Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A görögszénamagot lehet...

A görögszénamagot lehet folyamatosan enni vagy azt is csak kúraszerűen különben apaszt? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
folyamatosan, sajnos...
2010. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szeretnék kérdezni ezzel kapcsolatban, én csak teaként való használatról hallottam. enni mennyit kell belőle?
2010. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tittiritty ***** válasza:

Sziasztok!

Én emeltem ki a másik görögszénamagos kérdést.

2 napja iszom a magból főzőtt teát és megeszem a magját is. Nem tudom, hogy mennyit kellene, de én 4 dl vízbe áztatok be 2 teáskanálnyi magot. Hagyom ázni 10 percig, aztán főzöm 10 percig. Leszűröm, ízesítve megiszom a teát és aztán joghurttal megeszem a magot. Úgy tűnik, hogy használ, de nem tudom, hogy mennyit kellene naponta?

Bocs az OFF miatt! De hátha két kérdésből összehozunk egy komplett választ!:-)

2010. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Én emeltem ki a görögszénamagos kérdést, mert az én kérdésem! Egyáltalán lehetséges más kérdését kiemelni? Mindegy!

Ha szerintetek is folyamatosan lehet enni, akkor jó, mert én folyton azt eszem, és tényleg több tejem van. Bár az íze tényleg gáz, de én a következő képpen csinálom:

kb. 3-4 evőkanál magra ráöntöm a lobogó vizet, és addig áztatom, amíg megpuhul a mag. Aztán belekeverem a naturjoghurtba, adok hozzá 5-6 kanál zabkását, és sok lekvárt. Ezzel el tudom nyomni a görögszénamag pocsék ízét. Ennyit eszek belőle, és a zabkása is segít a tejtermelésben, finom reggelit lehet belőle csinálni ha nem érzed a mag ízét.

2010. febr. 21. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:

A Dr.Makai-féle Görögszénamag dobozára ez van írva :


=================

Elkészítési javaslat :

5g (1 teáskanál) magot 5 percig áztassunk 200ml hideg vízben, majd 8-10 percig főzzük. Teaként cukorral, mézzel ízesítve fogyasztjuk. A megfőzött magot mézzel elfogyaszthatjuk.

Az egészség megőrzésére a betegségek megelőzésére napi 1-2 csésze tea fogyasztása javasolható.

Terhes anyák - méhösszehúzó hatása miatt - ne fogyasszák!


================


Szóval napi 2x (reggel és este) 1-1 csésze tea...

A magot is el lehet fogyasztani mézzel keverve.


Kapható még kapszulában is a porított görögszénamag, ezt könnyebb bekapni annak, akinek nagyon pocsék a tea íze.

[link]


Kapszulából napi 6-8 db fogyasztása javasolt, a kapszula tartalma levesbe, salátára, teába is szórható.


Van olyan ismerősöm, aki megőrölte a görögszénamagokat és úgy áztatja majd főzi meg, szerinte így még hatásosabb, a hatóanyagok jobban kioldódnak!


Lehet még a görögszénamagokat csíráztatni is : bioboltokban nagy zacskókban árulják a csíráztatni való magokat hozzá. Ez rendkívül egészséges, szendvicsre szórva, köretként fogyasztható...

(A magokat pár óra áztatás után a csíráztató tálra tesszük, naponta 2x folyóvíz alatt leöblítjük, a csíráztatótál alsó edényében naponta 2x cseréljük a vízet... Kb. 3-5 nap után fogyaszthatók a megnőtt csírák.)

[link]


Ebből teát is lehet főzni, nem csak csíráztatni, szerintem a legolcsóbb jó minőségű görögszénamag, ami kapható!!! (200g/550 Ft-ért!)


A szoptatás ideje alatt folyamatosan fogyasztható!!!


(Utána meg mellnövelésre is a legjobb termék, mivel a mellnövelő tabletták fő hatóanyaga.)

2010. febr. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ajánlott fogyasztási mennyiség ami a drmakai görögszénamag (kapszula) dobozon fel van tüntetve az engedélyezőhatóság követelménye, interneten lehet infót találni a felhasználásáról (google: görögszéna felhasználás).


Azt meg nagyon nem ajánlom hogy a csíráztatásra értékesített görögszénamagot teaként fogyasszátok, mert ezek a "nejlonzacskós kitudja honnan származó" termékek nem lettek bevizsgálva. Ha valaki a vonalkódon kívül talál rajta más engedélyszámot nyugodtam írja meg.(megnyugtatom nemfog) Ezért is a görögszénán kívül más egészség számára káros anyagot is tartalmazhat, ami csíráztatáskor nem okoz gondot, de megfőzve elfogyasztva annál is többet.

2011. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amit találtam, legolcsóbb megbízható Magyar termék:

görögszéna kapszula:

[link]

én is itt vásároltam, nemvolt problémám velük

2011. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!