meg mer szólni az orvos, akkor feljelentem. (Nem volt hajlandó felírni receptre, azt mondta tegyem többet cicire)


Szép formás baba, nem lett nagyfejű, nincsenek szarvai és patái sem, mint ahogy sokan képzelik hogy táp mellékhatásai. Jól fejlett, igaz nem kövér (sztem nem normális 6 hós babánál 10-12 kg) de nagyon mozgékony, erős, ügyes.


8 hós, 7,65kg, 78 cm

2010. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!