Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Állandóan szopizna újszülött-3...

Állandóan szopizna újszülött-3 hetes baba?

Figyelt kérdés

Szinte kezdettől fogva állandóan szopizna babám. Ha napközben nem marad fenn egy kicsit, akkor éjjel nem akar aludni, így megpróbáljuk kicsit ébren tartani, ha nem akar magától ébren maradni. Nem szívesen tartom ébren, de hosszú távon mindenkinek az a legjobb, ha megszokja, hogy éjjel alszunk. Elég sírós baba. Többet sír, mint első szülöttem. Ő rögtön beállt a 2 óránkénti evésre, nehezen jött a tej, plusz lusta is volt kicsit cicin, állandóan lükdösni kellett az állát. De nem volt sírós. Nála is pótolni kellett a cicit, ezt úgy csináltuk, hogy reggel fejtem, de nála 2-3 hónaposan kezdtem el fejni a tejet, ha jól emlékszem. Most meg már most elkezdtem pár napja.

2. baba jóval sírósabb. Néha hasfájás miatt sír, ezt észreveszem, néha csak azért, mert társaságra vagyik, de néha van-főleg ha este "cirkuszol"-, hogy semmi nem jó, hiába veszem fel, ringatom, próbálom neki odaadni a cicit, de semmi. Igazából arra is gondoltam, hogy valószínű éjfél körül már nincs tejem egy csepp se, ezért sír. Ha nappal többet van fönn, nincs baj, csak akkor, ha "túl sokat" alszik nappal. Ezért tartjuk ébren napközben, mert nem akarjuk, hogy éjjel meg szenvedjen.

Mit tennétek, vennétek tápot éjjelre pótolni? Félek, hogy akkor meg elfordul a cicitől. Rendeltem internetről most tejserkentő bogyókat, hátha beválik, de az pár nap-1 hét, mire ideér. Addig is megpróbálok még jobban odafigyelni az étkezésemre, és folyadék bevitelre. Hízni hízik szerintem rendesen. 3165-tel született 9.-én, 2940 jöttünk haza és 25.-én 3300 valamennyit mért a védőnéni-nem írta be a könyvébe, így nem tudom pontosan. 31.-én leméretem megint. Koszos pelenka is van bőven, többet kakil jóval, mint első szülöttem. Ő csak heti egyszer kakilt, a 2. meg napi többször.

Hol a határ? Próbálok kitartani és nem tápot adni pótlásnak, de mi van, ha ezzel csak jobban szenved? Értitek mire gondolok, remélem.

Első szülöttemmel is mindig gondba voltunk a tejjel, éppen éppen elég volt, de végül 9 hónapig szoptattam. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de akkor még csak kóstolgatás volt. Körülbelül 5.5 hós volt, mikor kiváltottam az első étkezést.

Tanácsok, tapasztalatok érdekelnek. Nálatok hogy volt? Volt valaki hasonló körülmények között?


2014. dec. 28. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
3 hetest ébren tartani? Nem hiszem, hogy jó ötlet...Az alvását egyelőre nem lehet így szabályozni szerintem. Ha éhes, szoptasd meg, ha kell, óránként, 3 óránként, IGÉNY SZERINT.
2014. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van, hogy óránként kéri. Ez nem gond. A gond az éjszakával van. Ha nem alszik éjjel, akkor a tesója se. Szerintem a hosszútávú érdeket előtérbe helyezve, nem hiszem, hogy akkora kínzás lenne, hogy megpróbálom a jó felé terelni azzal, hogy óvatosan megpróbálom ébren tartani. Szegény első szülött lányom se tudott éjjel aludni. Ne olyanra gondolj, hogy addig nyösztetem, lökdösöm, míg fel nem ébred, csak megpróbálom nem hagyni, hogy egyből visszaaludjon szopi után Ha látom, hogy tényleg majd le ragad a szeme, akkor hagyom, csak mikor nem kell hozzá túl sok, hogy ébren maradjon, akkor próbálok meg vele "játszani". Ha 2x sikerül egy nap kábé 2 órát fenn maradnia, akkor már éjjel alszik. De akkor is úgy, hogy 2-3 óránként kéri a tejcsit, de legalább nem sír, nem szenved, nekem meg van elég időm arra, hogy tejet termeljek. Nem azért tartom ébren, hogy tudjak aludni, hanem, hogy ő ne szenvedjen éjjel, mert ha nem alszik, egyfolytában kérné a tejet és éjféltájban nincs tejem, így sír, mert éhes.
2014. dec. 28. 16:16
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Én azt gondolom, nem azért akar mindig cicin lenni mert nem elég neki a tej és éhes, mert mint írod, szépen hízik, és kakis pelusokat is termel rendesen. Szerintem azért kéredzkedik sokat cicire, mert ott nyugszik meg.

Szerintem ne pótold neki, csak hagyd, hogy szopizzon amennyit szeretne. Persze ha tényleg éhes és nem elég neki a tej, akkor adj neki tápszert kiegészítésnek, de ha nem muszáj, akkor ne, mert az a tejtermelés csökkenéséhez vezet. Szerintem normális dolog, ha egy ekkora pici baba sokat akar cicin lenni, az enyém most 2 hónaposan is ilyen, és a kisfiam is ilyen volt ennyi idősen.

