Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti ebben a helyzetben szoptatn...

Ti ebben a helyzetben szoptatnátok? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
Adott egy 9 hónapos baba,aki tejérzékeny. Én diétát tartok,mert ha olyat eszem,fáj a hasa és hány,és egész nap sír. Se tej,se tejpor,se tejsavó. Ez van a legtöbb kenyérben,felvágottban,egy utolsó delikátban,leveskockába stb. Hagyján,de kezdem azt észrevenni,ha én tojást eszem,ő másnap ordít. Van még talán napi 3deci tej. Nagyon őrlődőm,egyrészt,hogy nyamvadt napi 2-3 deciért ezt a diétát csinálni,ő meg ígyis ki tudja mire allegiás még sokszor vannak tünetei ami neki se jó. Na de másrészt,most jöttem rá,mekkora kincs most a tej. Nem ehet semmi finomat. Mégis mit adjak neki, a gyümölccsel nem lakik jól, a tejpépet,tejtermékeket nem eheti.Semmi finomat. A vízes gabonapépnek,és a sinlacnak vacak íze van. A pregominnak is. Tök,jó,hogy ha néha tudok neki tejjel csinálni gabonapépet,vagy házi kekszes tejpépet csinálni belőle. Ilyenkor meg az jut eszembe,szaporítanom kéne. Anno 40litert lefejtem neki,de ugye akkor nem diétáztam,nem kaphatta meg. Azt mondják,ha egyszer volt annyi,megint lehet. Csak éppen tudom magamról milyen nehezen,vagy fél óránként,óránként kéne fejnem,meg éjszaka is kelni. Úgyhogy egyszer azt gondolom, szaporítanom kéne,mindent megtenni mert neki szüksége van rá,aztán meg azt,hogy egyszerűbb lenne ha elapadna,nem lenne az allergia ennyire,meg ez a diéta. Ti mit tennétek,elapasztanátok, szoptatnátok amennyi van annyi van,vagy szaporítanátok? Ne pontozzatok le,nem hiszem,hogy itt lehetne rossz válasz. Főleg ha lenne egy erre olvasó védőnő,érdekelne egyáltalán mekkora az értéke napi pár decinek?
2015. jún. 19. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szamit minden deci. En is dietan vagyok a gyerkoc reszleges laktoz erzekenysege miatt. Mondjuk en meg csak 3nhonapja. Azzal gyujtom az erot hozza, hogy listat irok, hogy majd mit eszem, ha mar nem szoptatok. :) Kitartast kivanok!
2015. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, 9 hónapos, nem újszülöttről van szó...

Szép ez az eddigi teljesítmény.

Én 6 hétig tudtam szoptatni. Baromira bántott a dolog, de elfogadtam.

Lehet lepontozni, de én feladnám..


A tej szaportás megoldás lehet, de ahhoz elszántság, idő, energia és szerencse is kell...


Van tejérzékenyeknek készült tápszer... abba ugyanúgy belekeverheted a dolgokat amit esetleg megehet.

2015. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bar én mindkét gyerekemet sokaig szoptattam, neked azt mondom, hogy hagyd a francba!

Szép, hogy eddig is anyatejet kapott, de azert nem kell belebolondulni.

Vezesd be a zabtejet, rízstejet, kókusztejet, aztán te meg edd degeszre magad!

Semmi baja nem lesz a babádnak, csak visszakapja a mosolygós anyukáját.

Amikor már ennyi önkinzással jár, akkor már nem éri meg, szerintem.

2015. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Feladnám. Sőt lehet már korábban feladtam volna...
2015. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már 9 hónapos a babát. Ami időt a fejéssel, meg szaporítással töltesz, inkább töltsétek játékkal, vagy pihenéssel. És ne legyen lelkifurdalásod. A babád jobban örül egy kipihent, nyugodt anyucinak, mint pár deci anyatejnek. :)
2015. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos már pár deci sincs,de nem is csodálom,mióta diétát kell tartani pl. a reggeli kiesett,sokszor ebéd is. az ember kedve se mindig az igazi ha a gyerek meg diéta mellett is hány meg sír (tényleg gyanús a tojás is már meg még ki tudja) valahogy azóta egyre kevesebb lett. reggel sír,hogy éhes még. hát ha már a reggeli elsőre se futja akkor aztán tényleg kevés. eddig 40ml-ket fejtem,már annyit se,tök mindegy hány óra telt el evés óta. részemről a szoptatást befejeztem,ha lenne elég akkor nem érdekelne,szoptatnám 1 évig is még,de így :-( vagy ha nem lenne gondom vele,de annyira allergiás ha 80ml-t eszik és abba van 1 pici kis átment tehéntej fehérje már rosszul van,semmit nem bír. azért a tejet fejem még,hát nagyon kevés már,de össegyüjtöm aztán lefagyasztom remélem mikor terheljük vissza a tejet,akkor beleegyezik az orvos,hogy a fagyasztott tejjel. volt neki annyi lefejve,még 2 és fél hónapig elég lenne a napi 3 evésére,de nem adhattam oda :-( hát igen,ha előbb diétáztam volna,de ahhoz orvos is kell aki észreveszi,a miénk meg... inkább hagyjuk is. mindegy,bele kell törödnöm aztán kész,mert y én látom 5 év múlva marhára nem fog számítani mit evett ilyenkor. az immunredszere nagyon jó,mondjuk amilyen haspók evett bőven tejet amíg volt,sokszor voltunk betegek mellette,ő meg el se kapta. természetes dolog az elválasztódás,el kell fogadni azt hiszem
2015. jún. 23. 07:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

3-as vagyok. Én abszolute szoptatáspárti anyuka vagyok, akit lehet motiválok a szoptatasra, de csak ésszerű keretek kozott.

Szóval áldásom a tápszerre!

Mellesleg én tápszeres baba voltam, olyan immunrendszerrel, hogy bárki megírigyelheti.

A kislányomat alig lehetett leszedni a cicimról, aztán mégis állandóan beteg.

Szóval nyugi, mindent megtettél, itt a vége, nem kell marcangolni magad, lazíts!

2015. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és azt még nem is írtam,hogy ma reggel vittük orvoshoz,mert annyira bukik a tejtől ugye az allergia miatt,hogy felment az orrába,és napok óta úgy szortyog mint egy kis darth vader
2015. jún. 23. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!