Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is szenvedett újszülött...

Más is szenvedett újszülött babánál sárgasággal, aluszékonysággal, bedurrant mellekkel és emiatt szoptatási problémákkal, valami jó tanács?

Figyelt kérdés
A babám 4 napos és már a kórházban besárgult egy picit, ahol meg is kékfényezték. Mióta hazajöttünk kész tortúra az életünk. A melleim bedurrantak, emiatt állandóan fejnem is kell. A nagy bedurrant melleket nem tudja bekapni a pici emiatt nem tud igazán szopizni. Ráadásul a sárgaság miatt aluszékony, néha alig bírom felkelteni. Ha viszont felkelt és elkezdem szoptatni, akkor pikk-pakk be is alszik, és nem eszik semmit a ciciről. Most ma már ugyan folyamatosan rátettem cicire, de nem evett semmit, és végül cumisüvegből voltam kénytelen neki adni az anyatejet. De félek, hogy így meg nem fog szopizni a jövőben. Ráadásul emiatt a fejek, szoptatok, fejek, szoptatok tortúrától szinte nem is aludtam semmit az elmúlt két napban. Kissé most már odavagyok. Van valami jó tanácsotok?

2015. ápr. 9. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy kád meleg vízbe ülj bele vagy meleg zuhannyal tusolj le, a melleidet maszírozd át. Ezután fejjél le annyi tejet, hogy kényelmes legyen (ne annyit, amennyi van, mert akkor még több fog termelődni) és aludj. Ne törődj vele, hogy más felnőtt esetleg ébren van, mit fog szólni és hasonlók, jelen állapotban mindegy, neked pihenned kell. Erre minden olyan alkalmat ragadj meg, amikor a gyerek nyugiban van. Mindegy, be van-e ágyazva vagy hasonlók, pihenned KELL (6 hét gyerekágy nem véletlenül lett kitalálva).


Babát próbáljátok meg minél többet napoztatni (ezt amikor ugyanebbe a cipőben jártam, a védőnő és gyerekorvos is mondta, ugyanaz a hatása, mint a kék fényezésnek a kórházban). Ezt úgy csináljátok, hogy elhúzod a függönyt és odateszed a gyereket, ahová süt a nap (lehetőleg minél nagyobb bőrfelületen érje a nap).


Mennyi időnként szoptatod?

2015. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne fejd annyit, mert egyre több lesz, ördögi kör. Én csak akkor fejtem, ha már aludni sem tudtam tőle, annyira fájt. A kórházban azt hallottam, hogy ha nem fejem ki, akkor mellgyulladásom lesz. Nos, nem lett szerencsére, ez nem ezen múlik, tapasztalatból mondom.

Az én babám is sárga volt, bár ő annyira nem volt aluszékony. Amit akkor bántam is kicsit, mert pihenni jó lett volna. :)

Amit őszintén tanácsolok Neked, az az, hogy pihenj!!!! De tényleg, nekem is annyian tanácsolták, de én hülye takarítottam állandóan, annyira zavart a kupi. Nehogy ebbe a hibába ess!

Illetve hogy ne fejj!

Felhívtam egy 5 gyerekes szoptatási tanácsadót, és ő is ezt tanácsolta. Csak az idődet vesztegeted rá.

Mit mondtak a kórházban, hány óránként kell kelteni a picit? Miért kellett cumisüvegből adnod a tejet? Ez nem tiszta.

2015. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még valami!

Kitartást!!! :) Napról napra könnyebb lesz. :)

2015. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kórházban nem mondtak semmit, csak hogy minnél többet tegyem mellre. A védőnő mondta, hogy néha mérjem, hogy mennyit eszik csak, hogy lássuk, hogy eszik e. Így derült ki számomra, hogy nem is eszik a ciciből csak cuncog rajta. Most is szoptattam és teljesen úgy éreztem, hogy szívja, erre rátettem a mérlegre, és az azt mutatta, hogy nem is evett semmit.

Fejnem azért kell, mert nagyon nagy a mellem (a gyerek fejének a kétszerese) és nagyon feszít, és csomósodik és ráadásul jó nagy a mellbimbóm is. Szoptatás előtt mindig lefejem annyira, hogy ne feszítsen, hogy a pici tudjon belőle enni. Plusz este és napközben fejtem le egy kicsit jobban, de akkor se teljesen, hogy tényleg egy kicsit most már megkönnyebbüljek.

