Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kisfiam egy évig sikeresen...

A kisfiam egy évig sikeresen szopiztattam. Ezután teljesen lecsökkent a tej mennyisége és 1 éve tart ez. Nem értem hogy, ne apadt el a tej? Illetve hogy,1 éve ezt a kis mennyiséget nem tudom nővelni. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A kisfiam az első évében zökkenő mentesen tudtam ciciztetni. Úgy Karácsony táján gondolom a sok munka meg a sok-sok többi a lestrapálás miatt csökkenhetett le annyira hogy, egy nap alatt ha a két ciciből 20gr-ot lehet fejni. Egyszerűen nem értem hogy, akkor meg miért nem apadt el. Most két éves a kisfiam. Egy éve tart ez az állapot. Ő meg cicizne 1000-el. Nővelni a mennyiséget meg egyszerűen nem tudom. De az is érthetetlen hogy, nem apadt el. Ezt sem tudom miért. Egy egészségügyis hölgy azt mondta Úgy látszik ennyi jutott és ebből jön a kérdés hogy, akkor meg miért nem apadt el a tej.

Kérlek benneteket segítsetek. Hátha már átélt valaki hasonlót. Minden véleményt szívesen fogadok. Fontos lenne.


2010. febr. 19. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Amíg szoptatod,nem fog elapadni a tejed.Két éves korban már fölösleges szoptatni.
2010. febr. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Én se értem. Most akkor szoptatod? Ne szívd le, ne engedd a gyereknek se, csak akkor fog elapadni. Ha netán annyi termelődnek, akkor egyre ritkuló ütemben (pl. hetente) szívj le belőle kicsit, de ne üresre! Csak hogy ne feszítsen (de csak akkor, ha feszítene!)

Akkor elapad. Ha van rá inger, nem apad el.

2010. febr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két éves koráig cicizett, igaz akkor már csak egyszer, este, mindkét ciciből. Előtte vacsizott rendesen, de akkor is kellett neki a cici, pszihés alapon. A dokival is beszéltem erről, és azt mondta, hogy ha még igényli, akkor nem baj, adjam neki. Amikor elkezdtünk bölcsibe járni, akkor maradt el neki, gond nélkül. Még sokáig jött a tejcsi a cicimből, bár csak akkor, ha megpróbáltam kipréselni belőle. Általában akor buggyant ki egy kicsi, amikor fújtam az orrom, és a karjaimmal összenyomtam a cicimet. Kb. egy évbe telt, mire teljesen elapadt, de szerencsére közben egyszer sem gyulladt be, vayg csomósodott be a cicim.
2010. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Ez jó kérdés..

És te mit szeretnél inkább, elapadást vagy szopizást?

Elapadni egyébként csak sokára fog teljesen, még hónapokig jöhet belőle tej. (Jópár ugyanilyen kérdés van itt a fórumon is.) Amíg fejed, addig ez a 20 ml is megtermelődik.

Ha szoptatni szeretnél, akkor pedig el kell kezdeni újra szaporítani, ahogy a kisebb babák esetében. De nem biztos, hogy sikerülni fog, mert mostanra már eléggé "kimerülhetett" a szervezeted, csökkenhetett a hormonok aktivitása, beszűkülhettek a tejcsatornák stb., mert régóta nem vagy "használva".

2 éve szoptató anyuka

2010. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák! Nagyon köszönöm a válaszokat.

Én kapcsolatban voltam az anyatejgyüjtő központal és ott mindenki azt mondta miután meg kerestem őket a problémával hogy, 40nap alatt apad el a tej. Amíg le nem jár ez az"idő" addig vissza állítható a mennyiség. Ebből kiindulva tettem fel a kérdést. Hogy, nem akar ez elapadni csak valamit rosszul csinálok és nem tud növekedni a mennyiség? Ha ez a 40 nap valóban igaz akkor miért nem apadt el a tej? Az elöző mondatom miatt talán.

Én nagyon szeretném még ciciztetni a kisfiam. Ő is nagyon szeretné. Sokszor arra ébredek hogy, jön és huzogatja fel a felsőm. Nagyon szeretném ha melkedne a mennyiség. Nekem nem teher a ciciztetés. Szóval én folytatnám. Az utolsó válaszoló anyukának volt az üzenetében olyan hogy, beszükűlt a tejcsatorna és a többi. Ezeken lehet változtatni? Mondjuk ha a leveledben írtakról lenne szó. Vagy ez már ennyi és nincsen tovább.

Még egyzser sőt ezerszer köszönöm a válaszokat.

2010. febr. 21. 00:18
 6/6 xStefix ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy ilyen "stádiumban" mit lehet kezdeni a szopival. Én nem vagyok szakember, csak egy lelkes amatőr, aki sokat olvas. De egyáltalán nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy írom - csak a jelenlegi tudásom alapján gondolom ezeket.

Az tuti, hogy bizonyos esetekben és bizonyos mértékig vissza lehet hozni a tejet (talán még ennyi idő után is), de hogy nálad ez sikerülne-e és milyen módon, arra nincs konkrét tippem. Ha tényleg ennyire szeretnéd szoptatni a fiad, akkor én azt javaslom neked, hogy keress meg egy szaktanácsadót, ők sokkal jobban átlátják a helyzetet és hasznosabb tanácsokat tudnak adni, mint mi. Ha gondolod, privizz meg és ajánlok neked egy nagyon kedveset, aki nekem is többször segített már. :)

2010. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!