Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok anyatejjel rendelkezo...

Sok anyatejjel rendelkezo anyukak! Sokat eszik igy az 5 napos babam? Eves utan 4-5 orakat is alszik. Kozben en megorulok annyira fajnak a melleim, mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
10 perc alatt kezi szivóval kb 50-60 ml jon ki egy mellembol. Osszesen 120 ml a kettobol. 10 perc utan ugyan ugy feszul mintha nem is fejtem volna plusz a labamon folyik allandoan a tej. Ha szopizik nagyon sokaig nyammog, akar fel ora is egy mell es keri a masikat is. Sajnos csak bimbovedovel bir szopizni. Nem sok ez egy parnapos babanal? Mi a tapasztalatotok? Valtozni fog ez a tejhozam?

2015. ápr. 8. 03:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél-fél óra teljesen rendbe van, nem szív ő még minden egyes szívással sok tejet, ugye csak kortyokat úgyhogy a mellszívó 10 peechez ne hasonlítsd. Mert az ugye mindegy egyes nyomással nagyon mennyiséget szív le mint ő a pici szájával.

Hát ha fejed akkor ugye több lesz vagy marad ennyi. Ha sokszor hagyod feszülni nem ürül akkor ugye kevesebb és beáll arra amit a baba kiszív.

2015. ápr. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ertem ,koszonom! Sajnos kenytelen vagyok fejni, mert nagyon bekemenyedik. Bar neha annyira kifolyik magatol, hogy megkonnyebbulok. Nagyon uj nekem meg ez a szituacio. :-)
2015. ápr. 8. 06:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejd,de csak annyit hogy neked kényelmes legyen,jól masszírozd szét a csomókat ,nehogy begyulladjon,majd pár hét alatt beáll arra amit a baba szopik,és nem kell fejni.És felváltva szoptasd,mindig csak egy mellből.
2015. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
utolso jol irja. Minel tobbet fejsz annal tobb termelodik. Annyit fejj le amennyit muszaj! en is szenvedtem ezzel. Picit bird h.feszuljon de ovatosan nehogy begyulladjon. Ezt az ido oldja meg kitartas!!!!
2015. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

meleg vízzel is lehet oldani a görcsöt

zuhany alatt apró körkörös mozgással spirál alakban a bimbó fele masszírozd

de akár semleges masszázs olajjal is lehet csak azt alaposan töröld le utána


ha sokat fejsz sokkal több lesz a tejed !

ha ennyi van akkor mint írták bőven elég egy mellből etetni egy étkezés alatt

a másik alá tegyél egy tejgyűjtőt

2015. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha kemény,már fejni kell,mert a gyulladt mell fog ám csak fájni. de amikor nem muszály,tényleg ne fejj,ha fejsz akkor se üresre (ha csak nem tiszta csomós,piros,és szétszakad akkor muszáj kiűríteni) csak,hogy kicsit jobb legyen. majd beáll a mennyiség, az első hónapokban be fog állni,meg akkor folyni se fog. enni meg nem tudhatod mennyit eszik,ha nem méred,nem biztos,hogy ő annyit megeszik. ha elkezdesz 1 mellből szoptatni,nagyon figyelj,ha már piros aelled és fáj,csomós kőkemény már gyullad addig ne hagyd azért! meg figyelj arra is,hogy ha egyből szoptatsz,nehogy átess a másik oldalra és kevés legyen. a fél óra alatt eszik vagy csak cummog? hallod ahogy nyel? mert ha sokáig van a melleden az növeli a mennyiséget. ha eszik hát jó,de ha csak cummog 20percet az növeli neked. ha nem nyel mondjuk egy jó 5 percre tedd át a másikra,mert az ingertől még több tej lesz
2015. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*mármint ha jó 5 perce nem nyel
2015. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy szokta, hogy szív párat aztán pár pillanatig abbahagyja, majd újra kezdi. Sajnos nem mindig hallom, hogy nyel-e. Az este megoldotta saját magának a mellem a problémát. Amíg az egyiket fejtem addig a másik kiürítette saját magát, végigfolyt a lábamon. MA kaptam kölcsön mérleget. Lassan de biztosan belejövünk majd.
2015. ápr. 8. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg le is adhatod a tejet anyatejgyűjtő állomáson,ha ilyen sok van és van hozzá energiád,érdeklődj a védőnőnél a témában.

Egy anyatejadó anyuka

2015. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik beállhatott a dolog, mert már nem önt el a tej. Sőt, már a mellem sem feszül annyira. Remélem ez nem probléma. Lassan csak kitapasztalom a dolgokat.
2015. ápr. 10. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!