Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek elég ennyi anyatej...

Szerintetek elég ennyi anyatej 9 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Kétségek között vagyok, mert úgy érzem, hogy 9 és fél hónapos babám nem eszik elég anyatejet.

Nagyon szép súlyban van, 9 kilós és jó étvágyú, viszont úgy érzem, több anyatej kéne és kevesebb zöldség/gyümölcs. Átlagosan ahogy méregettem, kb. az ajánlott 500 ml/nap helyett ő most olyan 250 ml körül ehet. Kéne még tápszer?


Leírom egy napját és nagyon megköszönném a hozzáértő véleményeket, tanácsokat.


Reggeli 7:30: anyatej (kb. 90-100 ml), utána elrágcsál 1 abonettet, vagy kevés kiflivéget, mást nem kér.


Tízóra 9:30: reszelt gyümölcs (alma-banán, körte stb.), vagy 1 üveg gyümölcsös üveges bébiétel.


Ebéd: 11:30-12 között: anyatej kb. 50 ml, utána eltolja a cicit, ezután kap főzeléket husival, vagy 1 üveges bébiételt, ami zöldség-husis, vagy tésztás. Utána vizet iszik.


Uzsonna 15 óra körül kevés szopi, ez olyan 50 ml körül, utána általában joghurt gyümölccsel turmixolva, vagy babapuding.


Vacsora 19:00-kor, anyatej elég kevés, kb. 30-40 ml, utána valamilyen tejpép.


Az éjszakákat átalussza szépen.


Tehát a legjobb esetben sem kap 250 ml anyatejnél többet egy nap.



2015. ápr. 17. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez az étrendhez szerintem felesleges plusz tápszer, esik joghurtot, tejpépet is. Főleg ha jó husiban van. Hízlalni akarod?
2015. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem szeretném hizlalni, szép kis hurkás, gömbölyű baba. Csak mégis szíven ütött, hogy valamit nem csinálok jól, amikor azt olvastam, hogy fél liter tejet kéne szopiznia naponta, éreztem, hogy ennyit biztos nem eszik, ezért mértem le egy napját.

Az a legfontosabb, hogy egészségesen fejlődjön és nem szeretném, hogy a tejpéptől, vagy a gyümölcsös-kekszes ételektől hízzon, ha inkább a szakemberek az anyatejet javasolják elsősorban.

2015. ápr. 17. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
még esetleg tízórai előtt szoptathatszaztán HA kér még adod a szokásosat. ha nincs sok,akkor is mondjuk egy plussz 50ml is 50ml. és ha azt nézed a tejpépben is van tápszer,olyan 40% kb.
2015. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, csak azért nem szoktam tízórai előtt szoptatni, mert reggel egy igen nagy adag kávéval indítok és jártam már úgy, hogy nem aludt el ebéd előtt.

A kávéról már nem szívesen mondanék le :)

2015. ápr. 17. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
valamennyi koffein van engedve szoptatás alatt,mert nagyon kevés megy át a tejbe. nézz utána,hátha belefér nem biztos,hogy azért nem aludt
2015. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!