2014. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az lehet a baj, hogy a másikhoz hasonlítod. nem szabad, minden baba más. ő ilyen és pont így jó ő.

hagyd aludni, hagyd cicizni, 3 hetes baba persze, hogy cicin lógna, mert ez az ösztön. esetleg játszó cumit megpróbálhatod ha nem vagy ellene.

este, állítsd be a fürdést neki, annyi ébrenlét elég lesz, elfárad majd és alszik éjjel.

2014. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem (és most ne kövezzetek meg) de nem lakik jól.

Valószínűleg kevés a tejed neki.

A nagykönyv szerint talán jó a hízása,de 16nap alatt 360gramm nem a legtöbb.

Próbáld meg,hogy este mikor már mindenki lefekvéshez készülődik akkor adj neki tápszert a korának megfelelő adagot(rá van írva a dobozra).

Tehát ne cicik után,hanem egyszer helyette így nem biztos,hogy összeköti a kettőt.Mármint nem fogja elutasítani a cicit mert a másikból könnyebben jön.


Addig nyugodtan ihatsz addig alkoholmentes söröket is amíg megjön a bogyó.Nekem ha kevés a tejem akkor tojást eszek és sokat iszok ez sok tejet produkál nálam.

2014. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem hasonlítom össze őket olyan szinten, hogy ha az egyik így csinálta, akkor a másiknak is úgy kell, vagy ilyesmi, csak valószínű igaza van az egyik válaszolónak, hogy nem elég a tej, vagy nem elég gyorsan jön. A tesójánál is ez volt a gond, csak reméltem, hogy mindössze arról van szó, hogy ő lusta volt és azért nem jött annyi tej, de valszeg én ilyen vagyok, éppen éppen elég a tej...valakinek ömlik, nekünk csurran-cseppen, de küzdünk, ameddig van értelme, mint ahogy küzdöttünk elsőnek is 9 hónapot. Remélem most sem kell hamarabb feladnunk. Sört nem tudok inni, mert kifordul a számból. Utálok minden nemű alkoholt, de a sört tartom a legundorítóbbnak, pedig belenyaltam pár fajtába. Sajnos fejni is csak egyszer merek, mert mint mondom, elég sűrűn eszik a babám. Sajnos mindkét cici kell neki, ahogy első szülöttemmel is kellett. Lehet, tartalékba fogok venni tápszert, ha az a bogyó nem segít. Első szülöttemnek először nem kellett a táp, nehéz volt rávenni, hogy megigya, nem tudom, vele hogy lenne, de mondjuk első szülöttem 8-9 hónaposan kapott először tápot. 9 hónaposan azért hagytuk abba, mert teljesen elapadt, ekkor tértünk át a tápra.
2014. dec. 28. 20:59
 7/13 anonim ***** válasza:

A Karamalz tulajdonképpen nem is sör, hanem egy alkoholmentes maláta ital. Citromos ízesítésű is van, én azt szoktam inni napi egy dobozzal tejserkentés céljából, ez nagyon finom, nem is emlékeztet sörre az íze, olyan mint egy sima szénsavas üdítő, esetleg próbáld ki azt.

Szerintem mindenképp szerezz be egy doboz tápszert, nekünk is van itthon, pedig sok tejem van, a kisfiamat is több mint 2 évig szoptattam (nagy cicifan volt) , most a kislányom 2 hónapos, de születésekor vettünk egy dobozzal, hogy ha esetleg bármikor bármiért szükség van rá, akkor legyen a biztonság kedvéért.

2014. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pont tegnap hoztam haza borsodi és soproni grapefruitos sört.

A borsodi nagyon sör ízű a soproni valami isteni:)

Semmi sör íze nincs(én soha nem iszom alkoholt egyébként).

Szóval ízesített sörből a soproni a legjobb szerintem és 0%-os.

Nekem 3 gyerekem van.

Az elsőt betegsége miatt nem tudtam szoptatni,a másodikat mindig 2 ciciből 20-20 percet és most a 3.-at egy ciciből és elég neki.

Most 5 és fél hós.Szóval nekem sem jött az első kettőnél.

De lehet,hogy kevés szénhidrátot ettem velük(most többet).

Azért mondtam,hogy írass fel tápszert és este mikor már mindenki alváshoz készülődik akkor add neki,hátha sokkal többet tudtok ti is pihenni.

2014. dec. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Magyar söröket sajnos semmiképp nem tudok kipróbálni, mert Angliában élek:S Próbáltam már ízesített sört régebben, de mindnek megvan az a kis sör íze. Na jó, éppen kibírható. Aldiba vagy lidl-be vettem azokat..ha jól emlékszem. Otthon van aldiba ilyen, próbálta valaki, bevált? Mert akkor azt esetleg még bevállalom. Gondolom ugyanazokat a márkákat küldik ide is.
2014. dec. 29. 13:02
 10/13 anonim ***** válasza:
A lidlbe volt(most nincs) 10db összecsomagolt talán 2dl-es citromos sör(üveges) az nagyon finom volt.
2014. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!