Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szükség esetén szoptathatjuk-e...

Szükség esetén szoptathatjuk-e más gyermekét?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? A feleségem huga is pár napja szült és a gyermek ordít, nem tud jól lakni, mert az édesanyának túl kicsi a bimbója.

A válaszokat előre is köszönjük.



2015. jún. 11. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen ezt hívták szoptatós dajkának.


A mellbimbó mérete egyébként nem befolyásol semmit, más oka van, hogy kevés a teje.

2015. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
No várjunk csak.. te férfi vagy. Gondolom ne menjünk bele, hogy ezt hogyan kívánod kivitelezni...
2015. jún. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

# 2


Szerintem úgy, hogy felmerült annak a lehetősége, hogy a kérdező felesége, - aki szintén nemrég szült, és nyilván szoptatja a saját kisbabájukat, - a húgával felváltva - szoptatná a húga kisbabáját is a sajátja mellett, ha van elég anyateje.


(Remélhetőleg csak átmeneti megoldásként lenne rá szükség, amíg rendesen be nem indul a tejtermelése - szerintem könnyen lehet, hogy inkább ez lehet a gond, nem, vagy nem kizárólag a mellbimbó mérete.)


Ha én lennék ilyen helyzetben, és lenne annyi anyatejem, én szívesen megtenném, hogy ne tápszert kelljen kapni a picinek. (Én mondjuk még akár barátnőm kisbabájáért is megtenném, a testvér gyereke pedig nyilván megint más kategória érzelmileg.)

2015. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem tenném.


De ha a párodnak van elég teje ès csinálná akkor simán lehet.

2015. jún. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Kizart. A szoptatás az egyik legintimebb dolog, nem tudom elkepzelni, hogy az anya kívül más is meg tegye. Max ha nincs más megoldás -de hogy ne lenne, ott a tápszer - lefekteted tej cumisuvegbol
2015. jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Lehet szoptatni más gyerekét, nem lesz tőle baja a babának.

A kérdés az, hogy mindkét anya akarja-e. Jól kijönnek-e, van-e elég tej két gyereknek, nincs-e bármiyen betegsége vagy nem szed-e gyógyszert a jővőbeli szoptatós dajka. Plusz bele kell kalkulálni, hogy az újdonsült anyának csak akkor lesz majd elég mennyiségű teje, ha ő szoptat.


A feleséged húgának érdemes lenne szoptatási tanácsadóhoz fordulnia - ha még a kórházban van, kérjen bátran segítséget. Ha befelé forduló a mellbimbója, kipróbáhatja a bimbóvédőt/-kiemelőt. Aztán meg sok anyának csak az 5. napon indul be a tejtermelése és ez tök normális. Ha nem ad a gyereknek tápszert, cumit és igény szerint szoptatja (annyiszor és ameddig csak kéri a baba), akkor általában sikerül túlélni a kezdést. Ha mégsem jön össze és a feleséged segíteni szeretne, szerintem inkább fejjen le tejet és az anyuka (tápszer helyett) pár kiskanállal adjon belőle ha már legalább fél órát szopott nála a baba. (De akkor se vesszenek össze, ha végül a saját gyerekének inkább a tápszert választja.)

2015. jún. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy szoptathatja. Ez nem olyan mint a véradás.

Ha a két anya nem érzi problémának, nyugodtan. Viszont a mindenféle lelki ellenérzéseket nem szabad a szőnyeg alá söpörni!

Nehéz lesz feldolgozni a szülőanyának, hogy ő nem képes táplálni a gyermeket, más meg igen, az ő gyerekét.. Én legföljebb néhány ilyen alkalmat csinálnék, hogy a baba ráérezzen a szopás technikájára, és ezután a saját anya kellene tovább szoptassa. Naponta sokszor, esetleg pohárból adott pótlással, ha annyira kevés eleinte a tej. Ha a kisbaba intenzíven és gyakran szopik, majd több lesz.

2015. jún. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na ez az... Tehát egyik sem érzi problémának. A kérdés azért lett feltéve, mert a mi picinyünk 3,5 hónapos a higiénés pedig pár napos.

Szükség pedig azért van, mert a húga bimbója be felé van fordulva.

Van bimbó védője,de besebesedett neki.

2015. jún. 12. 08:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ottlet: A Feleseged le is fejheti es cumisuvegbol is ehet a huga babaja. Nem kell szo szerint szoptatni. Bar ez reszlet kerdes.


Dokit vagy vedonot kerdeznem.

2015. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*otlet
2015. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!