Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szedtek...

Szoptatás alatt szedtek valamilyen étrendkiegészítőt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban: MagneB6, Omega3, terhesvitamin, vas, stb? Ha igen, mekkora mennyiségben?
2010. febr. 23. 18:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szio én Hipp Natált ittam!!

De sajna 6 héténél tovább még igy sem tudtam szoptatni a kisfiamat!!

Meg napi 1,5 Liter Laktoherbet ittam nagyon ajánlom

2010. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdésre:

Terhesvitamint szedek napi egyet, de néha elfelejtem (Pregnavit), vasat napi egyet (Neo Ferro Folgamma). Annyit ehhhez, hogy nagyon sovány vagyok, és a szoptatástól egyre csak fogyok, fél éves a babám, és már a kórosan sovány kategóriába tartozom, sajnos...

És izomfájdalomra szoktam bevenni Magne B6-ot is, de szt inkább csak kúra szerűen, nem rendszeresen. (Nappi 3x 1-et vagy 2x 1-et)


Kommentekhez:

A terhesség utolsó 4 hetében azért kell leállni a Magnéziummal, mert csökkenti a méhösszehúzódásokat, és a vége felé a jóslófájások és egyéb összehúzódások kifejezetten jótékony hatásúak, mert felkészítik a méhet a szülésre. (Van, aki már a 36. héttől tiltja). (Ezért is kell szedni annak, aki görcsölget a terhesség alatt.)Az én orvosom erre csak annyit mondott, amikor rákérdeztem, hogy ha egy szülés beindul, akkor nincs az a Magne B6, ami megállítsa...

Én napi 1-2 darabot szülésig szedtem, mert egyedül így nem görcsöltek a vádlijaim.

Szoptatásra ez már rég nem vonatkozik...

2010. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én napi egy gravidát szedek, meg 500 mg. calciumot.Án is szedtem napi egy magne b6-ot, amíg itt olvastam, hogy nem szabad.Állítólag azért, mert kis mennyiségben kiválasztódik az anyatejbe, és aluszékonyságot okozhat a babánál.Ugyanúgy alszik, mint amikor szedtem, mint most, amikor nem szedem.Most majd vasat akarok feliratni a dokival, mert lassan kopasz leszek.Bár azt mondják hormonális a hajhullás szoptatás alatt, de a vas szokott segíteni.

/Z/

2010. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!