Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet-e esténként kevés az...

Lehet-e esténként kevés az anyatej? Rá lehet-e pótolni tápszerrel?

Figyelt kérdés
Kettő és fél hetes a kisbabánk,4-5 éjszaka nem alszunk,több mindent kipróbáltunk (szélcső: ez jó! , masszírozgatás, gastrotuss baby (orvos hatására), mecsek tea) De éjszaka egyik sem használt.Kiváltottuk a felírt tápszert és éjszaka kapott egy kicsit.Természetesen mindig a cicizés az első! De akár 3-4-szeri mellretétel után is rágja, majszolja az ökleit.Tápszer etetése után látszik,hogy teljesen megnyugszik, légzése egyenletes, teste nem görnyedt. Mind a 2 ciciből eszik. Most 4220g. Próbáltuk mérni is evés előtt és utána, de ez a digitális mérleg össze-vissza mutat.Sok rosszat hallottunk a tápszerezésről és nem tudjuk szabad-e ezt így csinálni. Akkor most hasfájós vagy refluxos vagy csak simán éhes? Tényleg kevés a tejem? Találkozott-e már valaki hasonló esettel?

2015. ápr. 17. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Babád még nagyon kicsi, ilyenkor még előfordul, hogy sokat vannak fenn éjjel. Egyrészt még nem tudják, hogy éjszaka kell többet aludni, másrészt a kereslet-kínálat sem biztos hogy beállt már a szoptatásban. Miért gondolod, hogy refluxos? Sokat bukik? A mecsek teát én nem szívesen adnám, az is okozhat problémát a babáknál. A masszírozás meg a torna biztosan jó. Ha éjjel úgy gondolod, hogy éhes, akkor két lehetőséged van:

1. egy ideig éjjel gyakrabban eteted, akár másfél-kétóránként (tudom, itt sokan mondják hogy akár órákig legyen a cicin, én nem vagyok ennek a híve), egy idő után beáll a kereslet-kínálat, este több tejed lesz, ő is jobban jóllakik tőle.

2. adsz neki tápszert este szoptatás után, de ebből az következik, hogy valószínűleg onnantól kezdve vegyesen táplált baba lesz, a tejmennyiség nem nő folyamatosan a gyerek igényeivel.

2015. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kloetta ***** válasza:
42%
Estére kevesebb a tej, de zsírosabb és laktatóbb! Persze hogy aludt a tápszertől hisz hirtelen tele lett a pocakja, de lehet hogy fájni is fog neki tőle. Hívd fel ma a védőnődet, beszéld meg vele én nem adnék tápszert neki.
2015. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugy volt ,hogy kórházban egy mellemből jól lakott a babám, itthon már az első éjszaka vagy sírt vagy a mellemen volt,aztán onnantól ez ment,a súlymérésnél kiderült,hogy alig van tejem,fogyott kapott tápszeres pótlás onnantól semmi gond nem volt,evett aludt,persze először mindig szopizott de utána kellett a pótlás.
2015. ápr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szívesen adnék anyatej mellé mást, de folyamatos cicizés mellet is csak sír, mintha éhes lenne. Én is úgy gondoltam, hogy este, amikor már levettem a mellemről, akkor adnék tápszert, persze, csak szükség esetén. A refluxot orvos mondta, mivel gyakran feszíti magát hátra, de igazán nem bukós baba. Természetesen védőnő is tud a problémánkról, de kitartást, és egyéb savlekötőket javasol.
2015. ápr. 17. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Te eszel valamit, amit nem bír a gyomra? Mekkora súllyal jöttetek haza a kórházból?
2015. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem van eég tejem,mégis kevés estére betankol 2ésfél 3decit. annyi meg nincs. de nem hiszemhogy ő ezt csinálná,még biztos kel éjszaka. nincs egy kis lefejt tejed,hogy HA kell akkor azzal pótolj? érdemes szoptatás után 20percre fejni,addigra van újabb tejleadás,de még lesz elég következő evésre. pár fejésből megvan neki a pótlás. előszőr szoptasd, nyugodtan váltott mellel is, 2x mindkét mell az növelni fogja a mennyiséget. ha éhes még, megeszi a lefejtet,ha nem kéri akkor tudod,hogy nem éhes. mérleget mi brendonba vettünk,automatikusan kimerevíti,így nem ugrál,a különbséget is kíírja 2 evés közt.

refluxtól nem csak este sírna,hidd el. bár úgy lenne. viszont nem mindig buknak,van,hogy feljön a kaja,de visszanyelik. ezt lehet hallani. sokszor már evés közben is,ilyenkor félre is nyelhet. köhécselnek is gondolom ingerli a sav a torkukat. mi sűrítőt használtunk, nutritont,de már az se ért semmit, gyógyszer kellett neki a hányások miatt. de a te babád még nagyon pici, neki ezek még nem kellenek. ha biztosan kell,akkor a sűrítőt majd megpróbálod.

hasfájára pedig inkább espumisant ajánlok a tea helyett

2015. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*20percre rá
2015. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kerezo! Javaslom keress fel egy ibclc laktacios szaktanacsadot az ibclc.hu honlaprol. Valoszinu van eleg tejed hagy mellen tobbet a babad. Merni kellene hogy no a sulya illetve akar a napi pisi kaki mennyiseget is. Errol bovebben egy tanacsado tud neked beszelni. Nagyon komoly szakemberek csak ajanlani tudom! Ha tapszert nem akarsz adni ez lesz a megoldas. Ha megis adsz neki ejszakara hosszu tavon nem valoszinu h.tudasz szoptatni.
2015. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!