Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért cicizik éjjel olyan...

Miért cicizik éjjel olyan sokat? Megszokásból?

Figyelt kérdés

Túrja a fejét a párnába vagy csak egyszerűen nyitja a száját!Adom a cici,szopizik és elengedi!És ez megy többször is éjjel!Velem alszik

Elöre is köszönöm a válaszokat

6 hónapos kisfiú anyukája


2010. febr. 16. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel veled alszik, mikor félálomban van, érzi az illatodat, a tejillatot. Ezért kéri a cicit, így tud visszaaludni. Gondolom, nem cumizik, a cumis babák ilyenkor a cumit keresik.. Ha nem zavar, hogy néha cicizik éjjelente, akkor nincs semmi gond. De ha szeretnéd leszoktatni, akkor a különalvást el kellene kezdeni... (nem könnyű dolo egyikőtöknek se).
2010. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Igazából imádom a szoptatást:) De már teljesen le vagyok merülve!Nappal is csak cicin alszik el vagy ringatva!Nagyon jó lenne már ha külön aludna,de nem tudom hogyan szoktassam hozzá?!
2010. febr. 16. 10:46
 3/3 xStefix ***** válasza:

Nem feltétlenül kell ahhoz külön altatni, hogy "leszokjon" az éjjeli szopásról! Mi is együtt alszunk a 2 éves lányunkkal, de nagyon ritkán szopik éjjel. Igaz, soha nem is volt olyan időszaka, amikor "csak úgy", pl. az én közelségem miatt szopizott. Épp mostanában vettem azt észre, hogy hajnal felé mindig hozzám bújik, de szopni így sem akar.

Szerintem, ha rá tudnál jönni az okra, hogy miért kel fel rendszeresen éjjel, akkor közelebb kerülnél a megoldáshoz is. Van valami tipped? (pl. fogzás, betegség, rossz álmok, hozzátáplálás megkezdése és pocak-gondok, nappali "túl-elfoglaltság"...)

Mondjuk ha "csak" azért kel fel, mert most épp olyan biológiai-pszichológiai fejlődési szakaszban van, amikor ez normális (több ilyen van!), akkor ezen nem nagyon lehet/érdemes változtatni, különben a szoptatás láthatja kárát. De ha más, megelőzhető/kezelhető oka van, akkor érdemes vele foglalkozni.

2010. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!