Cumisüvegből azért adtam neki tejcit, mert ugyebár nem szopizott, viszont valamit meg csak kellene ennie. Először mindig próbálok egy félórát szopiztatni, utána meg azért adtam neki cumisüvegből, mert láttam, hogy semmit nem evett, és éhen még se hagyhatom. Tudom én hogy nem szerencsés, hogy megkapja üvegből, de most mi mást tehetnék. Csak már kétségbe ejt ez az örök körforgás, és mindez 3 óránként. Szóval mikor pihenjek?

2015. ápr. 9. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:

mindenképpen a lalecheliga szakemberét keresd meg!!!!

személyes jótanács. NE ADJ NEKI CUMIT!!! :)


nekem picike méretű, kis súlyú babám született - persze időre. (2,8 kiló és 46 centi volt, mire hazaértünk vele, már csak 2,5 kiló volt)

nekünk is besárgult a baba, és még be is kómált picit . aludt, és nem lehetett felébreszteni, mert kifáradt, mert keveset evett - és mint mikor a noti akkuja lemerülni készül és a noti besleepel, a gyerek is aluszékonyabb lett - nagyon megijedtünk, de végül is levetkőztettük, és vízzel meglocsolgattuk a kicsit, felébredt, és akkor cicire raktam, és unszoltam az evésre. "unszolás" ha birizgálod a kis buksiját, mintegy nógatva, alvás ellen ingerelve.


az az igazság, hogy én ezután a rémület után inkább úgy döntöttem, nem kockázatok. és szépen, egész nap a mellemen tartottam a babát - értsd szó szerint. lefeküdtem az ágyra, bekapcsoltam a tv-t, és a gyereket odahúztam magamhoz.

kicsi volt és sárga (még a szeme is sárga volt, ha nagy ritkán kinyította, sírni tudtam volna, nem volt a szemének kékesfehér színe, mint más babáknak) szóval én LE SE VETTEM. ennek az az előnye, hogy ha pl. gyenge, és nehezen szopizik, és mondjuk 10perc evés, 30perc alvás és erőgyűjtés kell neki, akkor is ki van szolgálva az igénye.

szerintem ilyen esetben ott kell feküdni a gyerek mellett, és engedni, bármikor egyen.

a cicifeszülés első pár nap teljesen normális, nekem még tejlázam is volt (nappal izzadtam, azt hittem, lázam van, éjjel vacogtam, rázott a hideg)

fájtak a melleim, olyan nagyra nőtt a 75b-s kis cicim, mint két közepes fejeskáposzta. ha vélelen aludt a gyerek, fejtem, de szerinem a fejés csak szaporítja a tejet, tehát igazság szerint a gyerek szájának kell apasztania.


szóval szerintem RELAX, írj/hívd a la-leche-ligát, illetve feküdj összebújcizva a gyerekkel, és ne törödjél semmi mással. ja, és 2,5 óránként azért egyen a baba, ha mondjuk az utolsó ciciről való lekerüléstől aludt 3 órát, inkább ébreszd fel. tanulnia kell neki is a szopizást, add meg neki a lehetőséget azzal, hogy bármikor, amikor csak kéretszkedik cicre, akkor összebújva hagyod had legyen a cicin.


azért jó ha vele fekszel az ágyban, és ő folyton szájjal rajtad van, mert akkor biztosan annyit eszik, amennyi neki kell. én ezt tettem, 2-3 hetesen a gyerek erőre kapott, és még most is szopizik, 2 évesen!


szóval RELAX, és ÖSSZEBÚJCI :) más nem fontos.

2015. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj rá ennyire, mert az nem használ, a legfontosabb légy nyugodt, és a lényegre koncentrálj. A lényeg pedig az, hogy a babád egyen és gyarapodjon, az hogy ezt, hogy és mivel éritek el, ebből a szempontból mindegy. Sajnos előfordul olyan, amikor a baba technikája, fizikai adottságai, anyuka fizikai adottságai miatt nehéz, vagy nem megy a szoptatás, de ez sem katasztrófa, ha elfogadja cumisüvegből add neki abból továbbra is, előtte mellre teheted hátha sikerült, de ha nem ne légy elkeseredve, megeszi az üvegből és kész, nem lesz semmi baja tőle, max. neked lehet kicsit körülményesebb, de ha ez az ára a nyugalmatoknak megéri.
2015. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!