Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól ajánlott a hozzátáplá...

Mikortól ajánlott a hozzátáplálás 3-4 hónapos kortól?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom 4 hónapos kortól ideális
2013. okt. 14. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
3 honapos a babam es most kezdtem a kostoltatast, de etkezest meg nem valtok ki nala.
2013. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Tápszeres babánál 4 hónapos, anyatejes babánál 6 hónapos kortól.
2013. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tica0121 ***** válasza:
2%
2,5 hós a babám, már kóstoltatom almával, barackkal, répával. Szereti és könnyebben megy a kaki! :) Régen is így csinálták, meg még hamarabb is adtak almát, a gyerek régen is és most is ugyanolyan! :)
2013. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Fél éves kor előtt semmiképp se kezd el, főleg, ha anyatejes a babád!!

Az előttem szóló "anyukát" inkább nem véleményezem.

2013. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tica0121 ***** válasza:
4%
4es! Miért? A gyermekorvosom is ajánlotta a kóstoltatást! Te talán orvos vagy?
2013. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Tica: Nem hiszem, hogy a Földön létezik orvos, aki már 2 hónapos kortól ajánlja a kóstoltatást!!

A tiéd 2,5 hónapos és már többfélét eszik, vagyis biztos nem tegnap kezdted.

Jól tönkre vágod az emésztőrendszerét, de gondolom hiába járatom a számat. A te gyereket, úgy teszed tönkre ahogy akarod.

Viszont kérlek, másoknak ne adj ostoba tanácsokat!

2013. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tica0121 ***** válasza:
0%
Én egy feltett kérdésre válaszoltam, senkit nem ostobáztam, vagy fikáztam le.... bár biztosan jobb anya lennék, ha hagynám, hogy 4 naponta kakiljon a kicsim, vagy gyógyszerrel tömném...nem tudom. Az orvos szerint attól a napi 3-4 kiskanál répától vagy almától nem megy tönkre az emésztése. Örülök, hogy szerinted igen. És nem tanácsot adtam, leírtam, hogy hogy csinálom. Mellesleg anyám is így csinálta, négyünk közül senki nem lett sem gyomorbeteg, sem bélbeteg. Mindannyian egészséges felnőttek lettünk.
2013. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos volt a lányom, mikor adtam neki mást is az anyatejen kívül. 4 hónapos volt mikor adtam neki főtt krumplit, de nagyon fájt a hasa tőle, így még vártam.

A védőnő (nem mai csirke) mesélte, hogy régen a gyerek 6 hetes (!) korától már lehetett adni barackot neki kóstoltatni.

Változik a világ, minden kornak megvan a divatja. Lehet 20 év múlva ismét az lesz a módi, hogy korán kezdik a hozzátáplálást.

2013. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes, akkor azt ajánlják, hogy várd meg a 6 hónapot, majd utána kezd el a hozzátáplálást. Ha tápszeres, akkor kezdheted előbb is. De szerintem figyeld meg a babádat, és döntsd el te. ;)
2013. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
86%

MINDEN esetben csak betöltött 6 hónapos kor után javasolják a szoptatási szakemberek.

Az indoklás kicsit hosszas, de ha valakit érdekel, szívesen leírom. :) Csakhát tudom, hogy nem ez a közfelfogás, ezért nem megyek a dolog elébe.

2013. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!