Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt miért nem...

Szoptatás alatt miért nem ajánlott a sportolás?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos, csak anyatejes baba. Megküzdöttünk a szoptatásért és nagyon örülök, hogy belejöttünk mindketten. De 15 kiló maradt rajtam, ami iszonyúan zavar. Semerre sem mozdul, jó lenne egy kicsit sportolni.

2015. márc. 13. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Városi legenda,bár egyénfüggő.terhesen is kellett volna mozogni,amit szünet nélkül lehetett volna utána folytatni.Nem versenysportra gondolok persze.A tej mennyiségét a prolaktin hormon befolyásolja,arra pedig nem hat a sport,a köménymagleves és hasonló ajánlott társai. Én szinte szülés óta alig eszek valamit,nincs étvágyam :Dminden nap edzek,futok,spinning stb és nem változk a tej. Illetve ha nincs meg a napi folyadékfogyasztásom és pihenésem,akkor talán minimálisan kevesebb,de gyakrabban teszem cicire és visszajön. a leves,madártej stb is csak azért hat,mert folyadéknak számít.Kezdd napi 1-2 óra tempós sétával,majd 1-2 hét múlva mehet a torna is.Melltartóra figyelj,tartson,de ne vágjon be a cicibe:D. Okosabb helyeken ha utánaolvasol,ott sem a kajálást és a mozgás hanyagolását ajánlják szoptatás alatt. A kislányom egyébként 2 hónapos és

nincs w

elmaradva,csak mert sportolok,úgyhogy hajrá:D

2015. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Áprilistól a nagyot én hordom majd oviba, a kicsivel a hátamon. Ez kb napi 4 km séta lesz. Egyébként járunk természetesen sétálni, de az nem rendszeres.

Szóval akkor csak a mennyiség miatt mondják? Valakitől azt hallottam, hogy az íze is megváltozik. Ez igaz? Nem szeretném, hogy kislányom esetleg ne fogadja el, mert akkor gondban lennénk. Már a cumisüveget sem fogadja el, nem is tudom, hogyan etetném.

2015. márc. 13. 14:15
 3/12 anonim ***** válasza:
a mellizmokat igénybe vevő gyakorlatokat kell kerülni,ahogy az izomból huh nem tudom szóval ilyenkor termelődik valami benne az változtatja meg az izét.de hát úgyse kar,mell izomra akrsz gyúrni,arra ott a baba cipelése :-) azon kívül csinálhatsz mindent,csak legyen nálad egy üveg víz,amiből iszol közben
2015. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mert a tejtermelés eleve nagyon sok energiát igényela szervezettől, szoptatás alatt gyakori a fogyás is

rengeteget kellene inni, akár napi 3 l vizet is


ezt sporttal tetézve, lehet apadáshoz is vezet

2015. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én heti 1szer járok babamama tornára. 70 kg voltam évekig, nem ment le. Várandóssá is ennyivel lettem. 14 kg jött fel a 9 hónap alatt. Fiam jövő7en lesz 6 hónapos, és vagyok 65 kg:-) rengeteget eszem, és szopizik sokat a fiam! Ez Tényleg bejött:-) 3 hónap után kezdődott el, úgyhogy drukkk!
2015. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na most akkor mi legyen? :) Első körben akkor csak sétálunk, aztán fokozatosan elkezdek mozogni valamit.

Jó lenne,ha nekem is megindulna. Nem eszem rengeteget, de eddig nem mozdult a súlyom. :(

2015. márc. 13. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg egyénfüggő, mert nekem a szoptatás miatti fogyás sem jött be, és a legkisebb mozgástól is apadt a tejem, mondjuk alapból küzdenem is kellet/kell érte. Sőt, cukorbeteg diétát is tartanom kellett volna, de az volt az igazi tejgyilkos. :)

Ki kell próbálni, fokozatosan, ahogy az előttem szólók írták. Először csak kis átmozgató torna, séta, majd fokozatosan emeled a terhelést. Figyeld magad, és kiderül, milyen hatással lesz rád. Félni nem kell, nem egyik pillanatról a másikra fog eltűnni.

Az izomlázat kell kerülni, mert az izmokban termelődő tejsav valóban változtathat a tej ízén. Nagyon fontos, hogy az egyébként is megnövelt folyadékbevitelt meg kell fejelni a mozgás miatt.

Kislányom most 5 hónapos, elkezdtem a hozzátáplálást, így újra fontolóra veszem én is a mozgást, mert szörnyen bosszant a túlsúlyom.

Sok sikert, remélem neked beválik.

2015. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, kimaradt az eltűnni mondatból a tej. :)
2015. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igaz mindenkire, hogy elapad a teje a mozgástól. Rám semmiképpen nem volt igaz. A szülés utáni negyedik napon indult be a tejem, és rengeteg lett. A lányom hat hónapos koráig volt tisztán anyatejes, és még most is adok neki, pedig a napokban múlt két éves. Szándékosan elkezdtem apasztani, reggel-este csak picit fejek már. Heti kétszer futok öt kilométert a gyerek hat hónapos kora óta. Mit mondjak, semmilyen hatással nem volt a tejem mennyiségére a mozgás.
2015. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Philipp Gábor válasza:
Mert szoptatás alatt egy kicsit körülményes lenne amikor ott a baba.Javaslom szoptatás előtt vagy utána és ne tegyük ki a gyereket a sport közbeni rázkódtatásoknak.
2015. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!