Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt a mellem. Meleg...

Begyulladt a mellem. Meleg borogatáson, gyakori szopizáson, fejésen kívül mit kell még tennem?

Figyelt kérdés

Tegnap begyulladt a bal mellem, lázam is volt.Fáj még most is egy kicsit, ha abból szopizik a baba, utána fejjek is még belőle? A másikkal mit csinájak? Azt is fejjem utána?

Eddig csak akkor fejtem ha túl sok volt és csak, hogy megkönnyebbüljön. Ezentúl ha evett a baba utána mindig fejjek?

Egyik ezt javasolta másik meg azt, ezért nem is fejtem.


2015. ápr. 3. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ha most itt valaki valamit javasol, akkor azt fogod tenni? Ismerősök javaslatai közt sem tudsz eligazodni. Szakembert kérdezz meg erről!
2015. ápr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8honap alatt 2x fordult elo, ahol faj pl bal mell honalj alatt parod vagy parna segitsegevek arra legyen a baba nyelve ahol faj, mer ugy onnan szivja. Masikat fejtem addig. Meleg vizes borogatas. Fejni nembirtam nagyon fajt. 5 oraig szenvedtem, meg vagy 2 napig fajt utana. Remelem jobbanvagy mar.
2015. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jól vagyok már, picit fáj még, de csinálom az eddigieket.

Amúgy igen első, lehet jobban járnék... az elején amikor kijött a védőnő, az egy helyettes volt ő azt mondta nem kell fejni semmiképp, a mi védőnőnk meg azt mondta valamelyik nap, hogy fejjem... és már nem tudtam, hogy akkor mit is csináljak.

2015. ápr. 3. 07:13
 4/8 anonim ***** válasza:

A 3-as jókat írt. A baba álla arra legyen, amerre a csomó, és amíg gyulladt a melled mindig először arra tedd a babát. Mikor nekem volt mellgyulladásom, éjszaka is keltegettem a babámat enni, amíg nem rendeződött a helyzet.

A meleg vizes borogatás addig jó, amíg "csak" kemény és fájdalmas csomód van, hogy jobban tudjon ürülni a tej. Ha már bepirosodik a melled és meleg a gyulladt helyen, akkor állott vizes borogatás kell rá, nekem a káposztaleveles borogatás is segített (kicsit össze kell törni egy káposztalevelet egy nyújtófával).

A fejésről meg annyit, hogy így is lehet meg úgy is, én a mellgyulladás után sem fejtem, csak figyeltem a jelekre, és nem fordult elő többet magas lázzal járó gyulladás, legfeljebb kis keményedés.

2015. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint 2-es ír jókat.
2015. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem még a kórházban volt, a csecsemősök kimasszírozták, utána kellett szoptatni.


LLL oldaláról: "A melegítés hatására javul a fájdalmas területen a keringés, és ez meggyorsítja a gyógyulást. Van, aki elektromos melegítő párnát használ ehhez, más anyák kis méretű forróvizes palackot. A gyulladt rész gyengéd masszírozása is segít: a gyulladt folt mögött kell elkezdeni, és bő, tiszta vízzel áztatva el kell távolítani a mellbimbóról a rászáradt tejmaradványokat. Ennek legjobb módja, ha meleg fürdőben oldalra fekszik, vagy meleg zuhany alá áll, és áztatás közben gyengéden masszírozza a mellét. A masszírozást mind az öt ujjal, körkörös mozdulatokkal kell végezni, a csomó mögött kezdve és fokozatosan haladva a mellbimbó felé. Közvetlenül a meleg és masszás alkalmazása után szoptassa meg a babát vagy fejjen ki egy kis tejet, hogy kiduguljon az eltömődött tejcsatorna!"

2015. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár csomót nem érzek, csak felülről fájdalmat, de kipróbálom az írtakat.

2015. ápr. 3. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 3 is volt. vettem rá melegítőpárnát (lansinoh,aztán ráeszkábáltam a medela mellszívóra) és azzal fejtem szoptatás után. felesleges pénzkidobásnak tartottam,de mikor már annyira fájt,csak megvettem és tényleg bevállt. mert ugye a melegvízes borogatás 2perc alatt kihűl. sokat szoptattam,CSAK erre az időre a gyulladt mellből kezd a szoptatást,hogy éhesebben vesse rá magát (utána váltva ugyanúgy) változtasd a helyzeteket,több irányból szívja ki. amerre az álla néz,arról szívja a legjobban. szoptatás után fejj,ha nem jön semmi akkor is egy darabig. mielőtt szoptatsz és fejsz jól masszírozd át az egészet. ha tusolsz,vizezd jó meleggel,és egyből utána tedd mellre a babát. ha nem látsz javulást,el kell menni orvoshoz,nekem a 3.-nál már csak az antibiotikum segített. éjszaka is kelned kell fejni,ilyenkor minél gyakrabban kell próbálni üríteni. ha sokáig fenn állhat a mellgyulladás, sajnos utána lecsökkenhet a tej. nem kell megijedni,vissza lehet hozni. nekem pl. 1hét volt az utolsónál.
2015. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!