Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha első szülés után későn...

Ha első szülés után későn indult be a tejem, a második babánál is így lesz?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Első babám császárral született, nehezen indult be a tej, és alig volt, végig kínlódtam a szoptatást!

Második babámmal 2 nap alatt már lett tejem, és csak úgy ömlött pár napon belül, majd megfulladt a kislányom tőle.

Úgyhogy minden történhet másképp. Soha nem lehet tudni.

2015. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem sajnis pontosan ugyanúgy zajlott. Előtejem rengeteg volt,de a rendes tej nem akart beindulni. A 3.napra majd fél kilot fogytak a gyerekeim,ahogy hazajöttünk kellett a pótlás. A kisebbik most 2hetes. Igény szerint szoptatok,fejek,iszom a tejserkentőt,de nem elég a tej sajnos.
2015. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 10. napon indult be a tejem és fejtem 4 hónapig a szoptatás mellett, a másodiknál 3. nap indult be es nem kellett fejni, a harmadiknál 4. nap indult be és szintén nem kellett fejni , volt elég tejem. A kórházban mindegyik sokat veszített a súlyból de itthon gyorsan híztak , nem kaptak pótlást sosem.
2015. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lázárné Tóth Szilvia válasza:

Nekem mindkét babámnál a szülés utáni harmadik este indult be a tej, pedig az első gyereket végig szoptattam a várandósságom alatt, sőt még most is szopik. Szóval könnyen lehet, hogy másodszorra is nehezen fog beindulni a tejed, de hallottam már ellenpéldát is!

Nekem egyedül az igény szerinti szoptatás segített. Többször elment a tejem az első gyerekkel, 5 hónapig próbálkoztam, mire megértettem, hogy mit is jelent az igény szerinti szoptatás. Onnantól soha nem volt gond! A 2. babám főleg az első hetekben nagyon-nagyon gyakran és sokat volt mellen, így egyszer sem volt kevesebb a tej a szükségesnél.

2015. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!